budownictwo
Obrazek
Wyszukaj w serwisie:
Aktualności Ogrzewanie Klimatyzacja Ogrody Kuchnia
Strona główna Poradnik Poradnik - Ogrzewanie Poradnik - Klimatyzacja Poradnik - Ogrody Poradnik - Kuchnia Reklama w serwisie Kontakt
Kategorie artykułów

Fuga skuteczna w izolacji, wygodna w aplikacji

Informacja prasowa / Data: 2012-04-18

Wybierając płytki ceramiczne do wykończenia łazienki, kuchni czy salonu warto od razu zastanowić się nad doborem rodzaju i koloru fugi. Nieodpowiednio skomponowana kolorystyka i nieprawidłowo wykonane spoinowanie przestrzeni międzypłytkowych może popsuć cały efekt dekoracyjny. Decydując się na fugę Baumacol PremiumFuge i wypełniacz silikonowy Baumacol Silikon otrzymamy kompletny zestaw do wypełniania szczelin. Dzięki bogatej gamie kolorystycznej (aż 24 odcieni) możemy stworzyć harmonijną kompozycję fugi z płytkami.

Baumacol PremiumFuge jest elastyczną, wodo - i mrozoodporną zaprawą na bazie cementu do fugowania płytek ceramicznych.

Tę hydrofobizowaną mieszankę można stosować w pomieszczeniach o zwykłej, jak również o podwyższonej wilgotności, a także na balkonach i tarasach.

Klasyfikacja według normy PN-EN 13888: CG2 pozwala na używanie fugi w budynkach użyteczności publicznej oraz mieszkalnych.

Jak stosować fugę?

Fot. Baumit Fuga Baumacol PremiumFuge 2 kg

Fuga służy do wypełniania spoin międzypłytkowych na podłożach o podwyższonych obciążeniach termicznych, w tym oraz na ogrzewaniu podłogowym.

Można ją stosować w zakresie szerokości od 2 do 7 mm.

Nadaje się do wypełniania spoin między płytkami ceramicznymi, gresowymi, kamiennymi oraz płytami ze sztucznego kamienia czy mozaikami ułożonymi na ścianach lub podłogach.

W przypadku spoinowania płyt wielkoformatowych należy pamiętać o wydłużeniu przerwy technologicznej między klejeniem a fugowaniem tak, aby umożliwić odparowanie wody z zaprawy klejowej.

Producent fugi zabrania stosowania jej na drewnie, metalu, tworzywach sztucznych, a także podłożach na bazie cementu przed zakończeniem procesów wiązania oraz w pomieszczeniach, w których występuje obciążenie chemikaliami.

Zabezpieczenie miejsc narażonych na działanie wody

Warto pamiętać, by narożniki (posadzka-ściana, ściana – ściana), a także dylatacje przy urządzeniach sanitarnych, takich jak wanna, umywalka czy sedes wypełnić za pomocą Baumacol Silikon – trwale elastycznego wypełniacza do spoin na bazie silikonu.

Bezrozpuszczazlnikowa masa jest odporna na działania promieni UV i przede wszystkim umożliwi eksploatacje miejsc szczególnie narażonych na okresowe działanie wody.

Szeroka gama kolorów fugi i silikonu

Fot. Baumit Wzornik kolorów

Zaletą fugi Baumacol PremiumFuge i silikonu Baumacol Silikon jest różnorodność kolorystyczna.

Oba produkty występują, bowiem aż w 24 kolorach, co pozwala dobrać ich odcień do barwy płytek, armatury czy też innych elementów dekoracyjnych.

Klasyczne biele, szarości czy też brązy, jak również bardziej wyraźne odcienie zieleni, kolory niebieskie oraz czerwieni umożliwiają indywidualną kompozycję wnętrz i podkreślą charakter każdej łazienki, kuchni czy holu.

Jak wykonać fugowanie

Przed przystąpieniem do fugowania, spoiny należy oczyścić z resztek zaprawy klejowej, odpylić i odkurzyć.

Następnie przy użyciu odpowiedniej pacy do fugowania zaprawę należy wprowadzić w szczeliny, dbając szczególnie o dokładne wypełnienie przestrzeni międzypłytkowych. Pacę kierować zawsze diagonalnie do kierunku spoiny.

Mniej więcej 15 minut po zakończeniu fugowania, całą powierzchnię trzeba przemyć czystą wodą. Nie można jednak doprowadzić do zalania schnącej masy.

Warto zaznaczyć, że niezwykle łatwa aplikacja gotowej fugi i fabrycznie przygotowanego silikonu z linii Baumacol umożliwiają samodzielne wykonanie remontu.

Więcej informacji na www.baumit.com

Baumit jest wspólną marką dwóch austriackich, rodzinnych koncernów z branży budowlanej – Schmid Industrieholding oraz Wietersdorfer Gruppe. Łączy je ponad 110-letnia tradycja i bogate doświadczenia w dziedzinie produkcji materiałów budowlanych. Już teraz przedstawicielstwa handlowe, filie lub zakłady produkcyjne Baumit znajdują się w 30 krajach Europy oraz w Chinach. Firma obecna jest w Polsce od 18 lat, gdzie posiada trzy zakłady produkcyjne: w  Pobiedziskach k. Poznania, Łowiczu oraz Bełchatowie. Szczególnie silną pozycję na polskim rynku materiałów budowlanych, Baumit zdobył w zakresie sprzedaży tynków maszynowych i kompletnych systemów ociepleń budynków. Ponadto oferta produktowa Baumit obejmuje m.in. produkty do: układania płytek ceramicznych (linia Baumacol) renowacji, ogrodów i skwerów, a także jastrychy, wyprawy wierzchnie, zaprawy murarskie oraz produkty gipsowe.

Źródło: www.gutpr.pl

Artykuły sponsorowane
Newsletter - bądź na bieżąco
Co tydzień znajdziesz w naszym portalu
nowe, ciekawe artykuły.

Zapisz się na nasz bezpłatny Newsletter,
a co tydzień prześlemy Ci informację
o nowościach na naszej stronie.
Mój adres email:
Zgadzam się z Polityką Prywatności.
Pamiętaj - nigdy, nikomu nie udostępniamy Twojego adresu email!
Polecamy artykuły
Baumacol Fuge – więcej niż fuga

Baumacol Fuge – więcej niż fuga

Prawidłowo położone płytki w kuchni czy łazience to tylko... » ...więcej
Baumacol Fuge - więcej niż fuga

Baumacol Fuge - więcej niż fuga

Prawidłowo położone płytki w kuchni czy łazience to tylko... » ...więcej
Wygodna promocja jesienna

Wygodna promocja jesienna

Okres jesienno-zimowy również umożliwia pracę instalacji solarnej, która jest w stanie przynajmni... » ...więcej
Niewielka fuga, wielkie znaczenie

Niewielka fuga, wielkie znaczenie

Planując renowację łazienki, w pierwszej kolejności skupi... » ...więcej
Jak wybrać materiały do izolacji termicznej kominka?

Jak wybrać materiały do izolacji termicznej kominka?

Kominek w domu powinien spełniać określone warunki bezpie... » ...więcej
Strona główna - Mapa strony - Tagi - Polityka prywatności i cookies
Przepisy czytelników Samochody Budownictwo Ogrzewanie Ogrody Kuchnia Komputery