budownictwo
Obrazek
Wyszukaj w serwisie:
Aktualności Ogrzewanie Klimatyzacja Ogrody Kuchnia
Strona główna Poradnik Poradnik - Ogrzewanie Poradnik - Klimatyzacja Poradnik - Ogrody Poradnik - Kuchnia Reklama w serwisie Kontakt
Kategorie artykułów

Okno w „bawolim oku”, wykuszu i lukarnie – na co zwrócić uwagę?

Informacja prasowa / Data: 2012-09-07

Wykusze, lukarny i konstrukcje typu „bawole oko” coraz częściej pojawiają się w domach jednorodzinnych. Zestawienie nowoczesnej bryły budynku z tymi formami pozwoli nam uzyskać niezwykły efekt wizualny. Za radą Izabeli Tryby, eksperta z firmy OknoPlus, należy jednak pamiętać, iż pełnię sukcesu osiągniemy dopiero wówczas, gdy do każdej z tych konstrukcji dopasujemy odpowiednie okna.

„Jednym z najistotniejszych zagadnień, które trzeba mieć na uwadze przed zamówieniem okien do nietypowych konstrukcji, takich jak lukarna, „bawole oko” czy wykusz, jest bardzo dokładny pomiar.

Jest on szczególnie ważny przy oknach o nietradycyjnych kształtach – trójkątach, kołach oraz łukach.

Nadmierne zawierzenie w dane z projektu architektonicznego może spowodować niedopasowanie okien do przygotowanych wcześniej otworów.

Fot. OknoPlus

Podejmując decyzję o wyborze lukarny, należy wziąć pod uwagę możliwości techniczne jej budowy oraz nasze zapotrzebowanie na światło w pomieszczeniu, w którym będzie się znajdować.

Im więcej światła wymagamy, tym większa powinna być powierzchnia tafli szyby.

Z kolei przy wykuszu znaczącą kwestią jest ustalenie, czy okna będą skręcane z łącznikami (rury kątowe,) czy też pomiędzy oknami znajdą się ścianki. Należy pamiętać, że w przypadku drugiej opcji ilość światła wpadającego do wnętrza będzie znacznie mniejsza.

W tradycyjnej formie lukarny i wykusze wyposażone były w okna prostokątne, natomiast w indywidualnych przypadkach – w okrągłe.

Obecne zaawansowane możliwości techniczne pozwalają na dużo większą swobodę w przypadku wyboru kształtu stolarki okiennej.

W lukarnach oraz wykuszach pojawiają się trójkąty, trapezy, łuki czy kwadraty. Co więcej, zdarzają się nawet kombinacje okien o różnych kształtach, np. prostokątów z łukami czy trójkątami.

W przypadku „bawolego oka” standardowo królują półkola.

Sam montaż okien do nietypowych konstrukcji w zasadzie nie różni się od montażu okien fasadowych, dzięki czemu ekipa przeszkolona przez firmę OknoPlus poradzi sobie z nim bez trudu.” – mówi Izabela Tryba z firmy OknoPlus.

Z uwagi na jedną z głównych funkcji stolarki otworowej, jaką jest doświetlanie pomieszczeń naturalnym światłem, warto zastanowić się nad usytuowaniem lukarny, wykusza czy „bawolego oka” względem kierunków świata.

Optymalny efekt uzyskamy wtedy, gdy umieścimy konstrukcje okienne po stronie południowej lub południowo-wschodniej.

Więcej informacji na www.oknoplus.com.pl

Firma OknoPlus specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości okien. OknoPlus oferuje okna PCV produkowane na profilach Activ Plus, Art Plus oraz Termo Plus. Każdy z trzech profili to odpowiedź na potrzeby nawet najbardziej wymagających Klientów. Okna PCV produkowane przez OknoPlus posiadają bardzo dobrą izolacyjność termiczną i akustyczną, co gwarantuje niezwykły komfort cieplny oraz ochronę przed hałasem. Poza doskonałą jakością, okna PCV OknoPlus są indywidualnie dostosowywane do charakteru pomieszczenia. Profesjonalizm, solidność i terminowość, to niektóre z atutów firmy OknoPlus. Wieloletnia działalność firmy OknoPlus została wielokrotnie doceniona. Wśród licznych nagród i wyróżnień są m.in. Przedsiębiorstwo Fair Play, Sukces Polski, medal – Kraków Europejskie Miasto Kultury 2000, Najwyższa Jakość Małopolska, Lider Rynku, Przejrzysta Firma 2008, 2009 i 2010, Złoty Laur Małopolski 2008, Gazele Biznesu 2008 i 2009, VIP Najlepsze okna i drzwi 2011, VIP – Innowacyjna Stolarka 2012.

Źródło: www.gutpr.pl

Artykuły sponsorowane
Newsletter - bądź na bieżąco
Co tydzień znajdziesz w naszym portalu
nowe, ciekawe artykuły.

Zapisz się na nasz bezpłatny Newsletter,
a co tydzień prześlemy Ci informację
o nowościach na naszej stronie.
Mój adres email:
Zgadzam się z Polityką Prywatności.
Pamiętaj - nigdy, nikomu nie udostępniamy Twojego adresu email!
Polecamy artykuły
„Kuchenne Inspiracje” – baza pomysłów

„Kuchenne Inspiracje” – baza pomysłów

Firma Hettich to ekspert w dziedzinie rozwiązań ukrytych ... » ...więcej
Praca w ogrodzie na wiosnę – jak uniknąć bóli „w kościach” po jej wykonaniu

Praca w ogrodzie na wiosnę – jak uniknąć bóli „w kościach” po jej wykonaniu

Coraz wyższe temperatury powodują, że chętniej wychodzimy na zewnątrz – również do grodu. Aby ogród wyglądał atrakcyjnie, po intensywnej zimie czeka nas dużo zadań do wykonania. Do prac w ogrodzie trzeba przyzwyczajać się powoli, ponieważ w przeciwnym razie nasze plecy i stawy mogą dać się we znaki. Co więc należy zrobić, aby uniknąć bolesnych poranków po całodniowe... » ...więcej
Jak dobrać okno do kuchni?

Jak dobrać okno do kuchni?

Okno w kuchni powinno wpuszczać do środka mnóstwo światła, a przy tym zapewniać optymalną wymianę... » ...więcej
Strona główna - Mapa strony - Tagi - Polityka prywatności i cookies
Przepisy czytelników Samochody Budownictwo Ogrzewanie Ogrody Kuchnia Komputery