budownictwo
Obrazek
Wyszukaj w serwisie:
Aktualności Ogrzewanie Klimatyzacja Ogrody Kuchnia
Strona główna Poradnik Poradnik - Ogrzewanie Poradnik - Klimatyzacja Poradnik - Ogrody Poradnik - Kuchnia Reklama w serwisie Kontakt
Kategorie artykułów

Narzędzia ułatwiające montaż płyt gipsowo – kartonowych

Informacja prasowa / Data: 2011-11-04

Ściany czy sufity wykonane z płyt gipsowo – kartonowych to prosty i szybki sposób na zabudowę poddasza lub zmianę aranżacji wnętrza domu. By jednak prace przebiegały sprawnie warto zaopatrzyć się w narzędzia oferowane przez spółkę Lange Łukaszuk – akumulatorową wkrętarkę marki Kress, ułatwiającą przykręcanie płyt oraz system montażu płyt gipsowo-kartonowych marki Wolfcraft.

Mała, poręczna wkrętarka z dużą wydajnością

Fot. Lange Łukaszuk Wkrętarka do suchej zabudowy 180 ATBS 3,0 z magazynkiem SMV marki Kress

Wkrętarkę 180 ATBS 3,0 SMV marki Kress można określić, jako kompaktowe narzędzie stworzone z myślą o montażu płyt kartonowo - gipsowych.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest magazynek do seryjnego wkręcania wkrętów mocowanych na taśmach. Dodatek ten, o nazwie SMV, pozwala na wkręcenie 50 wkrętów w czasie 50 sekund.

Magazynek zapewnia najwyższą wydajność pracy i doskonałe efekty pracy także w trudnych pozycjach montażowych.

Warto podkreślić, że magazynek pasuje do wszystkich modeli wkrętarek marki Kress.

Jednostka napędowa w urządzeniu Kress 180 ATBS 3,0 SMV to konstrukcja wysokoobrotowa.

Przełożenie generujące 4200 obr/min nie jest stosowane w żadnym innym typie wiertarko-wkrętarek akumulatorowych dostępnych na rynku.

Warto pamiętać, że mocowanie płyt gipsowych do profili aluminiowych odbywa się z wykorzystaniem wkrętów o niewielkiej średnicy, dlatego też wkrętarka nie musi mieć dużej mocy. 8,5 Nm momentu obrotowego w zupełności wystarczy, wkrętarka poradziła sobie z zamocowaniem wkrętu o wymiarach 4,2 x 16 mm.

Parametry te wręcz predysponują ten model wkrętarki do wkręcania wkrętów o niewielkiej średnicy i długości w miękkim materiale.

Funkcje ułatwiające prace montażowe

Urządzenie posiada kilka rozwiązań, które zdecydowanie ułatwiają i przyspieszają pracę.

Sprzęgło kłowe

Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie specjalnego sprzęgła kłowego.

Załącza ono napęd pod wpływem nacisku bitu na wkręt – wrzeciono zacznie obracać się po dociśnięciu wkrętarki do gwintowego elementu mocującego.

Dzięki temu możemy operować narzędziem bez konieczności wyłączania zasilania, a więc szybko i bez przestojów montować płyty.

Regulacja głębokości wkręcania

Budowa wkrętarki z uchwytem 6 - kątnym 1/4”, na który dodatkowo zamocowana została głowica do regulacji głębokości wkręcania umożliwia szybką pracę, zaś niewielka waga urządzenia zapobiega zmęczeniu rąk podczas przykręcania płyt nad głową czy w trudno dostępnych miejscach.

Co ciekawe, głowicę w razie potrzeby można szybko zdjąć i pracować bez ogranicznika głębokości.

Akumulator o krótkim czasie ładowania

Model 180 ATBS 3,0 SMV wyposażono w litowo - jonowym akumulator 3.0 Ah. Jest on gwarancją zapasu energii na cały dzień pracy.

Na obudowie akumulatora znajdziemy diodowy wskaźnik poziomu naładowania energii oraz diody podświetlające miejsce pracy.

Czas całkowitego ładowania baterii w ładowarce sieciowej, dołączonej do zestawu, wynosi jedynie 30 minut.

Dodatkowe wyposażenie

Uzupełnieniem zestawu jest zawieszka na pasek ze schowkiem na bity. Rozwiązanie to sprawia, że narzędzie jest zawsze dostępne pod ręką.

Samodzielny montaż płyt gipsowo – kartonowych

Montaż płyt gipsowo – kartonowych jest nie lada wyzwaniem dla niewprawionego w robotach remontowych majsterkowicza.

Wymaga on wiele wysiłku, czasu oraz odpowiednio dobranych materiałów i narzędzi.

Beata Haligowska, Product Manager z firmy Lange Łukaszuk s.j. wyjaśni, jak krok po kroku przeprowadzić poszczególne etapy prac, by efekt końcowy był zadowalający.

Montaż konstrukcji nośnej płyt

Pierwszym etapem prac przy stawianiu ścian z płyt gipsowo - kartonowych jest zamontowanie profili aluminiowych, które posłużą za podstawę całej konstrukcji.

Jako że łączenie profili w jedną całość może sprawić problemy, warto korzystać z niezwykle wydajnej wkrętarki Kress 180 ATBS 3,0 SMV.

Przygotowanie płyt gipsowo - kartonowych do montażu

Kiedy mamy już zamontowane profile, możemy przystąpić do cięcia płyt.

Zwykle używa się do tego ostrego noża, następnie zaś płyta przełamywana jest według wykonanej linii cięcia i od spodniej strony odcinana nożem.

Docinanie i dopasowywanie mniejszych fragmentów płyt pod odpowiednim kątem może sprawiać duże trudności, dlatego też proponuję użyć do tego celu specjalnego liniału z kątownikiem i poziomicą.

Pozwala on wykonać długie, precyzyjne cięcie (o długości 920 mm) oraz bez wysiłku odwzorować żądany kąt na płycie gipsowo - kartonowej.

Na koniec pozostaje jeszcze wyrównanie brzegów odciętej płyty. Tu przyjdzie z pomocą strug do krawędzi płyt z dwukomponentową rękojeścią i wymiennym zdzierakiem marki Wolfcraft.

Mocowanie płyt do konstrukcji nośnej

Fot.Lange Łukaszuk
Adapter sufitowy

Ciekawym rozwiązaniem ułatwiającym samodzielny montaż płyt jest podpórka - adapter sufitowy.

Dzięki możliwości regulacji wysokości od 1.6 do 1.9 metra, pozwala ono sprawnie ustawić i podeprzeć płytę na żądanej wysokości.

W celu przytwierdzenia płyty gipsowo - kartonowej do konstrukcji metalowej lub drewnianej stosuje się specjalne wkręty i bity.

Najpopularniejszym bitem do wkręcania wkrętów w płyty jest bit PH2 (1/4”).

Montując samodzielnie gips-kartony warto wiedzieć, że - aby po nałożeniu gipsu nie powstały nierówności - wkręty powinny być lekko zagłębione w płycie.

Trzeba również pamiętać, że nie należy wkręcać ich zbyt głęboko, gdyż mogą one przerwać papier lub przełamać płytę.

W prawidłowym wkręceniu wkrętów pomocna będzie głowica z ogranicznikiem głębokości oraz ukryty w niej magnetyczny uchwyt bitów ułatwiający zamocowanie wkrętów.

Przy rozplanowaniu ułożenia płyt należy uważać, aby nie powstały fugi krzyżowe.

By uniknąć powstawania rys i pęknięć na styku płyt, płyty te montować należy do konstrukcji ściany lub stropu z przesunięciem minimum 30 cm.

Roboty wykończeniowe

Kiedy już przytniemy i przykręcimy płyty gipsowo - kartonowe, przychodzi czas na prace wykończeniowe.

Połączenia płyt powinny zostać wzmocnione taśmą i wypełnione gipsem szpachlowym, a następnie wyszlifowane. Ten ostatni proces pozwala usunąć nadmiar masy i otrzymać idealnie równą powierzchnię.

Szlifowanie to niestety etap bardzo pracochłonny, nieprzyjemny i uciążliwy - szczególnie z powodu ogromnego zapylenia.

Dlatego też proponuję rozwiązanie, które zminimalizuje zapylenie i pomoże szybciej uzyskać zadowalający końcowy efekt.

Jest to zestaw do bezpyłowego szlifowania płyt gipsowo - kartonowych, który zawiera ergonomiczny przyrząd do szlifowania ręcznego z dwukomponentowym uchwytem ze specjalną miękką strefą, a także nakładkę odsysacza pyłu, siatkę szlifującą i wąż odsysający.

Za pomocą zestawu możliwe jest szlifowanie jednoręczne lub oburęczne bez wdychania pyłu.

Co ciekawe, dzięki zastosowaniu przedłużacza teleskopowego zyskujemy również możliwość wygodnego szlifowania sufitu bez użycia drabiny.

Istnieje także możliwość podłączenia zestawu do dowolnego odkurzacza przemysłowego.

Jednym z ostatnich, ale nie najmniej istotnym etapem prac związanych z montażem płyt gipsowo - kartonowych jest wycięcie otworów pod puszki elektryczne.

Fot. Lange Łukaszuk Szablon do wycinania lokalizacji puszek

Pomocnym narzędziem będzie tutaj szablon do wycinania lokalizacji puszek marki Wolfcraft z dwoma poziomicami ułatwiającymi prawidłowe wytrasowanie otworu pod puszki. Zintegrowana podziałka ułatwia pomiar odległości do drzwi i ram okiennych, dlatego też bez problemy zamontujemy puszkę w najdogodniejszym miejscu. Tak przeprowadzone roboty umożliwią nam dalsze prace związane z malowaniem czy dowolnym dekorowaniem ścian i sufitów w naszym domu” – wyjaśnia Beata Haligowska.

Odpowiednie narzędzia to szybka i łatwa praca

Wydawać by się mogło, że łączenie poszczególnych elementów suchej zabudowy jest niezwykle czasochłonne i bardzo uciążliwe.

Nic bardziej mylnego! Szybki i prosty montaż płyt gipsowo - kartonowych jest teraz możliwy dzięki narzędziom Wolfcraft oraz precyzyjnej i wydajnej wkrętarce 180 ATBS 3,0 marki Kress.

Kompaktowa budowa tego urządzenia, przydatne dodatki, a także ciągła praca dzięki akumulatorom litowo – jonowym sprawiają, że przykręcanie płyt przebiega sprawnie i bez żadnych zakłóceń.

Więcej informacji na www.langelukaszuk.pl

Kress to firma, której historia sięga roku 1928. Wówczas jej założyciel, Christian Kress zapoczątkował w swoim warsztacie w Tübingen-Lustnau produkcję silników i agregatów. W latach 50-tych firma specjalizowała się w produkcji wysokiej jakości silników do pralek automatycznych, wirówek i innych urządzeń. Początek lat 60-tych, wraz z rozwojem pierwszej wiertarki ręcznej marki Kress, rozpoczął pasmo sukcesów w dziedzinie narzędzi elektrycznych. Obecnie produkty Kress dostępne są w ponad 70 krajach na 5 kontynentach. Atutem produktów spod szyldu Kress, oprócz atrakcyjnego wzornictwa i wielu rozwiązań poprawiających ergonomię pracy, są przede wszystkim zastosowane w nich patenty konstrukcyjne i nowe rozwiązania w sferze materiałów. Firma Kress pierwsza użyła magnezu, jako materiału konstrukcyjnego młotowiertarki w celu zredukowania jej ciężaru. W 2004 roku, przedsiębiorstwo Kress powierzyło firmie Lange Łukaszuk – jako uznanemu reprezentantowi europejskich firm narzędziowych – dystrybucję swoich produktów na terenie Polski. Obecnie Kress w Polsce to nie tylko produkty i osprzęt, to także dbałość o wysoką jakość obsługi klientów, zapewnienie szybkiego i prostego dostępu do informacji na temat firmy i jej oferty oraz szybko działająca sieć serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego, zorganizowana przez Lange Łukaszuk Sp.j.
Firma Wolfcraft jest wiodącym producentem innowacyjnych narzędzi ręcznych i uniwersalnego osprzętu zarówno dla początkujących majsterkowiczów, jak i do zastosowań profesjonalnych. Tradycja firmy Wolfcraft bierze początek w 1949 roku, kiedy Reinhard Wolf założył firmę w miejscowości Remscheid. W ciągu 60 lat firma przekształciła się w przedsiębiorstwo, w którego ofercie znajduje się ponad 2500 pozycji, skatalogowanych w 29 grupach towarowych. W chwili obecnej przedstawicielstwa oraz partnerzy firmy działają w ponad 30 krajach świata. W 2010 roku spółka Lange Łukaszuk rozpoczęła dystrybucję produktów Wolfcraft na terenie Polski, dostarczając na rynek innowacyjne produkty, chronione ponad 500 patentami.

Źródło: www.gutpr.pl

Artykuły sponsorowane
Newsletter - bądź na bieżąco
Co tydzień znajdziesz w naszym portalu
nowe, ciekawe artykuły.

Zapisz się na nasz bezpłatny Newsletter,
a co tydzień prześlemy Ci informację
o nowościach na naszej stronie.
Mój adres email:
Zgadzam się z Polityką Prywatności.
Pamiętaj - nigdy, nikomu nie udostępniamy Twojego adresu email!
Polecamy artykuły
Montaż płyt gipsowo-kartonowych - zrób to sam

Montaż płyt gipsowo-kartonowych - zrób to sam

Samodzielny montaż płyt gipsowo-kartonowych to nie lada w... » ...więcej
Zadbaj o odpowiedni montaż płyt PRESSTONE

Zadbaj o odpowiedni montaż płyt PRESSTONE

Płyty posadzkowe PRESSTONE gwarantują efektowne i praktyc... » ...więcej
Zadbaj o swoje narzędzia na wiosnę

Zadbaj o swoje narzędzia na wiosnę

Tak jak dbamy o nasz samochód, podobnie powinniśmy zatros... » ...więcej
Ręczne narzędzia do uprawy gleby w ogrodzie

Ręczne narzędzia do uprawy gleby w ogrodzie

Tajemnica pięknego ogrodu leży w jakości gleby. Wiosną, p... » ...więcej
Nrzędzia ułatwiające uprawę roślin w domu i w ogrodzie

Nrzędzia ułatwiające uprawę roślin w domu i w ogrodzie

Jesień to ostatni dzwonek by zadbać o rośliny, zwłaszcza ... » ...więcej
Przygotuj swoje narzędzia do prac wiosennych

Przygotuj swoje narzędzia do prac wiosennych

Wiosna już zapukała do naszych drzwi, przed właścicielami... » ...więcej
Dlaczego stosujemy ciepły montaż?

Dlaczego stosujemy ciepły montaż?

Energooszczędne budownictwo to w dzisiejszych czasach sta... » ...więcej
Strona główna - Mapa strony - Tagi - Polityka prywatności i cookies
Przepisy czytelników Samochody Budownictwo Ogrzewanie Ogrody Kuchnia Komputery