budownictwo
Obrazek
Wyszukaj w serwisie:
Aktualności Ogrzewanie Klimatyzacja Ogrody Kuchnia
Strona główna Poradnik Poradnik - Ogrzewanie Poradnik - Klimatyzacja Poradnik - Ogrody Poradnik - Kuchnia Reklama w serwisie Kontakt
Kategorie artykułów

Pierwsze w Warszawie mieszkania w Condo Systemie - tylko w Dolcan

Informacja prasowa / Data: 2012-09-03

Firma Dolcan wprowadza na rynek innowacyjne rozwiązanie Condo System – Mieszkania w Warszawie. Deweloper będzie właścicielom mieszkań wypłacał stały 8 proc. zysk. Osiedla Dolcan objęte systemem to pierwsze w Warszawie mieszkania, których nabywcy będą czerpać gwarantowane zyski z nieruchomości, nie troszcząc się o ich wynajem.

Historia systemu

System condo na światowym rynku nieruchomości znany jest już od ponad 20 lat.

Jego kolebką jest rynek amerykański. Condo, z łaciny con - współ i dominium – panowanie, to własnościowe apartamenty w jednym budynku, wspólnie zarządzane.

Segment ten, na świecie określany też często jako serviced apartments, ciągle rośnie.

W 2010 roku na świecie było blisko 450 tys. apartamentów w systemach condo.

A w roku 2011 było ich już blisko 600 tys. – wzrost o ponad 34 proc.*

System condo w Polsce

W Polsce system inwestowania w opcji condo obejmuje obecnie głównie pokoje hotelowe, zlokalizowane w inwestycjach położonych nad morzem lub w innych turystyczno-wypoczynkowych miejscach jak góry, czy Mazury.

Ten rodzaj inwestowania w nieruchomości dopiero się w naszym kraju rozwija. Na polskim rynku praktycznie nie ma ofert mieszkań w systemie condo w dużych aglomeracjach. Systemu takiego nie proponował dotychczas żaden deweloper w Warszawie.

Udział mieszkań condo w ofercie miejsc noclegowych dużych aglomeracji będzie rósł w najbliższych latach nie tylko na świecie, ale także w Polsce.

Mieszkania te są prawdziwą alternatywą dla drogich hoteli w dużych miastach. Turyści i klienci biznesowi cenią sobie większą swobodę niż w hotelu, duże powierzchnie apartamentów i możliwość zapraszania gości.

Ale przede wszystkim przewagą są tu niższe koszty najmu, za standard porównywalny z hotelowym.

Fot. Dolcan

Condo System Dolcan

Dolcan jako pierwszy deweloper na rynku wprowadza możliwość kupienia i zarabiania na mieszkaniach w systemie condo w Warszawie.

Klient decydując się na zakup lokalu w inwestycji Dolcan otrzymuje pełnowartościowe mieszkanie – nieruchomość z aktem notarialnym i udziałem w gruncie.

Dzięki temu, lokal może być w przyszłości wykorzystany jako mieszkanie przez właściciela lub jego rodzinę.

Dodatkową wartością Condo Systemu Dolcan jest zysk, który deweloper będzie wypłacał właścicielowi.

Mieszkania w ramach nowego systemu wprowadzonego przez Dolcan kupić można w specjalnie wyselekcjonowanych inwestycjach – Skierniewicka City na Woli oraz Ogrodach Ochota przy Al. Krakowskiej.

Choć deweloper posiada kilkanaście osiedli w Warszawie, do programu zostały wybrane jedynie dwie - ze względu na ich atrakcyjne położenie blisko centrum miasta.

Inwestycje te są dodatkowo doskonale skomunikowane np. z lotniskiem, dworcem centralnym i głównymi atrakcjami Warszawy.

Ceny mieszkań w Condo Systemie Dolcan zaczynają się już od 7.600 zł za m kw. Jest to cena identyczna z tą, za jaką deweloper sprzedaje mieszkania wszystkim klientom na rynku.

Po zawarciu umowy sprzedaży, mieszkanie jest wykańczane zgodnie ze standardem i wymogami jakie są stosowane przy wynajmie hotelowym.

Klient ponosi koszt wykończenia lokalu, ale tylko w elementy na stałe związane z lokalem, takie jak:

 • łazienka,
 • kuchnia,
 • podłogi.

Natomiast operator ponosi koszt wyposażenia ruchomego, czyli:

 • mebli,
 • sprzętu AGD i RTV,
 • wyposażenia kuchni,
 • dekoracji okiennych.

Tak więc cały proces związany z wykończeniem i przygotowaniem mieszkania pod wynajem spoczywa na operatorze.

Fot. Dolcan

Właściciel nie jest w to angażowany i nie traci swojego czasu. Także w trakcie jego eksploatacji lokalu przez wynajmujących, właściciel nie ponosi opłat.

Wymiana sprzętów czy różne naprawy wykonywane będą w ramach obsługi świadczonej przez operatora.

Nabywając mieszkanie w Condo Systemie Dolcan kupujący podpisuje 3 letnią umowę oddania nieruchomości w najem, ale z możliwością przedłużenia na następne lata.

W jej ramach firma Dolcan zobowiązuje się do wypłaty zysku z tytułu wynajmowania mieszkania w wysokości:

 • 8 proc. jeśli kapitalizacja następuje raz na rok;
 • 7,5 proc. jeśli zyski wypłacane są raz na kwartał;
 • 7 proc. jeśli zysk wypłacany jest w cyklu miesięcznym.

Zysk liczony jest od wartości wykończonego mieszkania, niezależnie od „obłożenia” apartamentu i innych czynników, jak np. sezonowość.

To znaczna różnica w stosunku do istniejących w Polsce rozwiązań typu condohotel, gdzie zysk właściciela nieruchomości często zależy od wielu zmiennych, i jego ostateczny poziom jest trudny do oszacowania.

Umowa, w ramach której wynajmowana jest nieruchomość może być przez właściciela w każdej chwili zerwana, z uwzględnieniem miesięcznego okresu wypowiedzenia.

To także rozwiązanie do tej pory niespotykane w Polsce, gdyż zazwyczaj umowy condo zawierane są na 5-10 lat, bez możliwości rezygnacji.

Dolcan daje klientom możliwość rozwiązania umowy w dowolnym momencie. Dzięki temu ci, którzy kupują lokal pod inwestycję, np. z myślą o dorastających dzieciach, mają możliwość przekazania im mieszkania w każdym, dowolnym momencie. Po minionym gwarantowanym okresie najmu, właściciel mieszkania dalej może powierzyć ten lokal operatorowi, który zajmie się jego wynajmem w kolejnych latach.

Główną zaletą Condo Systemu Dolcan jest nie tylko pewna inwestycja w postaci nieruchomości, ale także brak ryzyka związanego z jej wynajmem. Osoba, która
kupi lokal w tym systemie nie musi martwić się o wykończenie, przygotowanie mieszkania do wynajmu, promocję czy pozyskanie najemcy. Dolcan gwarantuje zarządzanie i całościową obsługę, włącznie z usługą sprzątania apartamentu.

Pewna inwestycja

Zakup nieruchomości to bezpieczna inwestycja na przyszłość.

Mieszkania mimo kryzysu i rosnącej inflacji nie tracą na wartości.

Nieruchomości stanowią idealne finansowe zabezpieczenie na przyszłość lub posag, który można przekazać swojemu dziecku.

Jest to bezpieczna forma lokowania pieniędzy – kupujący jest właścicielem mieszkania, jedynie oddaje je w najem.

Rentowność inwestycji w Condo Systemie Dolcan wynosi 7,3 proc. netto. Nie ma tu żadnych ukrytych opłat lub „podatku Belki”.

Jedyne koszty, jakie musi ponieść inwestujący to czynsz (bez mediów, za to płaci operator) i podatek od nieruchomości.

Dla porównania w wypadku lokaty bankowej rentowność wynosi ok. 4,28 proc.

Dolcan swój nowy produkt kieruje do dwóch grup klientów.

Z jednej strony to klient biznesowy, dla którego zakup mieszkania w systemie condo to bezpieczna i opłacalna inwestycja, pozwalająca na wycofanie się z niej w każdym momencie. Czyli realna alternatywa dla niepewnego rynku obligacji, lokat i akcji.

Z drugiej strony Dolcan dedykuje swój system klientom, którzy kupują mieszkanie z myślą o swoich dzieciach, gdy te dorosną. Mieszkanie samo się spłaca, a dzieci w każdej chwili mogą w nim zamieszkać. Otrzymają pełnowartościowe mieszkanie z dużo mniejszym kredytem pozostałym do spłacenia.

Potencjał rynku w Polsce i Warszawie

Polska jest coraz bardziej atrakcyjna dla cudzoziemców.

Według Polskiej Organizacji Turystycznej w 2012 r. Polskę odwiedzi 14 mln turystów zagranicznych***.

                             RENTOWNOŚĆ INWESTYCJI NETTO**

W naszym kraju w szybkim tempie rozwija się turystyka biznesowa.

W rankingu przygotowanym przez International Congress and Convention Assosciation Polska zajęła 21 miejsce wśród krajów najchętniej wybieranych na organizację ważnych międzynarodowych imprez, takich jak kongresy i konferencje. Jest to awans aż o 11 miejsc w porównaniu z rokiem 2010 r.

Z kolei w zestawieniu miast Warszawa zajęła 28 miejsce. Wyprzedziła takie miasta jak m.in. Waszyngton, Genewa i Zurych****.

Wzrasta też liczba cudzoziemców pracujących na stałe w Polsce. Coraz więcej globalnych korporacji deleguje do naszego kraju pracowników na krótko - i długoterminowe kontrakty.

W 2010 r. Polska zajęła 25 miejsce w rankingu krajów, do których relokowanych jest najwięcej pracowników*.

Potencjał turystyczny Warszawy także rośnie.

W 2010 r. udzielono w stolicy 4,02 mln noclegów, w minionym roku było to już 4,13 mln.

Od wielu lat eksperci podkreślają, iż jednym z problemów Warszawy jest brak hoteli i miejsc noclegowych w klasie ekonomicznej.

Obecna baza noclegowa w stolicy może zapewnić jedynie 24 tys. miejsc. W tym tylko 5,5 tys. to łóżka w hotelach trzygwiazdkowych, czyli standardzie jaki posiadają apartamenty oferowane w Condo Systemie Dolcan.

Stopień wykorzystania bazy noclegowej w Warszawie wynosi aż 62 proc.

Dla porównania średnia dla całej Polski to 41,1 proc*****.

Dolcan działa w obszarze wynajmu na rynku turystycznym od ponad 8 lat.

Firma prowadzi hotel w Częstochowie, a od kilku miesięcy także wynajem apartamentów w Warszawie. Obecnie w stolicy spółka ma w ofercie 120 miejsc noclegowych w 22 apartamentach zlokalizowanych w inwestycji Skierniewicka City.

Poziom obłożenia tych lokali wynosi 40 proc. Jak pokazują analizy przeprowadzone przez Dolcan główne grupy turystów to biznesmeni i osoby odwiedzające Warszawę przy okazji dużych imprez kulturalnych.

SYMULACJA ZYSKÓW WYBRANYCH MIESZKAŃ W CONDO SYSTEMIE DOLCAN

 

Mieszkania w inwestycji Skierniewicka City

 

Wartość mieszkania: 385 tys. zł

 

Wartość mieszkania: 650 tys. zł

 

Wielkość: 2 pokoje – 43,3 m kw.

 

Wielkość: 3 pokoje - 72,2 m kw.

 

 

Roczny zysk: 31 tys. zł

 

 

Roczny zysk: 52 tys. zł

 

 

*Dane: The Global Serviced Apartments Industry Report 2011-2012
**Dane: banki, obligacjeskarbowe.pl, Open Finance, Dolcan SA
***Dane: Polska Organizacja Turystyczna
****Dane: Ranking przygotowany przez International Congress and Convention Assosciation
*****Dane: GUS – Turystyka w 2011

Źródło: www.globalbrand.pl


 

Artykuły sponsorowane
Newsletter - bądź na bieżąco
Co tydzień znajdziesz w naszym portalu
nowe, ciekawe artykuły.

Zapisz się na nasz bezpłatny Newsletter,
a co tydzień prześlemy Ci informację
o nowościach na naszej stronie.
Mój adres email:
Zgadzam się z Polityką Prywatności.
Pamiętaj - nigdy, nikomu nie udostępniamy Twojego adresu email!
Polecamy artykuły
Dolcan uatrakcyjnia warunki w swoim Condo Systemie

Dolcan uatrakcyjnia warunki w swoim Condo Systemie

Firma Dolcan kilka tygodni temu wprowadziła nowe rozwiąza... » ...więcej
Pierwsze mieszkania bezczynszowe od kuchni

Pierwsze mieszkania bezczynszowe od kuchni

Osiedle Rudy Rydz w warszawskim Rembertowie, budowane prz... » ...więcej
Letnie promocje w Dolcan

Letnie promocje w Dolcan

Firma Dolcan na lato wprowadza kilka promocji. Co można dodatkowo zyskać? Urządzenie pod klucz w ... » ...więcej
Wszystkie mieszkania w jednej cenie

Wszystkie mieszkania w jednej cenie

W sobotę 20 sierpnia firma Dolcan organizuje po raz pierw... » ...więcej
Mieszkania bezczynszowe - budowa nowych osiedli

Mieszkania bezczynszowe - budowa nowych osiedli

Firma Dolcan rozpoczęła budowę dwóch nowych inwestycji w ... » ...więcej
Mieszkania dostępne w programie Rodzina na Swoim

Mieszkania dostępne w programie "Rodzina na Swoim"

Obecnie, co trzeci klient poszukuje mieszkania w rządowym... » ...więcej
Strona główna - Mapa strony - Tagi - Polityka prywatności i cookies
Przepisy czytelników Samochody Budownictwo Ogrzewanie Ogrody Kuchnia Komputery