budownictwo
Obrazek
Wyszukaj w serwisie:
Aktualności Ogrzewanie Klimatyzacja Ogrody Kuchnia
Strona główna Poradnik Poradnik - Ogrzewanie Poradnik - Klimatyzacja Poradnik - Ogrody Poradnik - Kuchnia Reklama w serwisie Kontakt
Kategorie artykułów

RS PRO LED S1 – inteligentne światło w Twoim domu

Informacja prasowa / Data: 2010-09-09

Rewolucyjna technologia LED jest coraz częściej wykorzystywana ze względu na wysoką energooszczędność, wydajność i długą żywotność praktycznie bez potrzeby konserwacji. Zastosowanie technologii LED w połączeniu z systemem automatycznego włączania światła w lampach Steinel RS PRO LED S1 firmy Steinel - nowości w ofercie Lange Łukaszuk - sprawia, że nasze wnętrza będą zawsze optymalnie oświetlone przy minimalnym zużyciu energii.

Naukowcy z niemieckiej firmy Steinel opracowali innowacyjną technologię inteligentnych lamp diodowych, które dzięki czujnikom ruchu dopasowują zużycie światła do rzeczywistego zapotrzebowania. Technologia LED opiera się na niewielkich diodach emitujących światło, a ich dominującą zaletą jest ich niski pobór prądu oraz zredukowana emisja ciepła, a także nieporównywalnie dłuższy czas ekploatacji w stosunku do tradycyjnych żarówek.

Oszczędne oświetlenie

Firma Steinel stworzyła innowacyjne rozwiązanie w dziedzinie oświetlenia. RS PRO LED S1 to całkowicie zautomatyzowana lampa, samodzielnie przystosowująca światło do naszych potrzeb, wyposażona w czujnik ruchu o wysokiej częstotliwości umożliwiający szybką reakcję lampy nawet na nieznaczny ruch. Dodatkowo lampa jest wyposażona w detektor wykrywający warunki oświetlenia w otoczeniu oraz elektroniczny regulator temperatury diod, co gwarantuje automatyczne dopasowanie mocy świecenia do aktualnego zapotrzebowania. Takie rozwiązanie sprawia, że energia nie jest marnowana – ponieważ światło zapala się tylko wtedy, gdy istnieje taka potrzeba i wyłącza się, kiedy jest zbędne. Dzięki zastosowaniu technologii LED to rozwiązanie o najwyższej energooszczędności, bowiem pobiera jedynie 18 W mocy, co w porównaniu z tradycyjnymi żarówkami pozwala kilkakrotnie zmniejszyć zużycie energii elektrycznej, a tym samym zdecydowanie zmniejsza rachunki za prąd posiadacza takich lamp.

Tylko tam, gdzie potrzeba

Przy oświetleniu klatek schodowych, czy też długich bądź krętych korytarzy konieczność zapalania światła w całym pionie np. 10 – piętrowego budynku wiążę się z dużymi stratami energii. Jedna lampa Steinel RS PRO LED S1 może oświetlić maksymalnie 50 m2 powierzchni. Dzięki czujnikowi ruchu możemy uruchomić lampy tylko na jednym korytarzu lub jednym, aktualnie używanym piętrze, eliminując oświetlanie nieużywanych przestrzeni, a tym samym ograniczyć zużycie energii elektrycznej. Takie rozwiązanie świetnie sprawdza się w biurowcach czy budynkach użyteczności publicznej o dużym nateżeniu ruchu, ale także w wielokondygnacyjnych budynkach mieszkalnych. Firma Steinel opracowała innowacyjny system łączności radiowej pomiędzy lampami RS PRO LED S1.

Design w parze z funkcjonalnością

Lampa ma kształt płaskiego, okrąglego plafonu, dlatego świetnie sprawdza się zarówno na ścianach, jak i na sufitach. Jasny kolor lampy i eleganckie, minimalistyczne wzornictwo sprawiają, że lampa pasuje zarówno do wnętrz modernistycznych, jak i do tych urządzonych w klasycznym stylu. Stelaż wykonany z aluminium i uformowany w żeberka oraz płaski klosz (do wyboru szklany lub z tworzywa) zapewniają optymalne odprowadzanie ciepła.

Sterowanie lampą

Po zdjęciu klosza uzyskujemy dostep do przełącznika trybu pracy oraz ustawień zasięgu czujnika (pole o średnicy od 1 do 8 m). Dostępne są 3 tryby ściemnienia, czyli redukcji mocy świecenia, aż do 1,8 W (10% mocy maksymalnej). Możemy zaprogramować lampę w tryb ściemnienia przez całą noc, 10 lub 30 minut po upływie określonego czasu. Zastosowanie tego typu rozwiązania sprawia, że światło jest włączone tylko tam, gdzie jest w danym momencie potrzebne oraz gaśnie automatycznie, minimalizując straty energii.

Szerokie zastosowanie

Technologia LED zrewolucjonizowała wiele branż – od handlowej czy rozrywkowej po elektronikę i przemysł ciężki. Już od jesieni 2010 będziemy mogli cieszyć się możliwościami oferowanymi przez nową lampę, która jest nie tylko szczególnie funkcjonalna, ale także pozwala na zmnieszenie kosztów zużycia energii elektrycznej. Lampa praktycznie nie wymaga konserwacji i gwarantuje długi czas użytkowania.

Dane techniczne lampy RS PRO LED S1

 

EAN

 

RS PRO LED S1 z czujnikiem, tworzywo

4007841 744700

RS PRO LED S1 z czujnikiem, szkło

4007841 744601

Wymiary

(wys. x szer. x gł.)

 

300 x 300 x 67 mm

Zasilanie sieciowe

230 – 240 V, 50 Hz

Moc

18 W LED (tryb ściemnienia 1,8 W)

Barwa światła

4000 kelwinów

Technika wysokiej

częstotliwości

 

5,8 GHz (reaguje niezależnie od temperatury

nawet na nieznaczne ruchy)

Kąt wykrywania

360° z kątem rozwarcia 160°

Moc nadawcza

Moc nadawcza ok. 1 mW

Zasięg czujnika

średnica 1 – 8 m, płynny, ograniczany w 4 kierunkach

Max. pokrycie

powierzchni

 

ok. 50 m2

Ustawianie czasu

5 sek. – 15 min + tryb instalacyjny

Ustawianie

progu czułości

zmierzchowej

 

2 – 2000 luksów + tryb wyuczania

Regulacja jasności

 

Tryb ściemnienia 10% (1,8 W)

a) cała noc

b) 10 min po upływie ustawionego czasu

c) 30 min po upływie ustawionego czasu

Stopień ochrony

IP 20

Klasa ochronności

I

Zakres temperatury

-10 do +50°C

 

Lampa RS PRO LED S1 cena brutto 734,40 zł
Producent: STEINEL
Dystrybutor: Lange Łukaszuk sp. j.

Więcej informacji na www.langelukaszuk.pl

Wyłącznym dystrybutorem narzędzi i oświetlenia marki Steinel - światowego lidera w produkcji narzędzi grzewczych - jest Lange Łukaszuk s. j., która rozpoczęła swoją działalność w roku 1987. Od tej pory skutecznie i z powodzeniem działa na konkurencyjnym rynku elektronarzędzi, narzędzi ręcznych, osprzętu, oświetlenia automatycznego i klejów termotopliwych. Początkowa działalność opierała się na dystrybucji produktów firmy Steinel, której od 1990 roku Lange Łukaszuk s. j. jest przedstawicielem w Polsce. Steinel w Polsce to nie tylko produkty i osprzęt, to także prawdziwie niemiecka solidność i dbałość o wysoką jakość obsługi klientów, zapewnienie szybkiego i prostego dostępu do informacji na temat firmy i jej oferty oraz szybko działająca sieć serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego, zorganizowana przez Lange Łukaszuk Sp.j.

Źródło: www.gutpr.pl

Artykuły sponsorowane
Newsletter - bądź na bieżąco
Co tydzień znajdziesz w naszym portalu
nowe, ciekawe artykuły.

Zapisz się na nasz bezpłatny Newsletter,
a co tydzień prześlemy Ci informację
o nowościach na naszej stronie.
Mój adres email:
Zgadzam się z Polityką Prywatności.
Pamiętaj - nigdy, nikomu nie udostępniamy Twojego adresu email!
Polecamy artykuły
Cicha wentylacja, to komfort w Twoim domu!

Cicha wentylacja, to komfort w Twoim domu!

W pomieszczeniach, w których przebywamy każdego dnia znaj... » ...więcej
Światło jako element dekoracyjny wnętrz

Światło jako element dekoracyjny wnętrz

Spełnieniem marzeń dla większości z nas jest posiadanie w... » ...więcej
System oświetlenia ogrodu lampami LED

System oświetlenia ogrodu lampami LED

Firma BRITOP Lighting wraz z rozpoczęciem sezonu wiosenne... » ...więcej
Inteligentne regulatory temperatury w pomieszczeniach

Inteligentne regulatory temperatury w pomieszczeniach

Producenci domowej automatyki grzewczej prześcigają się w... » ...więcej
Ruszyła strona internetowa Domu Zeroenergetycznego GREEN POWER – porównaj budowę domu pasywnego i zeroenergetycznego

Ruszyła strona internetowa Domu Zeroenergetycznego GREEN POWER – porównaj budowę domu pasywnego i zeroenergetycznego

Budowa Domu Zeroenergetycznego Green Power to duże wyzwanie, zarówno dla projektantów, architektów, jak i firm oferujących produkty dedykowane dla budownictwa energooszczędnego. Jak z ogromnej oferty rynkowej produktów i technologii wyłuskać te, które się sprawdzą i te, które warto zastosować? Co należy wykonać i jak zaprojektować konstrukcję domu, aby zapewniała w jego wnętrzu ciepło. Jakie systemy grzewcze i urządzenia będą pracowały dłużej niż 8-10 lat bez konieczności wymiany na nowe i czy jest to w ogóle możliwe? Czy fak... » ...więcej
Inteligentne krany wchodzą na rynek

Inteligentne krany wchodzą na rynek

Krany sterowane fotokomórką mają już 22 lata, jednak Pola... » ...więcej
Efektowne oświetlenie domu i ogrodu

Efektowne oświetlenie domu i ogrodu

Wymagania stawiane zewnętrznym elementom oświetleniowym z... » ...więcej
Strona główna - Mapa strony - Tagi - Polityka prywatności i cookies
Przepisy czytelników Samochody Budownictwo Ogrzewanie Ogrody Kuchnia Komputery