budownictwo
Obrazek
Wyszukaj w serwisie:
Aktualności Ogrzewanie Klimatyzacja Ogrody Kuchnia
Strona główna Poradnik Poradnik - Ogrzewanie Poradnik - Klimatyzacja Poradnik - Ogrody Poradnik - Kuchnia Reklama w serwisie Kontakt
Kategorie artykułów

Dlaczego warto wybrać dom energooszczędny?

Informacja prasowa / Data: 2012-03-21

Rosnąca świadomość ekologiczna oraz dostępność odnawialnych źródeł energii sprawiają, że domy energooszczędne, wyposażone w kompleksowe instalacje i rozwiązania technologiczne, stają się coraz bardziej popularne. O wymiernych korzyściach finansowych i ekologicznych budownictwa pasywnego opowiada Sebastian Myśliwiec - Prezes firmy ArtHauss – niekwestionowanego lidera w branży budownictwa energooszczędnego.

Wymierne korzyści pozyskiwania energii

Najważniejszą cechą budynków energooszczędnych jest podporządkowanie wszystkich rozwiązań budowlanych i instalacyjnych wymaganiom niskiego zużycia energii.

Dobrze zaprojektowany budynek - dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii i urządzeń - może gwarantować zużycie energii na poziomie nawet o 50% niższym niż w domach budowanych w tradycyjny sposób.

Jest to oszczędność zarówno natury ekonomicznej, jak i społecznej.

Zrównoważone wykorzystanie odnawialnych źródeł energii nie ingeruje bowiem w przyrodę i pozwala inwestorom na znaczne zmniejszenie kosztów eksploatacji budynku.

Centrale wentylacyjne ograniczają straty energii

Sebastian Myśliwiec - Prezes firmy ArtHauss

Idea budownictwa energooszczędnego opiera się na wykorzystaniu najnowszych technologii budowlanych, które ogromny nacisk kładą na minimalizację strat energii oraz wykorzystanie potencjału odnawialnych źródeł energii.

Jedną z nich jest system wentylacji z rekuperacją, który - dbając o klarowność powietrza - zapobiega wielu chorobom o podłożu alergicznym. Pomieszczenia, w jakich przebywamy na co dzień, a dokładnie powietrze którym oddychamy, nie jest wolne od szkodliwych substancji, takich jak pyły, gazy czy drobnoustroje.

Wykorzystywane w projektach ArtHauss centrale wentylacyjne OPTIMAL firmy DOSPEL umożliwiają doprowadzenie świeżego powietrza z zewnątrz oraz odprowadzenie powietrza zużytego, przy jednoczesnym odzyskaniu energii cieplnej.

Taka cyrkulacja możliwa jest dzięki metodzie rekuperacji, która polega na ogrzaniu powietrza chłodniejszego powietrzem cieplejszym, pozyskanym z pomieszczeń.

Centrala wentylacyjna OPTIMAL tak jak większość produktów firmy, jest doskonałą alternatywą dla droższych systemów innych producentów.

W standardzie otrzymujemy bowiem rekuperator o dużej wydajności, silniki prądu stałego, elektroniczny sterownik z programatorem tygodniowym, filtry klasy EU-4 oraz system przeciwzamrożeniowy.

Dzięki tworzywowemu wymiennikowi krzyżowo-przeciwprądowemu centrala osiąga sprawność odzysku ciepła aż do 95%.

Co istotne, w tak zaprojektowanym systemie, dzięki całkowitej separacji powietrza od gruntu, nie występują problemy z pleśnią, bakteriami czy nieprzyjemnymi zapachami" mówi Sebastian Myśliwiec.

Niekonwencjonalne źródła energii dla budynku energoszczędnego

"Równie ważnym rozwiązaniem dla domów energooszczędnych są panele fotowoltaiczne, dzięki którym pozyskiwanie energii staje się proste i pozwala w znacznym stopniu ograniczyć konieczność korzystania z konwencjonalnych źródeł.

Łatwe w obsłudze baterie słoneczne zapewniają ilość prądu wystarczającą do utrzymania stałego oświetlenia i funkcjonowania domowych sprzętów AGD I RTV.

W oparciu o pobraną bezpośrednio z otoczenia energię funkcjonuje również pompa ciepła.

Podłączona za pomocą specjalnego modułu do standardowej instalacji centralnego ogrzewania, niezależnie od pory dnia, roku czy minusowej temperatury, akumuluje nagromadzoną w powietrzu energie słoneczną.

We wszystkich domach ArtHauss, poza wymienionymi wcześniej urządzeniami, zastosowano także - funkcjonujące na kształt małej elektrowni - turbiny wiatrowe o pionowej osi obrotu. Ich prosta budowa oraz cicha i efektywna praca sprawiają, że nadają się do zainstalowania w terenie zabudowanym" dodaje Sebastian Myśliwiec.

Szczelny budynek i ochrona przed wilgocią

Fot. ArtHauss Dom energooszczędny zachwyca zarówno funkcjonalnością rozwiązań i instalacji energooszczędnych, jak i estetyką.

"Aspektem domu energooszczędnego, o którym nie można zapomnieć jest zastosowanie stolarki okiennej i drzwiowej, opartej na systemie profili PCW.

To właśnie dzięki ograniczeniu przenikalności ciepła, domy energooszczędne ArtHauss uzyskują tak dobre parametry izolacyjne.

Funkcjonalność rozwiązań architektonicznych, przy jednoczesnej optymalizacji wydatków, zapewnia także system rynnowy, który umożliwiając sprawny przepływ wody chroni dom przed zawilgoceniem, nawet w czasie bardzo ulewnych deszczy”- wskazuje Sebastian Myśliwiec.

Precyzja wykonania

Decydując się na budowę domu energooszczędnego warto pamiętać, że sam projekt nie gwarantuje tego, że budynek będzie faktycznie zużywał mało energii.

Warunkiem koniecznym jest zastosowanie odpowiednich instalacji i sumienna realizacja detali konstrukcyjnych. Z tego względu budowę tak istotnej inwestycji warto powierzyć fachowcom o wieloletnim doświadczeniu.

Nierzetelna ekipa budowlana i niedopatrzenia wykonawcze mogą w znacznym stopniu zmniejszyć właściwości izolacyjne materiałów, a co za tym idzie, uniemożliwić osiągnięcie oczekiwanych efektów. Aby zapobiec tego typu sytuacjom, nasza firma wszystkie kwestie związane z budową, począwszy od przygotowania projektu przez zdobycie pozwolenia na budowę aż po montaż, załatwia w imieniu inwestora.

W ten sposób staramy się oszczędzić naszym klientom niepotrzebnych stresów i w jak najkrótszym czasie, przy jednoczesnym zachowaniu wysokich standardów, zbudować ich dom marzeń.

Szybki, bo zaledwie 7 – dniowy montaż stalowej ocynkowanej konstrukcji, pozwala ukończyć całą budowę w ciągu miesiąca. To jedna z wielu zalet nowoczesnych energooszczędnych domów – powstają szybko, by cieszyć przez lata” – dodaje ekspert.

Spostrzeżenia eksperta z branży potwierdzają przekonanie, że budownictwo energooszczędne stwarza ogromne możliwości dla kreatywnych rozwiązań.

Funkcjonalność opisanych instalacji, wdrożonych we wszystkich projektach domów ArtHauss, to dowód na to, że idealne połączenie zdobyczy technologii i potencjału natury pozwoliło stworzyć inteligentne domy przyszłości.

Więcej informacji na stronie www.arthauss.pl

ArtHauss to uznana niemiecka marka, która od 2004 z powodzeniem dostarcza najwyższej jakości materiały do budowy domów energooszczędnych. Opracowanie w 2008 roku innowacyjnej nowej technologii, pozwalającej na projektowanie przy wykorzystaniu konstrukcji stalowej, zrewolucjonizowało branżę budowalną umożliwiając tworzenie inteligentnych i bezpiecznych domów. Dynamiczny rozwój ArtHauss rozpoczął w 2010 roku ekspansję firmy na rynki zagraniczne. Rok później, w drugiej połowie 2011 roku, powstała spółka joint venture ArtHauss Poland, która dzięki fachowej kadrze i wysokiej jakości produktów i usług marki ArtHauss, z powodzeniem funkcjonuje na polskim rynku.

Źródło: www.gutpr.pl

Artykuły sponsorowane
Newsletter - bądź na bieżąco
Co tydzień znajdziesz w naszym portalu
nowe, ciekawe artykuły.

Zapisz się na nasz bezpłatny Newsletter,
a co tydzień prześlemy Ci informację
o nowościach na naszej stronie.
Mój adres email:
Zgadzam się z Polityką Prywatności.
Pamiętaj - nigdy, nikomu nie udostępniamy Twojego adresu email!
Polecamy artykuły
Dlaczego warto wybrać okienne konstrukcje aluminiowe?

Dlaczego warto wybrać okienne konstrukcje aluminiowe?

Dostępne w ofercie firmy OknoPlus aluminiowe konstrukcje ... » ...więcej
Jak zbudować DOM ENERGOOSZCZĘDNY?

Jak zbudować DOM ENERGOOSZCZĘDNY?

Według danych statystycznych, najbardziej kosztowną pozyc... » ...więcej
Dlaczego warto mieć podłogę z korka?

Dlaczego warto mieć podłogę z korka?

Oryginalne, efektownie prezentujące się podłogi korkowe t... » ...więcej
Dlaczego warto regularnie spożywać posiłki?

Dlaczego warto regularnie spożywać posiłki?

Kiepski nastrój, rozdrażnienie i kłopoty z koncentracją, ... » ...więcej
Strona główna - Mapa strony - Tagi - Polityka prywatności i cookies
Przepisy czytelników Samochody Budownictwo Ogrzewanie Ogrody Kuchnia Komputery