budownictwo
Obrazek
Wyszukaj w serwisie:
Aktualności Ogrzewanie Klimatyzacja Ogrody Kuchnia
Strona główna Poradnik Poradnik - Ogrzewanie Poradnik - Klimatyzacja Poradnik - Ogrody Poradnik - Kuchnia Reklama w serwisie Kontakt
Kategorie artykułów

Płyty elewacyjne ELL-TEC firmy Quartec - efektowne oblicze fasady

Informacja prasowa / Autor: Informacja prasowa / Data: 2013-05-22

Wykończeniem elewacji, stosowanym najczęściej przez inwestorów, są strukturalne tynki dekoracyjne lub farby fasadowe. Producent płyt kompozytowych, firma Quartec, oferuje alternatywę dla tego typu rozwiązań – płytę elewacyjną c-c ELL-TEC. Ten innowacyjny produkt wykonany z naturalnych składników, takich jak cement i włókna celulozowe pochodzące z drewna iglastego, wykazuje ponadprzeciętną wytrzymałość na zginanie i uderzanie, dzięki czemu sprawdza się w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych. W urzeczywistnieniu estetycznej elewacji odpornej na uszkodzenia mechaniczne i szkodliwe działanie pogody, którym poddawana jest fasada budynku, nieodzowny okaże się z kolei opracowany przez firmę Quartec system wentylowany, na którym montowane są płyty ELL-TEC. 

Wpisz tutaj podpisPłyty elewacyjne celulozowo-cementowe ELL-TEC firmy Quartec idealnie nadają się do zastosowania na elewację domów jednorodzinnych, budynków mieszkalnych, biurowców czy galerii handlowych. Posiadają one bardzo dobre parametry wytrzymałościowe na zginanie i uderzanie. Surowiec, z którego płyty są produkowane gwarantuje odporność na wykwity grzybów pleśniowych, glonów oraz porostów. Co więcej, są one również łatwe w utrzymaniu czystości, gdyż można je myć przy pomocy urządzeń wysokociśnieniowych bez obaw o ich uszkodzenie.

Specjalne powłoki gruntujące i malarskie, nakładane jeszcze na linii produkcyjnej powodują, że płyty ELL-TEC są odporne, obfite opady deszczu i silne wiatry, a same płyty nie zmieniają swoich właściwości nawet po 100-u cyklach zamrażania. Warto zaznaczyć, że montaż płyt elewacyjne firmy Quartec jest wykonywany w wielu systemach, które są stosowane w zależności od warstwy izolacyjnej, wielkości budynku oraz jego przeznaczenia.

Płyty ELL-TEC znajdą szczególne zastosowanie na elewacji domów mieszkalnych oraz budynków użyteczności publicznej, na których nie ma możliwości klejenia izolacji i należy dokonać montażu płyt na konstrukcji, która pozwoli dowolnie zaprojektować kształt i wygląd fasady. Płyty elewacyjne ELL-TEC firmy Quartec dostępne są w kolorach na zamówienie ze wzornika RAL i NCS. Różnorodność dostępnych odcieni i struktur a jednocześnie możliwość dowolnego formowania płyt c-c, umożliwi inwestorom i projektantom wykreować niezwykle reprezentacyjną fasadę.

System elewacji wentylowanych firmy Quartec - rozwiązanie z przyszłości

Wpisz tutaj podpisSystem wentylowany został opracowany przy uwzględnieniu optymalnych rozwiązań i najwyższych standardów jakości. Podstawą systemu są płyty elewacyjne ELL-TEC, które produkowane są na żądany wymiar i dzięki temu stwarzają możliwość kształtowania nie tylko prostych płaszczyzn elewacyjnych, ale także urozmaiconych konstrukcji przestrzennych. Drugim, równie ważnym elementem tego systemu jest ruszt aluminiowy, który pozwala na precyzyjny montaż płyty elewacyjnej.  Niezwykle ważne jest to, że w przestrzeni między ścianą, a płytą elewacyjną znajduje się wełna mineralna. Tego rodzaju konstrukcja umożliwia stałą wentylację, co daje maksymalne efekty izolacyjne i osuszania budynku. Płyty elewacyjne do rusztu aluminiowego montowane są za pomocą nitów szczelnych aluminiowych lub klejone.

Warto zaznaczyć, że łeb nitu malowany jest pod kolor płyty elewacyjnej, więc jest prawie niewidoczny na dużej płaszczyźnie. Konstrukcję systemu wentylowanego można mocować do wszystkich materiałów ściennych – betonu, cegły, gazobetonu i silikatów. System elewacji wentylowanych opracowany przez firmę Quartec jest coraz częściej stosowany przez inwestorów podczas termomodernizacji lub wykonywania izolacji budynku.

Bardzo ważne jest by elewacja budynku pozostała efektowna przez wiele lat. Poza estetycznymi funkcjami musi ona także zabezpieczać ściany przed szkodliwymi wpływem zmiennych warunków atmosferycznych czy też uszkodzeniami mechanicznymi. Zastosowanie płyty elewacyjnej ELL-TEC firmy Quartec powoduje, że budynek jest nie tylko doskonale zabezpieczony przed uderzeniami i wilgocią, ale także umożliwia skomponowanie stylowej fasady na wiele lat.

 

Parametry techniczne płyty COLOR-TEC firmy QUARTEC:

Szerokość: 1200 mm*
Długość: 3050 mm*
Grubość: 8 mm
Waga: 14,8 kg/m²

*Płyty elewacyjne ELL-TEC standardowo posiadają takie wymiary, ale na zamówienie inwestorów przygotowywane są płyty w każdym innym, mniejszym wymiarze.

QUARTEC Sp. z o.o.
Wszemirów 107
55-110 Prusice

tel. 71 71 28 257

e-mail: info@quartec.pl
www.quartec.pl

Artykuły sponsorowane
Newsletter - bądź na bieżąco
Co tydzień znajdziesz w naszym portalu
nowe, ciekawe artykuły.

Zapisz się na nasz bezpłatny Newsletter,
a co tydzień prześlemy Ci informację
o nowościach na naszej stronie.
Mój adres email:
Zgadzam się z Polityką Prywatności.
Pamiętaj - nigdy, nikomu nie udostępniamy Twojego adresu email!
Polecamy artykuły
Jak prowadzić roboty elewacyjne podczas wzmożonych opadów

Jak prowadzić roboty elewacyjne podczas wzmożonych opadów

Wszelkie prace elewacyjne prowadzone są zazwyczaj w okres... » ...więcej
Wewnętrzne płyty kompozytowe c-c do suchej zabudowy

Wewnętrzne płyty kompozytowe c-c do suchej zabudowy

Krzywe i nierówne ściany, sufity oraz podłogi często powo... » ...więcej
Porównujemy płyty cementowo-celulozowe i gipsowo-kartonowe, czyli o wyższości cementu nad gipsem

Porównujemy płyty cementowo-celulozowe i gipsowo-kartonowe, czyli o wyższości cementu nad gipsem

Jednym z najbardziej popularnych materiałów służących do wykończenia ścian są płyty gipsowo-kartonowe. Alternatywę dla tego rozwiązania stanowią płyty kompozytowe c-c (cementowo-celulozowe). Oba produkty porównuje Remigiusz Zabolski, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu firmy Quartec, który wyjaśnia, dlaczego warto stosować innowacyjn... » ...więcej
Efektowne i efektywne koszenie

Efektowne i efektywne koszenie

Lato to czas, kiedy trawa rośnie naprawdę szybko i potrzebuje dużo uwagi. Odpowiedni sprzęt pomoż... » ...więcej
Efektowne oświetlenie domu i ogrodu

Efektowne oświetlenie domu i ogrodu

Wymagania stawiane zewnętrznym elementom oświetleniowym z... » ...więcej
Strona główna - Mapa strony - Tagi - Polityka prywatności i cookies
Przepisy czytelników Samochody Budownictwo Ogrzewanie Ogrody Kuchnia Komputery