budownictwo
Obrazek
Wyszukaj w serwisie:
Aktualności Ogrzewanie Klimatyzacja Ogrody Kuchnia
Strona główna Poradnik Poradnik - Ogrzewanie Poradnik - Klimatyzacja Poradnik - Ogrody Poradnik - Kuchnia Reklama w serwisie Kontakt
Kategorie artykułów

Górą zamki wielopunktowe

Informacja prasowa / Data: 2010-07-28

Przywykliśmy uważać, że firmy ubezpieczeniowe w Polsce wymagają montowania w drzwiach zewnętrznych dwóch zamków. Czy aby na pewno? Na to pytanie odpowiadają specjaliści firmy Winkhaus.

Sięgnijmy do obowiązujących w czołowych polskich towarzystwach warunków ubezpieczenia mieszkań i domów jednorodzinnych. Okazuje się, że dwa zamki wymagane są tylko wówczas, gdy montujemy tzw. zamki wielozastawkowe (czyli takie, do których klucz ma więcej niż dwa nacięcia prostopadłe do pióra klucza). Chodzi tu o niezbyt skomplikowane zamki jednopunktowe, nieposiadające atestów. Jeśli zainwestujemy w nowoczesny zamek wielopunktowego ryglowania, zamek elektroniczny, mechaniczno-elektroniczny lub inny zamek z atestem, zasada ta przestaje obowiązywać.

Montaż nowoczesnego zamka - korzyści

Zamek wielopunktowy

„Po pierwsze dysponujemy nowoczesnym rozwiązaniem, które znacznie lepiej chroni drzwi przed włamaniem aniżeli tradycyjne zamki pojedyncze.” – mówi Janusz Grześkowiak, szef działu doradztwa technicznego firmy WinkhausPonadto nie musimy każdorazowo otwierać i zamykać dwóch zamków. Bywa to uciążliwe, zwłaszcza jeśli do każdego z zamków używamy innego klucza. Nie potrzebujemy też górnego szyldu (rozetki) osłaniającego dodatkowy zamek. To kolejna ważna zaleta, bo oszczędzamy sobie kłopotów z doborem pasującej rozety. Niedopasowana do szyldu zamka głównego rozeta może zeszpecić eleganckie drzwi. Jest jeszcze jeden powód, dla którego warto montować do drzwi zamki wielopunktowe. Jeśli taki zamek ma atest (przy zamkach tej klasy jest to niemal zasadą), towarzystwa ubezpieczeniowe traktują go często jako dodatkowe zabezpieczenie, uprawniające do korzystania z obniżek składki ubezpieczeniowej. Na przykład Warta udziela za zamek z certyfikatem 5 proc. obniżki składki, a PZU – nawet 20 proc.!”

Zamki z certyfikatem = obniżka składki

Z całą pewnością opłaca się wybrać nowoczesne zamki wielopunktowe, najlepiej z certyfikatem akredytowanej jednostki badawczej. Dla niektórych ubezpieczycieli, atest na zamek jest wymogiem minimalnym, uprawniającym do wypłaty ubezpieczenia. Zazwyczaj jednak wybór zamka wielopunktowego wystarcza, by spełnić minimalne warunki zabezpieczenia. Certyfikat zaś uprawnia do skorzystania z obniżki składki. Winkhaus proponuje zamki wielopunktowe typu STV, spełniające warunki zabezpieczeń określone przez popularne towarzystwa ubezpieczeniowe, jak Warta, Ergo Hestia czy PZU. Już podstawowy zamek wielopunktowy STV-M2 z jednym dodatkowym ryglem u góry i jednym na dole skrzydła odpowiada wymaganiom podwyższonej odporności na włamanie w klasie 5 i ma certyfikat Instytutu Techniki Budowlanej. W myśl przepisów towarzystw ubezpieczeniowych drzwi wyposażone w taki zamek nie tylko spełniają wymagane minimum zabezpieczeń, ale często uprawniają do skorzystania z obniżki składki.

Wygodne i bezpieczne zamki

Winkhaus ma także bardziej zaawansowane technicznie zamki, jak automatycznie ryglujące STV-AV z elektrycznym sterowaniem. Otwieranie i zamykanie drzwi za pomocą pilota lub przycisku to oferta dla wymagających klientów, a także dla osób, które ze względu na ograniczone możliwości poruszania się nie mogą używać klucza.

Interesującym rozwiązaniem jest Blue Motion z funkcją automatycznego zaryglowania i odryglowania drzwi. Drzwi działają podobnie, jak zamek centralny w samochodzie. Można je otwierać za pomocą pilota, przycisków, kart chipowych, a nawet czytnika linii papilarnych.

Niższa cena składki

Obniżki stawek ubezpieczeniowych przyznawane są nie bez kozery. Firmy sprzedające ubezpieczenia bardzo dobrze orientują się w skuteczności różnego typu zabezpieczeń. Dlatego nawet li tylko dla własnego bezpieczeństwa warto przyjrzeć się proponowanym obniżkom stawek. Przy ubezpieczeniu mieszkań od kradzieży z włamaniem w PZU można uzyskać aż 20 proc. obniżki (przy 30-procentowej obniżce maksymalnej) za zamek wielopunktowy z certyfikatem, ponieważ atest traktowany jest jako dodatkowe zabezpieczenie. Dla porównania – na tyle samo wyceniono monitoring prowadzony przez profesjonalną agencję ochrony mienia, choć wynajęcie ochrony będzie z pewnością znacznie droższe niż zakup odpowiedniego zamka. Lepiej więc zainwestować w dobre zabezpieczenie drzwi niż sprawić sobie strażnika. I czyż może być lepsza puenta dla artykułu o zamkach antywłamaniowych?” – podsumowuje Janusz Grześkowiak.

Więcej informacji na www.winkhaus.pl


Winkhaus Polska Beteiligungs spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. z siedzibą w Rydzynie (woj. wielkopolskie) istnieje w Polsce od 23 października 1992 roku. Jest jedną z wiodących firm należących do Grupy Winkhaus, znanego w Europie niemieckiego producenta okuć budowlanych.W Polsce firma zatrudnia około 800 pracowników.
Winkhaus Polska jest producentem i dystrybutorem okuć okiennych i drzwiowych, które sprzedaje w kraju i eksportuje do większości państw Europy Wschodniej. Poza własnymi produktami oferuje wiele innych produktów potrzebnych przy produkcji okien i drzwi. Dla stałych klientów oferuje program komputerowy do konstrukcji i kalkulacji stolarki budowlanej WHOKNA. Wersja dealerska programu WHOKNA w kapitalny sposób ułatwia współpracę i kontakty pomiędzy producentem a firmą sprzedającą stolarkę budowlaną. Swoim klientom firma zapewnia doradztwo w dziedzinie optymalizacji i automatyzacji produkcji okien, jak również fachową pomoc w pozyskiwaniu funduszy europejskich.

Źródło: www.gutpr.pl
 

Artykuły sponsorowane
Newsletter - bądź na bieżąco
Co tydzień znajdziesz w naszym portalu
nowe, ciekawe artykuły.

Zapisz się na nasz bezpłatny Newsletter,
a co tydzień prześlemy Ci informację
o nowościach na naszej stronie.
Mój adres email:
Zgadzam się z Polityką Prywatności.
Pamiętaj - nigdy, nikomu nie udostępniamy Twojego adresu email!
Polecamy artykuły
Jeden klucz, który otwiera wszystkie zamki

Jeden klucz, który otwiera wszystkie zamki

Pokaźny pęk kluczy w kieszeni bądź torebce może być prawd... » ...więcej
Jak dobrać wkładkę patentową do drzwi?

Jak dobrać wkładkę patentową do drzwi?

Jednym z najbardziej popularnych rozwiązań jeśli chodzi o... » ...więcej
Drzwi wejściowe – nie wypuszczajmy przez nie ciepła

Drzwi wejściowe – nie wypuszczajmy przez nie ciepła

Zewnętrzne drzwi wejściowe powinny zabezpieczać mieszkanie p... » ...więcej
Palladio – wokół włoskich przedszkolaków

Palladio – wokół włoskich przedszkolaków

Nad bezpieczeństwem włoskich dzieci czuwa nowy produkt br... » ...więcej
Para w ruch - gotujemy zdrowo

Para w ruch - gotujemy zdrowo

Zdrowy tryb życia to już nie tylko trend, za którym podąża coraz więcej ludzi. Dla niektórych sta... » ...więcej
Strona główna - Mapa strony - Tagi - Polityka prywatności i cookies
Przepisy czytelników Samochody Budownictwo Ogrzewanie Ogrody Kuchnia Komputery