budownictwo
Obrazek
Wyszukaj w serwisie:
Aktualności Ogrzewanie Klimatyzacja Ogrody Kuchnia
Strona główna Poradnik Poradnik - Ogrzewanie Poradnik - Klimatyzacja Poradnik - Ogrody Poradnik - Kuchnia Reklama w serwisie Kontakt
Kategorie artykułów

Dom Arthauss120 Classic – energooszczędna klasyka w dobrej cenie

Informacja prasowa / Data: 2012-04-05

Coraz częściej dostrzegamy potrzebę rozsądnych, pozostających w zgodzie z naturą inwestycji. Odpowiedzią na te potrzeby są energooszczędne domy ArtHauss, które pozwalają żyć wygodnie i oszczędnie. Najnowszy projekt firmy, model ArtHauss120 Classic to idealny mariaż ciekawego projektu architektonicznego z opłacalną inwestycją budowlaną.

Fot. ArtHauss

ArtHauss120 Classic to inteligentny, energooszczędny dom, który zapewnia wysoki standard warunków mieszkaniowych przy minimalnym kosztach eksploatacyjnych.

Kompleksowy projekt jest gwarancją optymalnego wykorzystania odnawialnych źródeł energii poprzez zastosowanie innowacyjnych, przyjaznych środowisku technologii.

Piękno połączone z nowoczesnymi rozwiązaniami

Dom jest przykładem eleganckiej bryły architektonicznej osadzonej na solidnej konstrukcji. Projekt, mimo, że nawiązuje przede wszystkim do klasycznej stylistyki wykonany jest przy użyciu innowacyjnych, designerskich materiałów.

Fot. ArtHauss

Zestawienie szkła, ozdobnej elewacji i gładko tynkowanych powierzchni podkreśla geometryczny kształt bryły oraz doskonale współgra z naturalnym otoczeniem budynku.

Chociaż wnętrze wykończone jest zgodnie z upodobaniami klienta, sugerowaną kolorystyką jest uniwersalna biel, która zawsze dobrze kontrastuje z wyrazistymi dodatkami i meblami oraz akcentuje przestronność pomieszczeń.

Producent oprócz walorów estetycznych ogromną wagę przywiązuje do jakości materiałów.

Budynek tak jak wszystkie domy niemieckiej marki, zbudowany jest na stalowej konstrukcji, objętej przez producenta 100 - letnią gwarancją.

Dom wyposażony jest w okna z podwójnymi ramami okiennymi i potrójnymi szybami o niskim współczynniku przenikalności cieplnej, które zapewniają duży dostęp światła, zwłaszcza w części domu wychodzącej na drewniany taras.

Zwieńczeniem budynku jest wyrazisty, spadzisty dach, umożliwiający zamocowania paneli słonecznych bezpośrednio do jego powierzchni.

Potencjał przestrzeni wnętrza domu

120 metrowa powierzchnia parterowego domu jest optymalnym rozwiązaniem dla najpopularniejszego w Polsce modelu rodziny „2+2”.

Fot. ArtHauss

Wyraźnie wydzielone strefy dzienne i gospodarcze pozwalają na funkcjonalne zagospodarowanie powierzchni, zapewniające komfort wszystkim domownikom.

Całkowity rozkład domu tworzą rozmieszczone na jednym poziomie 3 sypialnie i pokój dzienny, pełniący funkcję salonu lub bawialni.

W zależności od upodobań, przylegająca do niego jadalnia może być otwarta na kuchnię.

Pomysłem, który z pewnością sprawdzi się w przypadku kilkuosobowej rodziny jest duża łazienka oraz osobno wydzielona toaleta.

Kolejne użyteczne rozwiązanie stanowi praktyczne umiejscowienie hallu wiatrołapu oraz kotłowni.

Taki rozkład budynku ma wiele zalet. Umożliwia domownikom komunikację w poziomie oraz szybki dostęp do terenu otaczającego dom.

Z uwagi na te właściwości dom sprawdzi się zarówno dla małżeństw z małymi dziećmi, jak i osób starszych. W jednym i drugim przypadku pozwoli to uniknąć konieczności korzystania z niewygodnych i często niebezpiecznych schodów łączących poszczególne kondygnacje.

Opłacalna inwestycja

Dom to inwestycja na lata. Warto więc zadbać nie tylko o estetykę i jakość wykonania, ale i funkcjonalność użytych materiałów i zastosowanych rozwiązań instalacyjnych.

Domy energooszczędne zużywając do 80% mniej energii niż domy budowane tradycyjną metodą, z pewnością ograniczają koszty eksploatacji.

Dzięki stabilnej stalowej konstrukcji budynek jest odpowiednio umocniony i odporny na działanie czynników zewnętrznych.

Budynek tani w eksploatacji

Dom już na etapie montażu , wyposażono w wiele innowacyjnych rozwiązań, które umożliwiają korzystanie wyłącznie z darmowych, w pełni odnawialnych źródeł energii.

Jednym z nich jest gruntowny wymiennik ciepła, który zapewnia dopływ świeżego, pozbawionego zanieczyszczeń biologicznych i flory bakteryjnej, powietrza.

Równie praktycznym rozwiązaniem jest pompa ciepła, która niezależnie od pory dnia i roku wydobędzie z powietrza tyle energii, ile potrzeba do ogrzania domu.

Kolejną funkcjonalnością energooszczędnego domu jest podgrzewanie wody za pomocą turbiny wiatrowej o pionowej osi obrotu.

Istotnym aspektem wyposażenia domu jest także zastosowanie stolarki okiennej i drzwiowej, opartej na systemie profili PCW, która sprawia, że budynek zyskuje dobre parametry izolacyjne a jego ściany zewnętrzne posiadają obniżoną przenikalność cieplną (U=0,16 W/m²K).

Funkcjonalnym rozwiązaniem jest też system rynnowy, który skutecznie chroni dom przed zawilgoceniem. Efektywność hydrauliczna oraz funkcjonalna konstrukcja umożliwiają sprawny przepływ wody, nawet w czasie bardzo ulewnych deszczy.

Kompleksowość zastosowanych rozwiązań sprawia, że ArtHauss120 Classic wychodzi naprzeciw oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów.

Rosnąca świadomość ekologiczna sprawia, że sukcesywnie poszerza się grono sympatyków domów energooszczędnych.

Wykorzystując innowacyjne technologie i materiały producent domu propaguje politykę racjonalnego współistnienia człowieka z przyrodą. Domy energooszczędne to domy przyszłości , które pozwalają żyć w najwyższym komforcie, w równym stopniu uwzględniając prawa ekonomii i natury.

Cena domu

ArtHauss120 Classic
Cena: 259 200 zł brutto

Cena zawiera

  • projekt domu, wrysowanie domu w działkę, nadzór nad budową
  • fundamenty, ściany zewnętrzne i wewnętrzne, podłogi, sufity, dach płaski, stolarkę drzwiową i okienną (U = 1,1) w okleinie drewnopodobnej
  • instalacje wod-kan, elektryczną i RTV, c.o. + piecyk gazowy, instalację kominkową (bez wkładu kominkowego)
  • instalację wentylacyjną + rekuperator renomowanej firmy DOSPEL
  • instalację pompy ciepła + pompę ciepła firmy DERON
  • instalację solarną + kolektory dachowe (2 sztuki) bądź instalację wiatrową + turbinę pionową (500W) i panele fotowoltaiczne (200W)
  • instalację rynnową i odgromową
  • elewację zewnętrzną (drewnianą, świerk skandynawski)

Więcej informacji na www.arthauss.pl

ArtHauss to uznana niemiecka marka, która od 2004 z powodzeniem dostarcza najwyższej jakości materiały do budowy domów energooszczędnych. Opracowanie w 2008 roku innowacyjnej nowej technologii, pozwalającej na projektowanie przy wykorzystaniu konstrukcji stalowej, zrewolucjonizowało branżę budowalną umożliwiając tworzenie inteligentnych i bezpiecznych domów. Dynamiczny rozwój ArtHauss rozpoczął w 2010 roku ekspansję firmy na rynki zagraniczne. Rok później, w 2011 roku, powstała spółka joint venture ArtHauss Poland, która dzięki fachowej kadrze i wysokiej jakości produktów i usług marki ArtHauss, z powodzeniem funkcjonuje na polskim rynku.

Źródło: www.gutpr.pl
 

Artykuły sponsorowane
Newsletter - bądź na bieżąco
Co tydzień znajdziesz w naszym portalu
nowe, ciekawe artykuły.

Zapisz się na nasz bezpłatny Newsletter,
a co tydzień prześlemy Ci informację
o nowościach na naszej stronie.
Mój adres email:
Zgadzam się z Polityką Prywatności.
Pamiętaj - nigdy, nikomu nie udostępniamy Twojego adresu email!
Polecamy artykuły
Mały, ale własny - dom ART. 60 Classic

Mały, ale własny - dom ART. 60 Classic

Wielu z nas marzy o własnym domu. Nie zawsze musi to być ... » ...więcej
Bramy uchylne Normstahl – wygoda w atrakcyjnej cenie

Bramy uchylne Normstahl – wygoda w atrakcyjnej cenie

Bramy uchylne Normstahl już od wielu lat cieszą się niesł... » ...więcej
Na energooszczędność nigdy nie jest za późno –  jak przeprojektować dom z technologii tradycyjnej na prefabrykowaną?

Na energooszczędność nigdy nie jest za późno – jak przeprojektować dom z technologii tradycyjnej na prefabrykowaną?

Jeśli po zakupie projektu lub w trakcie budowy domu w technologii tradycyjnej zapragniemy zostać posiadaczami domu energooszczędnego - nie musimy martwić się, że jest już na to za późno. Jak i kiedy można przeprojektować tradycyjny dom na dom prefabrykowany? Jakie są korzyści, a jakie ograniczenia tego przedsięwzięcia? Na te pyt... » ...więcej
Strona główna - Mapa strony - Tagi - Polityka prywatności i cookies
Przepisy czytelników Samochody Budownictwo Ogrzewanie Ogrody Kuchnia Komputery