budownictwo
Obrazek
Wyszukaj w serwisie:
Aktualności Ogrzewanie Klimatyzacja Ogrody Kuchnia
Strona główna Poradnik Poradnik - Ogrzewanie Poradnik - Klimatyzacja Poradnik - Ogrody Poradnik - Kuchnia Reklama w serwisie Kontakt
Kategorie artykułów

Narzędzia niezbędne do układania laminowanych paneli podłogowych

Informacja prasowa / Data: 2011-10-07

Panele laminowane stają się coraz bardziej popularne przede wszystkim ze względu na walory estetyczne i użytkowe. Ich niewątpliwą zaletą jest zwłaszcza system zatrzaskowy ułatwiający montaż oraz oferowana przez producentów ogromna różnorodność typów paneli o różnych stopniach twardości i ścieralności. Ułożenie podłogi z paneli zajmuje stosunkowo niewiele czasu, a bogata oferta rynkowa sprawia, że nawet wymagający użytkownik osiągnie upragniony efekt końcowy.

Eleganckie panele wysokiej jakości mogą przetrwać lata, jednak niezbędne jest ich prawidłowe ułożenie. Montaż paneli wydaje się sprawą nieskomplikowaną, jednakże niewprawnemu majsterkowiczowi możne przysporzyć wiele trudności.

W ofercie firmy Lange Łukaszuk znajduje się szereg rozwiązań marki Wolfcraft, które pozwolą zdecydowanie przyspieszyć i ułatwić wszelkie prace montażowe.

Gilotyna do cięcia paneli

Gilotyna do cięcia paneli LC300 przeznaczona jest do szybkiego, bezpyłowego cięcia paneli laminowanych bez konieczności użycia dodatkowych urządzeń czy maszyn.

Umożliwia ona cięcie prawie wszystkich rodzajów paneli laminowanych, w tym również tych z izolacją akustyczną, o maksymalnej grubości 11 milimetrów i szerokości nawet do 330 mm.

Fot. Lange Łukaszuk Praca gilotyną do cięcia paneli laminowanych

Co więcej, gilotyna jest niezwykle dokładna i funkcjonalna - pozwala wykonywać precyzyjne cięcie pod kątem 90 stopni, a także docinać panele pod dowolnym kątem w zakresie 0-180 stopni.

Gilotyna służy do przycinania paneli poprzecznie oraz wzdłużnie.

Dzięki temu możemy perfekcyjnie przyciąć i dopasować deski nawet wówczas, gdy ściany i podłoga w naszym domu nie są idealnie równe.

Warto zaznaczyć, że ząbkowane ostrze gilotyny pozwala uzyskać po przycięciu gładkie krawędzie materiału od widocznej strony, bez jakichkolwiek drzazg czy nierówności.

Dodatkową zaletą gilotyny jest jej niewielki wymiar i ciężar uzyskany dzięki wykonaniu z wysokiej jakości aluminium.

Co istotne, w przeciwieństwie do tradycyjnej piły, urządzenie nie powoduje powstawania uciążliwego pyłu. Fakt ten może mieć istotne znaczenie, jeśli pracujemy w wykończonym i świeżo pomalowanym pomieszczeniu, które nie powinno ulec zabrudzeniu.

Praca gilotyną do cięcia paneli, z uwagi na brak zasilania elektrycznego, jest bardzo cicha, co pozwala wykonywać prace montażowe nawet w godzinach wieczornych, bez obawy o niezadowolenie sąsiadów.

Przymiar do paneli

Często zdarza się tak, że ściany nie zawsze są równe, jakbyśmy sobie tego życzyli. Ułożenie ostatniego rzędu paneli przy krzywych ścianach stanowi prawdziwe wyzwanie.

Fot. Lange Łukaszuk Przymiar do paneli ułatwia trasowanie

Przymiar do wyznaczania ostatniego rzędu paneli pozwala idealnie odwzorować nierówność.

Jest to rodzaj linijki z prowadnicą i zintegrowanym ołówkiem pozwalający wyznaczyć dokładną linię cięcia poprzez odwzorowywanie kształtu ściany.

Przymiar ten może być ustawiony na dowolną szerokość paneli w przedziale do 25 cm. Z kolei płynna regulacja ułatwia ustawienie żądanej szerokości.

Należy przy tym pamiętać, iż szerokość ostatniego rzędu paneli nie powinna być mniejsza niż 5 cm.

Pomiędzy panelami i ścianą należy koniecznie zostawić szczelinę dylatacyjną  o szerokości 10 mm.

Wzornik i kątownik

Fot. Lange Łukaszuk Precyzyjne odwzorowanie szablonu na panelu
Fot. Lange Łukaszuk Szablon do dokładnego odwzorowywania kształtów 

Ciekawą propozycją w systemie układania paneli jest również wzornik grzebieniowy do odzwierciedlania kształtów. Z jego pomocą można dokładnie odwzorować kształt np. rury grzewczej i przenieść go na obrabiany materiał celem wykonania precyzyjnego cięcia.

Narzędzie to pozwala w prosty sposób rozwiązać uciążliwy problem z dokładnym cięciem pod przedmioty o nietypowych kształtach.

Każdy majsterkowicz, który próbował uporać się z takim cięciem na pewno doceni jego zalety.

Fot. Fot. Lange Łukaszuk Kątownik ze wskaźnikiem

Kolejnym narzędziem ułatwiającym układanie paneli jest kątownik z automatycznym wskazaniem kąta cięcia. Przyrząd ten pozwala dokładnie odwzorować kąt, na przykład w narożniku ściany oraz przenieść go na obrabiany materiał.

Kątownik można wykorzystać także w pilarce ukośnej. Wbudowany w kątownik magnes umożliwia łatwe i pewne ustawienie tarczy pilarki ukośnej względem materiału.

Ciekawym wyposażeniem narzędzia są również wysuwane ograniczniki boczne, dzięki którym z łatwością odrysujemy pożądany kąt na panelu.

Zestaw kliny dylatacyjne, łyżka dociągająca, dobijak drewniany

Fot. Lange Łukaszuk Zestaw do montażu paneli

W systemie do układania paneli nie mogło zabraknąć narzędzi tradycyjnych, którymi posługuje się przeciętny majsterkowicz.

W zestawie do układania paneli znajdują się kliny z tworzywa sztucznego umożliwiające zachowanie dystansu pomiędzy pierwszym rzędem panelu a ścianą oraz zblokowanie pierwszego rzędu.

Fot. Lange Łukaszuk Dociąganie paneli

Kolejnym narzędziem jest łyżka dociągająca. Wykonana z grubej i twardej stali pomaga połączyć panele bez wysiłku lub wsunąć je pod futrynę drzwi. Producent pomyślał nawet o takim szczególe, jak trzy filcowe podkładki na spodniej części łyżki dla ochrony paneli przed zarysowaniem.

Ostatnim elementem zestawu jest drewniany dobijak z twardego i odpornego na odkształcenia drewna, który ułatwia łączenie paneli. Zestaw ten ze względu na wysoką jakość wykonania i przystępną cenę stanowi niezastąpione narzędzie przy układaniu podług drewnianych i paneli.

Piła ręczna

Ostatnim elementem systemu do układania paneli jest piła ręczna do przycinania futryny drzwi. Dzięki wygiętemu i wyprofilowanemu uchwytowi umożliwia ona wygodne przycinanie futryny i zapewnia bezproblemowe wsunięcie paneli pod futrynę.

Ułatwienie w pracy

Układanie paneli przy pomocy takich narzędzi pozwala na łatwe osiągnięcie zamierzonego efektu, dostarczając satysfakcji nawet niewprawnemu majsterkowiczowi.

Zaproponowane nowatorskie rozwiązania zdecydowanie przyspieszają pracę związane z montażem podłogi i stanowią ciekawą propozycję na rynku narzędzi.

Ceny elementów zestawu

Gilotyna do cięcia paneli LC300, cena brutto 272,05 zł
Przymiar do wyznaczania linii cięcia dla ostatniego rzędu paneli, cena brutto 38,40 zł
Kątownik z automatycznym podzielnikiem kąta, cena brutto 51,62 zł
Wzornik grzebieniowy do odzwierciedlania kształtów, cena brutto 45,52 zł
Profesjonalny dociągacz, cena brutto 63,15 zł
Dobijak drewniany, cena brutto 12,69 zł
Zestaw do montażu paneli, cen brutto 45,52 zł

Producent: Wolfcraft
Dystrybutor: Lange Łukaszuk www.langelukaszuk.pl

Firma Wolfcraft jest wiodącym producentem innowacyjnych narzędzi ręcznych i uniwersalnego osprzętu zarówno dla początkujących majsterkowiczów, jak i do zastosowań profesjonalnych. Tradycja firmy Wolfcraft bierze początek w 1949 roku, kiedy Reinhard Wolf założył firmę w miejscowości Remscheid. W okresie 60 lat firma przekształciła się z niewielkich warsztatów w przedsiębiorstwo, oferta, którego cieszy się uznaniem nie tylko w Europie, lecz także poza jej granicami.
LANGE ŁUKASZUK rozpoczęła swoją działalność w roku 1987. Od tej pory skutecznie i z powodzeniem działa na konkurencyjnym rynku elektronarzędzi, narzędzi ręcznych, osprzętu,  oświetlenia automatycznego i klejów termotopliwych. Firma LANGE ŁUKASZUK postawiła sobie za cel szeroko zakrojone doradztwo techniczno-handlowe, handel specjalistyczny ze sklepami narzędziowymi i hurtowniami, a także z marketami budowlanymi. Sprzedanym wyrobom LANGE ŁUKASZUK zapewnia pełną obsługę gwarancyjną i pogwarancyjną w dwudziestu swoich punktach serwisowych na terenie kraju. Firma LANGE ŁUKASZUK udziela gwarancji, zgodna z gwarancją producenta, tj od 1 roku do 25 lat. Towar dostarczany jest do klienta w ciągu 24-48 godzin od przyjęcia zamówienia. Realizowane są też  zamówienia w określonym terminie (just in time).

Źródło: www.gutpr.pl

Artykuły sponsorowane
Newsletter - bądź na bieżąco
Co tydzień znajdziesz w naszym portalu
nowe, ciekawe artykuły.

Zapisz się na nasz bezpłatny Newsletter,
a co tydzień prześlemy Ci informację
o nowościach na naszej stronie.
Mój adres email:
Zgadzam się z Polityką Prywatności.
Pamiętaj - nigdy, nikomu nie udostępniamy Twojego adresu email!
Polecamy artykuły
Gilotyna do cięcia paneli laminowanych

Gilotyna do cięcia paneli laminowanych

Laminowane panele podłogowe cieszą się w naszym kraju bar... » ...więcej
Niezbędne prace w ogrodzie przed przymrozkami

Niezbędne prace w ogrodzie przed przymrozkami

Jesień zadomowiła się już na dobre. Z pozoru może się wyd... » ...więcej
Zadbaj o swoje narzędzia na wiosnę

Zadbaj o swoje narzędzia na wiosnę

Tak jak dbamy o nasz samochód, podobnie powinniśmy zatros... » ...więcej
Ręczne narzędzia do uprawy gleby w ogrodzie

Ręczne narzędzia do uprawy gleby w ogrodzie

Tajemnica pięknego ogrodu leży w jakości gleby. Wiosną, p... » ...więcej
Przygotuj swoje narzędzia do prac wiosennych

Przygotuj swoje narzędzia do prac wiosennych

Wiosna już zapukała do naszych drzwi, przed właścicielami... » ...więcej
Przesłony do płaskich paneli ogrodzeniowych

Przesłony do płaskich paneli ogrodzeniowych

Betafence wprowadza na polski rynek przesłony Screeno Wav... » ...więcej
Narzędzia do przycinania wysokich gałęzi

Narzędzia do przycinania wysokich gałęzi

Praca w ogrodzie powinna sprawiać przyjemność, ponieważ c... » ...więcej
Strona główna - Mapa strony - Tagi - Polityka prywatności i cookies
Przepisy czytelników Samochody Budownictwo Ogrzewanie Ogrody Kuchnia Komputery