budownictwo
Obrazek
Wyszukaj w serwisie:
Aktualności Ogrzewanie Klimatyzacja Ogrody Kuchnia
Strona główna Poradnik Poradnik - Ogrzewanie Poradnik - Klimatyzacja Poradnik - Ogrody Poradnik - Kuchnia Reklama w serwisie Kontakt
Kategorie artykułów

Trwały i energooszczedny dom marzeń

Informacja prasowa / Data: 2012-03-06

Od stuleci człowiek zabiega o to, by cywilizacja nie niszcząc przyrody, wykorzystywała jej potencjał. Doskonałym przykładem współistnienia zaawansowanej technologii i potęgi natury są projekty ArtHauss, które nadają nowy kształt marzeniom o własnym domu. W bogatej ofercie firmy na szczególną uwagę zasługuje dom ART140 Modern, który zarówno dzięki zastosowaniu energooszczędnych urządzeń, jak i oryginalnej stylistyce doskonale wpisuje się w idee nowoczesnego budownictwa jednorodzinnego.

Fot. ArtHauss

Któż z nas nie marzył o inteligentnym domu, będącym nie tylko odpowiedzią na estetyczne oczekiwania, ale i opłacalną inwestycją, która zapewnia nieograniczone korzystanie ze źródeł odnawialnej energii?

Energooszczędny dom ArtHauss 140 Modern spełnia te kryteria. Innowacyjność projektu polega przede wszystkim na umiejętnym wykorzystaniu potencjału natury i zdobyczy technologii.

Dom energooszczędny produkcji firmy ArtHauss - to dom idealny, na którego utrzymanie stać będzie każdego.

Technologia przyszłości

Konstrukcja domu to niezwykle istotny element całego projektu. To, z jakich materiałów zostanie wykonana decyduje o wytrzymałości budowli, a co za tym idzie bezpieczeństwie mieszkańców.

Fot. ArtHauss

Ten dom przełamując dotychczasowe stereotypy, udowadnia, że materiały mogą być zarówno trwałe, jak i przyjazne środowisku.

Odchodząc od tradycyjnych metod w budownictwie pasywnym, producent tego domu jako jedna z nielicznych na polskim rynku firm, zajmuje się projektowaniem, produkcją i montażem domów, w których szkielety ścian, stropów oraz dachów wykonane są ze stali ocynkowanej.

Do stworzenia stabilnej konstrukcji wykorzystano lekkie i wytrzymałe stalowe kształtowniki, które z powodzeniem zastępują belki i tradycyjne deski.

Niekwestionowaną zaletą tak wykonanego szkieletu stalowego jest łatwość i szybkość montażu, co skraca czas budowy domu do 7 dni!

Oszczędzanie w zgodzie z naturą

Ideą budownictwa energooszczędnego jest budowa domu, który pozwala mieszkańcom na ciągłe minimalizowanie stałych kosztów utrzymania.

W trakcie realizacji projektu wdrażane są rozwiązania i technologie, które poprawią izolację termiczną domu, w znacznym stopniu zmniejszając całkowite zużycie energii.

Fot. ArtHauss

Dzięki zastosowaniu w projekcie stolarki okiennej i drzwiowej opartej na systemie profili PCW, dom zyskuje dobre parametry izolacyjne, a ściany zewnętrzne konstrukcji posiadają obniżoną przenikalność cieplną (U=0,16 W/m²K).

Pięciokomorowy system profili wraz z uszczelkami skutecznie zapobiega powstawaniu mostków termicznych, a tym samym wpływa na wyraźną redukcję kosztów energii.

Projekt budynku wykorzystuje szereg rozwiązań energooszczędnych, takich jak:

 • wentylacja z rekuperacją,
 • panele fotowoltaiczne,
 • kolektory słoneczne,
 • pompy ciepła,
 • turbiny wiatrowe.

Daje to możliwość pasywnego pozyskiwanie energii z otoczenia i gromadzenie jej wewnątrz konstrukcji domu. Każda z tych instalacji zapewnia optymalne użytkowanie darmowej, odnawialnej energii. Korzyści odczuwalne są na każdym kroku.

Jedną z opcji w domu jest wykorzystanie gruntownego wymiennika ciepła, który sprawia, że oddychamy czystym powietrzem chronionym przed zanieczyszczeniami biologicznymi, szczególnie przed florą bakteryjną.

Fot. ArtHauss Rozkład pomieszczeń w budynku

Równie praktycznym rozwiązaniem w projekcie jest pompa ciepła, która niezależnie od pory dnia i roku wydobywa z powietrza tyle energii, ile potrzeba do ogrzania domu.

Kolejną funkcjonalnością energooszczędnego domu jest podgrzewanie wody za pomocą turbiny wiatrowej o pionowej osi obrotu, która jest najbardziej efektywnym odbiornikiem i jednocześnie akumulatorem energii.

Innowacyjność tego typu rozwiązań widoczna jest na każdym etapie realizacji projektu i dotyczy wszystkich sfer prawidłowego funkcjonowania domu. Tak zaprojektowany budynek gwarantuje mieszkańcom wygodne użytkowanie i ekonomiczne korzyści.

Dom na wieki

Stalowa konstrukcja na długie lata niweluje konieczność sezonowego zabezpieczenia przed wilgocią, rozsychaniem i kornikami.

W trosce o trwałość użytych surowców wszystkie projekty i technologie sprawdzane są pod kątem dopuszczalnych ugięć w najbardziej ekstremalnych warunkach.

Tak precyzyjne testy znajdują potwierdzenie w ponad 100-letniej gwarancji, którą producent daje na stalową konstrukcję stosowaną we wszystkich projektach firmy.

Równie imponująca jak funkcjonalność zastosowanych rozwiązań technicznych, jest nowoczesna stylistyka budynku. Energooszczędny dom wygląda stylowo i dzięki zestawieniu różnych materiałów, niezwykle nowocześnie.

Fot. ArtHauss

Wpisując się w aktualne trendy architektoniczne jest przykładem minimalizmu i niezwykle finezyjnej formy.

Zwolennikom bardziej klasycznych projektów z pewnością przypadnie do gustu także ArtHauss140 Classic, który różni się od wersji ArtHauss140 Modern bardziej tradycyjną bryłą i spadzistym dachem.

Uwzględniając odmienność gustów, firma Arthauss w pełni wykorzystuje możliwości kształtowania architektonicznego takich obiektów - granicą jest jedynie pasja i wyobraźnia samych twórców.

Dom stanowi przykład doskonałego kompromisu między możliwościami, jakie stwarzają cywilizacja, rozwinięta technologia i natura.

Zaletą projektu jest umiejętne wykorzystanie odwiecznych zjawisk występujących w przyrodzie. Takie rozwiązania architektoniczne, poprzez podniesienie funkcjonalności i ekonomiczności, przyczynią się niewątpliwie do ustanowienia nowych, rewolucyjnych standardów w budownictwie.

Koszty budowy

Dom ART140 Modern w cenie: 302.400 zł brutto 'Premium w standardzie'.

Cena zawiera:

 • projekt domu, wrysowanie domu w działkę, nadzór nad budową
 • fundamenty, ściany zewnętrzne i wewnętrzne, podłogi, sufity, dach płaski, stolarkę drzwiową i okienną (U = 1,1) w okleinie drewnopodobnej
 • instalacje wod-kan, elektryczną, c.o. + piecyk gazowy, instalację kominkową (bez wkładu kominkowego)
 • instalację wentylacyjną + rekuperator renomowanej firmy DOSPEL
 • instalację pompy ciepła + pompę ciepła firmy DERON
 • instalację solarną + kolektory dachowe (2 sztuki) bądź instalację wiatrową + turbinę pionową (500W) i panele fotowoltaiczne (200W)
 • instalację rynnową i odgromową
 • elewację zewnętrzną (drewnianą, świerk skandynawski)

Więcej informacji na www.arthauss.pl

ArtHauss to uznana niemiecka marka, która od 2004 z powodzeniem dostarcza najwyższej jakości materiały do budowy domów energooszczędnych. Opracowanie w 2008 roku innowacyjnej nowej technologii, pozwalającej na projektowanie przy wykorzystaniu konstrukcji stalowej, zrewolucjonizowało branżę budowalną umożliwiając tworzenie inteligentnych i bezpiecznych domów. Dynamiczny rozwój ArtHauss rozpoczął w 2010 roku ekspansję firmy na rynki zagraniczne. Rok później, w drugiej połowie 2011 roku, powstała spółka joint venture ArtHauss Poland, która dzięki fachowej kadrze i wysokiej jakości produktów i usług marki ArtHauss, z powodzeniem funkcjonuje na polskim rynku.

Źródło: www.gutpr.pl

Artykuły sponsorowane
Newsletter - bądź na bieżąco
Co tydzień znajdziesz w naszym portalu
nowe, ciekawe artykuły.

Zapisz się na nasz bezpłatny Newsletter,
a co tydzień prześlemy Ci informację
o nowościach na naszej stronie.
Mój adres email:
Zgadzam się z Polityką Prywatności.
Pamiętaj - nigdy, nikomu nie udostępniamy Twojego adresu email!
Polecamy artykuły
Tynk maszynowy – szybki, trwały i oszczędny

Tynk maszynowy – szybki, trwały i oszczędny

Wykonanie tynków wewnątrz domu czy mieszkania rzutuje na ... » ...więcej
Jak stworzyć ogród marzeń w jeden sezon

Jak stworzyć ogród marzeń w jeden sezon

Jeśli marzysz o dojrzałym ogrodzie, a Twój jest jeszcze w... » ...więcej
Nowa strona internetowa dla osób budujących dom

Nowa strona internetowa dla osób budujących dom

Lafarge, wiodący producent materiałów budowlanych w Polsc... » ...więcej
Dlaczego warto wybrać dom energooszczędny?

Dlaczego warto wybrać dom energooszczędny?

Rosnąca świadomość ekologiczna oraz dostępność odnawialny... » ...więcej
Strona główna - Mapa strony - Tagi - Polityka prywatności i cookies
Przepisy czytelników Samochody Budownictwo Ogrzewanie Ogrody Kuchnia Komputery