budownictwo
Obrazek
Wyszukaj w serwisie:
Aktualności Ogrzewanie Klimatyzacja Ogrody Kuchnia
Strona główna Poradnik Poradnik - Ogrzewanie Poradnik - Klimatyzacja Poradnik - Ogrody Poradnik - Kuchnia Reklama w serwisie Kontakt
Kategorie artykułów

Jakie instalacje stosujemy w domach energooszczędnych?

Informacja prasowa / Data: 2012-04-17

Budownictwo energooszczędne urzeczywistnia marzenie, o wygodnym dla ludzi i przyjaznym dla środowiska domu. Stało się to możliwe przede wszystkim dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań, które, pozyskując odnawialną energię z otoczenia, pozwalają cieszyć się komfortowym i oszczędnym w eksploatacji budynkiem. O wyborze i znaczeniu instalacji w domach energooszczędnych mówi ekspert z firmy ArtHauss – Sebastian Myśliwiec.

Wbrew powszechnym przekonaniom zastosowanie szczelnych przegród zewnętrznych nie decyduje o pełnej energooszczędności domu.

Niezbędnym uzupełnieniem powyższych rozwiązań są nowoczesne instalacje energooszczędne pozwalające na pozyskiwanie energii odnawialnej.

Odnawialne źródła energii

Fot.ArtHauss Dom energooszczędny firmy ArtHauss

Drastycznie zmniejszające się zasoby paliw kopalnych skutkują nieustannym wzrostem cen energii elektrycznej.

Opłacalną alternatywę stanowią niewątpliwie odnawialne źródła energii.

Dzięki innowacyjnym instalacjom energooszczędnym możemy na co dzień korzystać z nich bez żadnych ograniczeń. Taka też jest idea domów energooszczędnych ArtHauss - sięgać po proste, ale skuteczne rozwiązania" mówi Sebastian Myśliwiec z firmy ArtHauss.

Turbina wiatrowa

"Jednym z nich jest z pewnością energetyka wiatrowa. W zależności od ukształtowania terenu, w niektórych regionach Polski można odnotować nawet do 250 wietrznych dni w roku.

Takie warunki sprzyjają wykorzystaniu potencjału turbin wiatrowych, które, dzięki prostej budowie, cichej i efektywnej pracy, idealnie nadają się do zainstalowania w terenie zabudowanym.

Ponieważ wiatraki pionowe nie wymagają stosowania wysokich masztów, można je montować bezpośrednio na dachach budynku.

Co istotne, turbiny wiatrowe skutecznie eliminują potrzebę stosowania drogich akumulatorów i często zawodnej przetwornicy. Pozyskanie zgromadzonej w powietrzu energii umożliwia grzałka na prąd stały, podłączona bezpośrednio do kontrolera.

Jest to najbardziej optymalne rozwiązanie, które pozwala w 100% wykorzystać wytworzoną przez wiatrak energię.

Biorąc pod uwagę brak kosztów przy jej pobraniu, jesteśmy w stanie w znacznym stopniu ograniczyć wydatki na energię"  - dodaje Sebastian Myśliwiec.

Kolektory słoneczne

"W przypadku instalacji służących do zasilania odbiorników domowych można zastosować zsynchronizowanie pracy turbin wiatrowych z fotoogniwami, takimi jak np. kolektory słoneczne.

Wdrożenie tej instalacji jest proste i wymaga jedynie zapewnienia niewielkiej ilości prądu zasilającego pompę. Potrzeba go nie więcej niż zużywa zwykła żarówka.

Aby gospodarstwo domowe mogło w pełni korzystać z dobrodziejstw energii solarnej, musi ona zostać zmagazynowana w zasobniku solarnym i odpowiednio przetworzona.

Najważniejszym elementem każdego kolektora jest absorber, który pochłania energię słoneczną.

Atrakcyjność instalacji solarnej podnosi fakt, że prawidłowo zaprojektowana może pokrywać nawet do 60% rocznego zapotrzebowania na energię cieplną, wykorzystywaną m.in. do podgrzewania wody użytkowej lub ogrzewania pomieszczeń.

Dobrej jakości kolektor słoneczny może z powodzeniem funkcjonować nawet przez okres 25 lat"  - informuje nasz ekspert.

Panele fotowoltaiczne

"Jego doskonałym uzupełnieniem są panele fotowoltaiczne, które umożliwiają przetwarzanie promieniowania słonecznego bezpośrednio na energię elektryczną.

Zazwyczaj, w domach energooszczędnych ArtHauss, stosuje się zestawy złożone z jednego lub kilku paneli.

Są one połączone z tzw. regulatorem ładowania, odpowiedzialnym za kontrolę ładowania akumulatorów, dzięki czemu możliwe jest zgromadzenie wytworzonej za dnia energii i wykorzystanie jej również w nocy"  - mówi  Sebastian Myśliwiec.

Pompy ciepła

"Jeśli zależy nam na zoptymalizowaniu kosztów eksploatacyjnych, należy zainstalować także pompę ciepła typu powietrze - woda, która działa niezależnie od pory dnia i roku, wydobywając z powietrza dokładnie tyle energii, ile potrzeba do ogrzania domu" - dodaje Pan Sebastian.

Odpowiednia wentylacja budynku

"W trosce o komfort i dobre samopoczucie domowników nie można zapomnieć także o właściwej wentylacji pomieszczeń.

Odpowiednio zaprojektowana centrala wentylacyjna zapewni dopływ świeżego powietrza z zewnątrz oraz sprawne odprowadzenie zużytego powietrza z pomieszczeń, przy jednoczesnym odzysku energii cieplnej nawet do 95 %.

Nasza Firma od lat stosuje wszystkie wymienione instalacje w projektach domów energooszczędnych.

Dzięki temu możliwe jest zabezpieczenie budynku przed nadmierną utratą ciepła oraz pozyskanie nieograniczonych zasobów energii ze środowiska" - argumentuje Sebastian Myśliwiec z firmy ArtHauss.

Cenne wskazówki eksperta z branży budowlanej wyraźnie wskazują, że budowa domu energooszczędnego to przemyślana inwestycja, w której każdy element ma swoją rolę i znaczenie.

Projekty ArtHauss czerpią z rozwiązań, które, będąc potwierdzeniem rozwoju techniki i zrównoważonego współistnienia człowieka i przyrody, przez lata pozwolą cieszyć się wymiernymi korzyściami domu energooszczędnego.

Więcej informacji na www.arthauss.pl

ArtHauss to uznana niemiecka marka, która od 2004 z powodzeniem dostarcza najwyższej jakości materiały do budowy domów energooszczędnych. Opracowanie w 2008 roku innowacyjnej nowej technologii, pozwalającej na projektowanie przy wykorzystaniu konstrukcji stalowej, zrewolucjonizowało branżę budowalną umożliwiając tworzenie inteligentnych i bezpiecznych domów. Dynamiczny rozwój ArtHauss rozpoczął w 2010 roku ekspansję firmy na rynki zagraniczne. Rok później, w drugiej połowie 2011 roku, powstała spółka joint venture ArtHauss Poland, która dzięki fachowej kadrze i wysokiej jakości produktów i usług marki ArtHauss, z powodzeniem funkcjonuje na polskim rynku.

Źródło: www.gutpr.pl

Artykuły sponsorowane
Newsletter - bądź na bieżąco
Co tydzień znajdziesz w naszym portalu
nowe, ciekawe artykuły.

Zapisz się na nasz bezpłatny Newsletter,
a co tydzień prześlemy Ci informację
o nowościach na naszej stronie.
Mój adres email:
Zgadzam się z Polityką Prywatności.
Pamiętaj - nigdy, nikomu nie udostępniamy Twojego adresu email!
Polecamy artykuły
LARS zaprasza na Instalacje 2012

LARS zaprasza na Instalacje 2012

Już w najbliższy poniedziałek, 23 kwietnia, rozpoczną się... » ...więcej
Dlaczego stosujemy ciepły montaż?

Dlaczego stosujemy ciepły montaż?

Energooszczędne budownictwo to w dzisiejszych czasach sta... » ...więcej
Mikroklimat w domach pasywnych - czy na pewno zdrowy?

Mikroklimat w domach pasywnych - czy na pewno zdrowy?

Wzrost świadomości ekologicznej, a także wymierne korzyśc... » ...więcej
Jakie zioła warto hodować w domu?

Jakie zioła warto hodować w domu?

Zioła hodowane w domu nie tylko upiększają nasze mieszkan... » ...więcej

Współczesne instalacje grzewcze

W naszym klimacie domy, w których mieszkamy muszą być ogr... » ...więcej
Tradycyjne instalacje grzejnikowe

Tradycyjne instalacje grzejnikowe

Najbardziej rozpowszechnionym rodzajem instalacji CO w Polsc... » ...więcej
Jakie grabie do trawnika

Jakie grabie do trawnika

Trawnik jest zazwyczaj dominującym elementem ogrodu. Jesienią najbardziej potrzebuje naszej pielę... » ...więcej
Strona główna - Mapa strony - Tagi - Polityka prywatności i cookies
Przepisy czytelników Samochody Budownictwo Ogrzewanie Ogrody Kuchnia Komputery