budownictwo
Obrazek
Wyszukaj w serwisie:
Aktualności Ogrzewanie Klimatyzacja Ogrody Kuchnia
Strona główna Poradnik Poradnik - Ogrzewanie Poradnik - Klimatyzacja Poradnik - Ogrody Poradnik - Kuchnia Reklama w serwisie Kontakt
Kategorie artykułów

TECE w Seal System – koalicja na rzecz szczelności

Informacja prasowa / Data: 2013-05-27

Rynek uszczelnień zespolonych jest niezwykle szeroki, a jego oferta produktowa bardzo bogata. Różnorodność dostępnych rozwiązań powoduje, że inwestorom trudno odnaleźć kompatybilne elementy gwarantujące szczelność instalacji i tym samym prawidłowe jej funkcjonowanie. Z uwagi na tego rodzaju problemy powstał Seal System, który łączy wyroby 18 renomowanych producentów systemów uszczelniających z 8 markami profesjonalnej techniki domowej. W gronie twórców innowacyjnych rozwiązań instalacyjnych nie mogło zabraknąć firmy TECE. 

Odwodnienie liniowe to prawdziwa rewolucja w łazienkowych systemach podłogowych. Chętnie stosowane przez fachowców oraz inwestorów idealnie wpasowuje się w podłogę pokrytą glazurą.

Różnorodność dostępnych modeli powoduje, że możemy skomponować niezwykle efektowną powierzchnię odprowadzającą. Estetyczne ruszty ze stali polerowanej, błyszczącej lub szczotkowanej matowej, możliwość zabudowy płytkami ceramicznymi lub naturalnym kamieniem umożliwiają stworzenie płaszczyzny pozostającej w jednej linii z podłogą i tym samym doskonały odpływ wody.

Rozwiązaniem stosowanym podczas montażu jest Seal System opierający się m.in. na taśmie uszczelniającej oraz macie uszczelniającej.

Seal System - nowy standard uszczelnienia pomieszczeń sanitarnych

Fot. Tece

Projekt Seal System zrzesza renomowanych producentów systemów uszczelniających oraz techniki domowej. Wśród produktów uszczelniających znalazły się wiodące rozwiązania dostępne na rynku.  W przypadku rynien prysznicowych są to wykonane ze stali nierdzewnej przeznaczone do podłóg pokrytych płytkami ceramicznymi, jak i rynny przeznaczone do podłóg pokrytych kamieniem naturalnym, proste lub narożnikowe.

Fot. Tece

Sztandarowym rozwiązaniem Seal System jest taśma i mata uszczelniająca, które dzięki swojej wszechstronności oraz funkcjonalności są kompatybilne z wieloma dostępnymi na rynku odpływami podłogowymi. W efekcie Seal System, oferując gamę aż 50 różnych uszczelnień zespolonych, może być z powodzeniem stosowany przy prawie sześciuset kombinacjach instalacji.

Nowa formuła uszczelnienia zespolonego

Produkty firmy TECE w połączeniu z rozwiązaniami Seal System stanowią ochronę przed zawilgoceniem i zalaniem łazienki.

Fot. Tece

Na szczególną uwagę zasługuje butylowo-kauczukowa taśma uszczelniająca Seal System, która stosowana jest jako uszczelnienie przejścia pomiędzy jastrychem a stalowym kołnierzem prysznicowej rynny odpływowej.

Materiał ten przykleja się z naddatkiem w miejscu łączenia posadzki oraz kołnierza rynny. Rozwiązanie to w połączeniu ze wszystkimi zabezpieczeniami gwarantuje bezwzględną szczelność całej konstrukcji. Z kolei mata uszczelniająca stosowana jest do uszczelnienia odpływu punktowego.

Fot. Tece

Mata Seal System układana jest w wilgotnej jeszcze pierwszej warstwie uszczelnienia zespolonego, a następnie pokrywana drugą warstwą. Tak skomponowane podłoże pod odpływem zapewnia całkowitą hermetyczność instalacji.

Potwierdzeniem doskonałych parametrów Seal System są badania i certyfikacja przeprowadzone przez firmę Kiwa TBU GmbH, Greven. Organ kontrolny uznany przez Niemiecki Instytut Techniki Budowlanej (DIBt) testował produkt wg zasad kontroli do udzielania ogólnych zezwoleń budowlanych dla uszczelnień w połączeniu z okładzinami z płytek ceramicznych.

Szczelność Seal System udokumentowano w oparciu o tzw. badania zbiornikowe, podczas których elementy uszczelnienia zespolonego były poddawane działaniom wody przez kilka tygodni. Przeprowadzona kontrola dała jednoznaczne wyniki – zastosowanie uszczelnień zespolonych Seal System w obszarze rynny prysznicowej TECE czy odpływu punktowego TECE zapewnia całkowitą szczelność konstrukcji.

Odpowiednia izolacja w pomieszczeniach sanitarnych gwarantuje poprawne funkcjonowanie instalacji. Metoda stosowania uszczelnień zespolonych Seal System w połączeniu z produktami firmy TECE umożliwia wybór innowacyjnego rozwiązania odpływowego bez obawy o brak szczelności konstrukcji, a w konsekwencji nieodpowiednie jej działanie. Stworzony przez renomowanych producentów techniki domowej system zapewnia szczelność każdego odpływu liniowego, jak również punktowego wyznaczając tym samym nowy standard uszczelnień.

Przedsiębiorstwo "TECE" Sp. z o.o.  jest znanym producentem i dystrybutorem innowacyjnych produktów w zakresie techniki sanitarnej i grzewczej, specjalizującym się w produkcji wysokiej jakości systemów instalacyjnych przeznaczonych do obiektów przemysłowych oraz budownictwa ogólnego. Obecnie grupa TECE posiada 20 własnych oddziałów i przedstawicielstwa handlowe w ponad 31 krajach. 

Źródło: www.tece.pl

Artykuły sponsorowane
Newsletter - bądź na bieżąco
Co tydzień znajdziesz w naszym portalu
nowe, ciekawe artykuły.

Zapisz się na nasz bezpłatny Newsletter,
a co tydzień prześlemy Ci informację
o nowościach na naszej stronie.
Mój adres email:
Zgadzam się z Polityką Prywatności.
Pamiętaj - nigdy, nikomu nie udostępniamy Twojego adresu email!
Polecamy artykuły
Nowy rozdzielacz ogrzewania podłogowego TECE

Nowy rozdzielacz ogrzewania podłogowego TECE

Wodne ogrzewanie podłogowe, dzięki niekwestionowanym zale... » ...więcej

Wpływ szczelności na trwałość instalacji c.o.

Jednym z warunków prawidłowej pracy instalacji centralnego o... » ...więcej
System codex Balkudrain – balkon odporny na wodę!

System codex Balkudrain – balkon odporny na wodę!

Układanie płytek ceramicznych czy kamienia naturalnego na... » ...więcej
Wiosna to czas na solary – zaprojektuj system grzewczy

Wiosna to czas na solary – zaprojektuj system grzewczy

Wiosna to najlepszy czas by pomyśleć o jesieni i zimie, a... » ...więcej
Kup system ociepleń i odbierz premię 2 000 zł!

Kup system ociepleń i odbierz premię 2 000 zł!

Firma Baumit, lider wśród producentów materiałów budowlan... » ...więcej
Strona główna - Mapa strony - Tagi - Polityka prywatności i cookies
Przepisy czytelników Samochody Budownictwo Ogrzewanie Ogrody Kuchnia Komputery