budownictwo
Obrazek
Wyszukaj w serwisie:
Aktualności Ogrzewanie Klimatyzacja Ogrody Kuchnia
Strona główna Poradnik Poradnik - Ogrzewanie Poradnik - Klimatyzacja Poradnik - Ogrody Poradnik - Kuchnia Reklama w serwisie Kontakt
Kategorie artykułów

Jak dobrać kamień do wnętrza

Informacja prasowa / Data: 2011-11-24

Kamień we wnętrzu daje wiele możliwości aranżacyjnych. Uosabiając naturalne piękno idealnie wkomponowuje się zarówno w wymyślne, jak i proste projekty. Coraz częściej tradycyjne płytki ceramiczne i tapety zastępowane są więc ponadczasowymi marmurowymi i granitowymi okładzinami. Podążając za wskazówkami architekta wnętrz Izabeli Włodarskiej mamy szansę wcielić się w rolę projektanta i, przy pomocy kamieni RR Granity, tchnąć duszę we wnętrze naszego domu.

Architekt Izabela Włodarska

Kamień to niezwykły surowiec, który daje możliwość połączenia w projekcie tego co stałe z tym co ulotne. Choć twardy i odporny na upływ czasu jest jednocześnie niezwykle plastycznym elementem nowoczesnych aranżacji.

Ponadczasowa elegancja oraz prostota formy sprawia, że nie poddaje się on krótkotrwałym trendom.

Dzięki bogatej palecie produktów RR Granity dobranie odpowiedniego surowca zarówno pod względem praktycznym, jak i barwy, charakteru oraz struktury nie stanowi problemu.

Najczęściej mieszkańcy zaprojektowanych przeze mnie domów czy mieszkań decydują się na uniwersalne, spokojne w barwach materiały takie jak marmur i granit.

Doradzam im wówczas jak umiejętnie „dawkować” kamień, by był dostrzegalny, ale nie absorbował całej uwagi.

Jakość materiałów i odpowiednie proporcje stanowią kwintesencję dobrego projektu…

Duże przestrzenie

Fot. M.Buczma / RR Granity Mozaiki z kamiennych płyt doskonale zdobią posadzki na dużym metrażu

O odważne, wyraziste, pełne kontrastów projekty z marmurem lub granitem w roli głównej można pokusić się, jeśli dysponujemy dużym metrażem. Kamień może wówczas jednocześnie zdobić posadzki, kominek, a nawet przeobrazić się w niekonwencjonalny obraz na ścianie w nowoczesnym hallu.

Doskonale w takiej aranżacji sprawdzą się neutralne beże, wszelkie odcienie miodów skontrastowane czernią, brudną czerwienią lub przetykane barwnymi żyłkami - np. Crema Marfil, Colonial Gold, Madura czy Rojo Alicante z oferty RR Granity.

Równie efektowne będą mozaiki stworzone z kamiennych płyt oparte na harmonii barw, bądź przeciwnie, mocnych kontrastach. Przytulność salonu i wytworność jadalni podkreśli kompozycja szarych i miodowych granitów lub zieleni z paletą kremowych subtelnych marmurów.

Dla zwolenników niebanalnych aranżacji polecam wyjątkowe odzwierciedlające naturalną fakturę liści, ziemi i żył wodnych marmury. Na szczególne wyróżnienie zasługują Forest Green oraz Brown, Verde Guatemala oraz Emperador Dark firmy RR Granity.

Ponieważ tego typu kamienie są bardzo wyraziste należy komponować je bardzo rozważnie. Równie wówczas gdy do dyspozycji mamy przestronne wnętrze.

Kameralne wnętrza

Fot. M. Buczna/ RR Granity Indywidualny rysunek kamienia podkreśla naturalne pochodzenie surowca i potęguje wrażenie elegancji.

Bardziej kameralne pomieszczenia wymuszają jeszcze większej dyscyplinę dekoracyjną .Wnętrze z założenia ma być piękne i estetyczne, ale nie zawsze musi być zdominowane przez jeden surowiec.

Dla takich projektów szukam kamieni z delikatniejszym wzorem, choć równie ujmujących oryginalną urodą. Polecam wszelkiego rodzaju madury, np. Madura Gold, Imperial Gold lub Colonial Cream. Dla wyciszenia projektu zaś takie marmury jak Crema Marfil czy Brecia Sarda.

Niezwykle ciepłe, przeplatane miodowymi akcentami nieustannie cieszą się dużą popularnością.

Takie harmonijne barwy warto stosować w mniejszych salonach i jadalniach, a przede wszystkim w pokojach kąpielowych i łazienkach.

Dla zwiększenia wyrazistości wystroju, również na małym metrażu, polecam wszelkiego rodzaju „kamienne obrazy” wykonane z granitowych płyt - np. Kashmir Gold, Kashmir White oraz marmury np. Forest Green oraz Borwn czy Brecia Sarda.

Ich specyficzne użylenie przypomina morski piasek, spływającą górską wodę lub korzenie drzew.

Zwłaszcza w łazienkach ich połysk potęguje wrażenie ekskluzywności, a indywidualny rysunek kamienia podkreśla naturalne pochodzenie surowca.

Dobór oświetlenia

Fot. RR Granity Jadalnia z kamienną mozaiką i doskonałym oświetleniem

Odpowiednio wyeksponowany kamień, zarówno na małej jak i dużej powierzchni, odsłania swoje wyjątkowe oblicze. Warto ten potencjał umiejętnie podkreślić montując odpowiednie oświetlenie.

Granitowy blat roboczy w kuchni wymaga zarówno oświetlenia funkcyjnego jak i dekoracyjnego.

W przypadku kamiennych obrazów zdobiących ściany, kominki oraz schody warto również pomyśleć o dodatkowych punktach świetlnych skierowanych na powierzchnię płyt. Wydobędą one naturalne ciepło z kamienia , podkreślą jego elegancję i sprawią, że pomieszczenie wyglądać będzie przytulnie i nastrojowo.

Końcowe wnioski

Uwagi, współpracującej z RR Granity, architekt wnętrz Izabeli Włodarskiej to potwierdzenie powszechnego przekonania, że dom jest przede wszystkim miejscem, gdzie żyjemy na co dzień.

Względy estetyczne muszą, więc iść w parze z funkcjonalnością użytych do realizacji projektu materiałów.

Kamień idealnie wpisuje się w te oczekiwania – harmonijnie łączy się z otoczeniem i jest ponadczasowy.

Każdy z nas jest architektem swojej wyobraźni. Jednak aranżując przestrzeń dla siebie i swoich najbliższych warto wykorzystać wskazówki profesjonalisty.

Więcej informacji na www.rrgranity.pl

RR GRANITY HURTOWNIA KAMIENIA NATURALNEGO od 1995 zajmuje się produkcją oraz dystrybucją kamienia naturalnego: granitu, marmuru, onyksu, trawertynu. Surowce sprowadzane są m. in. z Hiszpanii, Indii, Norwegii, Szwecji, Finlandii, Brazylii i Włoch. Bezpośrednia współpraca z największymi na świecie koncernami zajmującymi się wydobyciem bloków kamiennych umożliwiła stworzenie bogatej oferty ponad 70 rodzajów płyt, płytek granitowych, marmurowych i trawertynowych. RR Granity posiada dwa innowacyjne zakłady produkcyjne ulokowane w województwie dolnośląskim, w tym jeden z najnowocześniejszych parków maszynowych w Polsce. Pozostałe oddziały firmy znajdują się w Katowicach oaz Sufczynie k/ Brzeska.

Źródło: www.gutpr.pl

Artykuły sponsorowane
Newsletter - bądź na bieżąco
Co tydzień znajdziesz w naszym portalu
nowe, ciekawe artykuły.

Zapisz się na nasz bezpłatny Newsletter,
a co tydzień prześlemy Ci informację
o nowościach na naszej stronie.
Mój adres email:
Zgadzam się z Polityką Prywatności.
Pamiętaj - nigdy, nikomu nie udostępniamy Twojego adresu email!
Polecamy artykuły
Jak dobrać okno do łazienki?

Jak dobrać okno do łazienki?

Okna łazienkowe zazwyczaj są mniejsze od pozostałych znajdujących się w domu. Nie zmienia to jedn... » ...więcej
Jak dobrać strukturę tynku elewacyjnego

Jak dobrać strukturę tynku elewacyjnego

Dekoracyjny tynk elewacyjny to wciąż najpopularniejszy ma... » ...więcej
Jak dobrać okno do kuchni?

Jak dobrać okno do kuchni?

Okno w kuchni powinno wpuszczać do środka mnóstwo światła, a przy tym zapewniać optymalną wymianę... » ...więcej
Jak dobrać grzejnik do łazienki?

Jak dobrać grzejnik do łazienki?

Grzejnik łazienkowy musi spełnić kilka określonych funkcj... » ...więcej
Jak dobrać okładzinę ściany do mebli kuchennych?

Jak dobrać okładzinę ściany do mebli kuchennych?

Między rzędem szafek kuchennych - dolnych i górnych - zna... » ...więcej
Jak dobrać regulator temperatury

Jak dobrać regulator temperatury

Coraz niższa temperatura za oknem każe na dobre pożegnać ... » ...więcej
Jak dobrać system rynnowy

Jak dobrać system rynnowy

Dobrze dobrany system rynnowy to niezbędne wykończenie każdego domu. Odpowiednio dobrany podkreśl... » ...więcej
Strona główna - Mapa strony - Tagi - Polityka prywatności i cookies
Przepisy czytelników Samochody Budownictwo Ogrzewanie Ogrody Kuchnia Komputery