budownictwo
Obrazek
Wyszukaj w serwisie:
Aktualności Ogrzewanie Klimatyzacja Ogrody Kuchnia
Strona główna Poradnik Poradnik - Ogrzewanie Poradnik - Klimatyzacja Poradnik - Ogrody Poradnik - Kuchnia Reklama w serwisie Kontakt
Kategorie artykułów

Jednowarstwowe tynki gipsowe

Informacja prasowa / Data: 2012-08-31

Uniwersalne i specjalnie dostosowane do różnych podłoży mieszanki firmy Baumit składają się na kompletną paletę produktów do tynkowania. Doskonałej jakości tynki cementowo-wapienne, w tym maszynowe wewnętrzne i zewnętrzne, tynki ciepłochronne, a także szpachle wewnętrzne zadowolą każdego inwestora i wykonawcę. W grupie materiałów do tynkowania szczególne miejsce zajmują tynki gipsowe, które pozwalają na wykonanie jednowarstwowo tynków o gładkiej powierzchni.

Superlekki tynk gipsowy – Baumit Ratio 2000

Ratio 2000 jest fabrycznie przygotowaną mieszanką tynkarską przeznaczoną do wykonywania jednowarstwowych tynków gipsowych wewnątrz pomieszczeń.

Fot. Baumit

Można ją stosować w pomieszczeniach suchych, o zwykłej wilgotności powietrza, a także w tych o podwyższonej wilgotności tj. w kuchniach i łazienkach, pod warunkiem wykonania izolacji.

Tynk ten jest bardzo łatwy i szybki w obróbce, o najwyższej wydajności z uwagi na dużą ilość lekkich wypełniaczy. Co więcej pozwala uzyskać naturalnie gładką, doskonałej jakości powierzchnię tynku.

Jest ogniochronny, jak również otwarty dyfuzyjnie, przez co reguluje klimat w pomieszczeniu.

Ten superlekki tynk gipsowy można nakładać ręcznie, a także przy pomocy agregatu tynkarskiego.

Przygotowaną masę tynkarską można nanosić na ściany i sufity z cegieł, pustaków i betonu oraz prefabrykowane płyty i elementy żelbetonowe, a także beton szalunkowy.

Przed nakładaniem masy warto zadbać o odpowiednią chłonność podłoża i dobrą przyczepność tynku. W tym celu należy zastosować środek wyrównujący chłonność Baumit Gypsum Primer Plus, a także nierozcieńczony mostek szczepny do betonu Baumit BetonKontakt.

Tynk gipsowy o zwiększonej twardości powierzchni – Baumit Ratio Power

Tynk gipsowy Ratio Power to gotowa mieszanka bazująca na spoiwie gipsowym, wapnie budowlanym oraz drobnoziarnistym piasku tynkarskim. Została ona przygotowana do wykonywania jednowarstwowych tynków gipsowych o zwiększonej twardości powierzchni.

Ratio Power można nakładać maszynowo, a także ręcznie.

Fot. Baumit

Zakres stosowania obejmuje budownictwo mieszkaniowe, ale tynk ten idealnie nadaje się również do nakładania na powierzchniach narażonych na zwiększone obciążenia. Fakt ten powoduje, że jest to produkt, który z powodzeniem można stosować w budynkach użyteczności publicznej takich jak hotele, pensjonaty, szpitale czy biura, szczególnie w korytarzach i klatkach schodowych, czyli wszędzie tam, gdzie występuje większe ryzyko uszkodzenia mechanicznego.

Przygotowaną masę tynkarską można nakładać na ściany z cegieł oraz pustaków, a także betonu i prefabrykowanych płyt. Podłoże, przed nałożeniem warstwy tynku, musi być nośne i stabilne, suche, niezmrożone jak również niepylące, chłonne oraz wolne od wykwitów i luźnych cząstek.

Tynk gipsowy cienkowarstwowy – Baumit Ratio Slim

Tynk Ratio Slim jest fabrycznie przygotowaną mieszanką tynkarską na bazie gipsu z dodatkiem wapna i lekkich wypełniaczy. Jest on przeznaczony do nakładania maszynowego i ręcznego wewnątrz pomieszczeń.

Fot. Baumit

Cienkowarstwowy tynk gipsowy o wysokiej przyczepności można nakładać na równe podłoża takie jak beton, gazobeton, pustak silikatowy oraz ceramiczny.

Masa tynkarska pozwala wykonać jednowarstwową pocienioną powłokę wewnątrz budynku o grubości warstwy już od 4 mm. Warstwa wykonana tynkiem Ratio Slim jest niezwykle gładka.

Podłoże przed nakładaniem tynku musi być równe nośne i suche. Dodatkowo niezmrożone, niepylące, chłonne, wolne od wykwitów i luźnych cząstek. Elementy metalowe należy zabezpieczyć antykorozyjnie.

Warto pamiętać o tym, by przewody elektryczne przykryć warstwą tynku o grubości minimum 5 mm.

Nie należy tynkować mokrych powierzchni. Maksymalna wilgotność podłoża nie powinna przekraczać 3%.

Podkład wzmacniający przyczepność tynków cementowo - wapiennych do betonu – Baumit BetonPrimer

Wysokiej jakości mostek szczepny  BetonPrimer, w postaci płynnego podkładu gruntującego z dodatkiem piasku kwarcowego, zapewnia wysoką przyczepność maszynowych tynków cementowo-wapiennych do betonu.

Fot. Baumit

Preparat ten jest gotowy do użycia, niezwykle wydajny i prosty w aplikacji. Producent zaleca jego stosowanie na niechłonnych, gładkich podłożach betonowych. W wyniku reakcji chemicznej z tynkiem i betonem podkład zapewnia wysoką przyczepność tynków cementowo-wapiennych oraz redukuje bąblowanie świeżego tynku.

Preparat można stosować wewnątrz budynku na elementy wykonane z betonu lub prefabrykatów betonowych.

Przed użyciem podkładu należy intensywnie i dokładnie wymieszać zawartość kubła. Nierozcieńczony środek nanosić na powierzchnię za pomocą wałka malarskiego, szczotki lub pędzla. Preparat można nakładać także maszynowo, przy użyciu odpowiedniego agregatu.

Zagruntowane podłoże pozostawić na minimum 12 a maksimum 48 godzin do wyschnięcia przed tynkowaniem. Nanoszenie tynku wykonywać wtedy, gdy zagruntowana powierzchnia jest wyschnięta i nie klei się.

Duży wybór tynków maszynowych, ręcznych, czy też produktów specjalnych takich jak np. wzmacniacz tynku, umożliwia dobór odpowiednich materiałów do przeprowadzanych prac. Otwarte dyfuzyjne układy tynków są łatwe w obróbce na wszystkich rodzajach podłoży ścian i sufitów. Perfekcyjnie dobrane produkty gwarantują najlepsze efekty funkcjonalne.

Ceny tynków

Ratio 2000, worek 30 kg, cena brutto/op. 28,78 zł
Ratio Power, worek 30 kg, cena brutto/op. 27,31 zł
Ratio Slim, worek 25 kg, cena brutto/op. 40,59 zł
BetonPrimer, kubeł 20 kg, cena brutto/op. 330,87 zł

Więcej informacji na www.baumit.com

Baumit jest wspólną marką dwóch austriackich, rodzinnych koncernów z branży budowlanej – Schmid Industrieholding oraz Wietersdorfer Gruppe. Łączy je ponad 110-letnia tradycja i bogate doświadczenia w dziedzinie produkcji materiałów budowlanych. Już teraz przedstawicielstwa handlowe, filie lub zakłady produkcyjne Baumit znajdują się w 30 krajach Europy oraz w Chinach. Firma obecna jest w Polsce od 18 lat, gdzie posiada trzy zakłady produkcyjne: w  Pobiedziskach k. Poznania, Łowiczu oraz Bełchatowie. Szczególnie silną pozycję na polskim rynku materiałów budowlanych, Baumit zdobył w zakresie sprzedaży tynków maszynowych i kompletnych systemów ociepleń budynków. Ponadto oferta produktowa Baumit obejmuje m.in. produkty do: układania płytek ceramicznych (linia Baumacol) renowacji, ogrodów i skwerów, a także jastrychy, wyprawy wierzchnie, zaprawy murarskie oraz produkty gipsowe.

Źródło: www.gutpr.pl

Artykuły sponsorowane
Newsletter - bądź na bieżąco
Co tydzień znajdziesz w naszym portalu
nowe, ciekawe artykuły.

Zapisz się na nasz bezpłatny Newsletter,
a co tydzień prześlemy Ci informację
o nowościach na naszej stronie.
Mój adres email:
Zgadzam się z Polityką Prywatności.
Pamiętaj - nigdy, nikomu nie udostępniamy Twojego adresu email!
Polecamy artykuły
Nowoczesne dekoracyjne tynki kwarcowe

Nowoczesne dekoracyjne tynki kwarcowe

Tynki kwarcowe z kolekcji Francesco Guardi, firmy LAKMA, ... » ...więcej
Tynki renowacyjne do stosowania na  mocno zawilgocone mury

Tynki renowacyjne do stosowania na mocno zawilgocone mury

Zawilgocenie budynków historycznych, które prowadzi do de... » ...więcej
Co wpływa na trwałość tynków?

Co wpływa na trwałość tynków?

Trwałość elewacji jak i tynków wewnętrznych zależy głównie od ich rodzaju, wykonania oraz podłoża... » ...więcej
Fotokataliza - naturalna ochrona elewacji

Fotokataliza - naturalna ochrona elewacji

Modny kolor i oryginalna struktura to cechy tynków elewac... » ...więcej
Przygotowanie ścian do dekorowania

Przygotowanie ścian do dekorowania

Zmiana wyglądu ścian to nie tylko wybór koloru farby czy ... » ...więcej
Jaki tynk wybrać?

Jaki tynk wybrać?

Gipsowe, cementowo-wapienne, a może gliniane? Jakie tynki najlepiej zdadzą egzamin w naszych domo... » ...więcej
Montaż płyt gipsowo-kartonowych - zrób to sam

Montaż płyt gipsowo-kartonowych - zrób to sam

Samodzielny montaż płyt gipsowo-kartonowych to nie lada w... » ...więcej
Strona główna - Mapa strony - Tagi - Polityka prywatności i cookies
Przepisy czytelników Samochody Budownictwo Ogrzewanie Ogrody Kuchnia Komputery