budownictwo
Obrazek
Wyszukaj w serwisie:
Aktualności Ogrzewanie Klimatyzacja Ogrody Kuchnia
Strona główna Poradnik Poradnik - Ogrzewanie Poradnik - Klimatyzacja Poradnik - Ogrody Poradnik - Kuchnia Reklama w serwisie Kontakt
Kategorie artykułów

Lafarge rozwija sieć wytwórni betonu w Polsce

Informacja prasowa / Data: 2013-06-25

Lafarge, wiodący producent materiałów budowlanych, otworzył nową wytwórnię betonu w zachodniej Polsce o największych możliwościach produkcyjnych spośród wszystkich węzłów Lafarge w Polsce. Zakład zlokalizowany w Gorzowie Wielkopolskim oferuje klientom rozbudowane portfolio produktów i rozwiązań.

W sobotę, 22 czerwca, odbyła się oficjalna inauguracja węzła, połączona z obchodami Miesiąca Bezpieczeństwa w Lafarge. W uroczystościach wzięli udział m.in. klienci, podwykonawcy, pracownicy.

Fot. Lafarge     Nowa wytwórnia betonu w Gorzowie Wielkopolskim

Nowo wybudowany zakład powstał w miejscu istniejącej wcześniej wytwórni przy ulicy Małorolnych. Zakład produkcyjny jest znacznie większy od poprzedniego i jest jednym z najnowocześniejszych węzłów betoniarskich w zachodniej części kraju. Dostarcza beton zarówno na duże inwestycje, jak i do budowy domów jednorodzinnych.

Lafarge stawia na innowacyjne rozwiązania dla klientów, oferując nie tylko beton standardowy, ale również betony specjalne.

Do takich należą betony lekkie charakteryzujące się niską wagą przy jednoczesnym zachowaniu bardzo dobrych parametrów wytrzymałościowych oraz izolacji akustycznej i termicznej.

Fot. Lafarge  Beton Artevia doskonale nadaje się na podjazdy czy ścieżki wokół domu

W ofercie znajdują się także betony architektoniczne i dekoracyjne Artevia Color i Decor. Te produkty z pewnością zainteresują klientów indywidualnych, ponieważ kolorowy beton z wyeksponowanym ozdobnym kruszywem idealnie sprawdza się na wszelkiego rodzaju podjazdy, chodniki wokół domu czy ścieżki ogrodowe. Znajdzie również zastosowanie w architekturze miejskiej.

Dzięki oddzielniej linii produkcyjnej do podkładów anhydrytowych zakład oferuje podkład podłogowy Agilia Sols A. Dzięki swoim właściwościom samopoziomującym oraz dwa razy lepszej przewodności cieplnej, jest on świetnym rozwiązaniem na ogrzewanie podłogowe.

W gorzowskim zakładzie zainstalowano najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, pozwalające na dzienną produkcję ponad 600 m3 betonu.

Pracę usprawnia m.in. dwumetrowy mieszalnik, dzięki któremu możliwy jest bardzo szybki załadunek betonomieszarek. Zainstalowanie 7 silosów na różne rodzaje spoiw do produkcji betonu oraz 10 zasieków do przechowywania kruszyw, umożliwia znaczne poszerzenie oferty i dostosowanie jej do potrzeb klienta.

W zakładzie w Gorzowie Wielkopolskim zastosowano rozwiązania sprzyjające ochronie środowiska naturalnego. Na wszystkich silosach zamontowano nowoczesne filtry o wysokiej efektywności. Ich zadaniem jest wychwytywanie pyłów oraz ograniczenie ich emisji do środowiska.

W zakładzie stosuje się recykling wody opadowej. Plac wytwórni został tak zaprojektowany, aby umożliwić gromadzenie wody opadowej w specjalnych osadnikach. Woda następnie podlega filtracji i jest później wykorzystywana w procesie produkcyjnym betonu.

– Rozszerzamy naszą działalność betonową w Polsce, by lepiej odpowiedzieć na potrzeby naszych klientów. W ubiegłym roku do naszej sieci dołączyły dwie wytwórnie betonu towarowego w Warszawie i dwie wytwórnie w Gdańsku, dzięki czemu wzmocniła się nasza pozycja na rynku warszawskim i w Polsce północnej.

Nowo wybudowana, nowoczesna wytwórnia w Gorzowie Wielkopolskim, pozwala rozwijać naszą działalność na zachodzie Polski. Nasza sieć wytwórni betonu liczy obecnie 36 zakładów stacjonarnych i 4 węzły mobilne przeznaczone dla dużych projektów infrastrukturalnych – powiedział Arkadiusz Zając, kierownik sektora zachodniego w Lafarge Kruszywa i Beton.

Lafarge to światowy lider w produkcji materiałów budowlanych, zajmujący czołowe pozycje we wszystkich branżach swojej działalności: w produkcji cementu, kruszyw i betonu. Grupa Lafarge zatrudnia na świecie 65.000 pracowników w 64 krajach. W 2012 roku odnotowała sprzedaż na poziomie 15,8 mld euro. W uznaniu dla strategii spółki i jej aktywności na rzecz ochrony środowiska, międzynarodowa organizacja pozarządowa "Carbon Disclosure Project" już po raz drugi umieściła Lafarge wśród 10 najlepszych firm światowych, działających przeciwko globalnemu ociepleniu. Innowacyjność jest jednym z priorytetów firmy, która aktywnie wspiera zrównoważone budownictwo i architektoniczną kreatywność. W Polsce Lafarge prowadzi działalność od 1995 roku. 

Źródło: www.lafarge.pl 

Artykuły sponsorowane
Newsletter - bądź na bieżąco
Co tydzień znajdziesz w naszym portalu
nowe, ciekawe artykuły.

Zapisz się na nasz bezpłatny Newsletter,
a co tydzień prześlemy Ci informację
o nowościach na naszej stronie.
Mój adres email:
Zgadzam się z Polityką Prywatności.
Pamiętaj - nigdy, nikomu nie udostępniamy Twojego adresu email!
Polecamy artykuły
Jak powstaje beton w wytwórni betonu?

Jak powstaje beton w wytwórni betonu?

Beton to najpopularniejszy materiał wykorzystywany we wsp... » ...więcej
Ekspert Lafarge na każdej budowie

Ekspert Lafarge na każdej budowie

Kwiecień to prawdziwy start sezonu budowlanego. Niezależn... » ...więcej
Specjalny cement do betonu wysokiej klasy

Specjalny cement do betonu wysokiej klasy

Wymagania w stosunku do stwardniałego betonu, jak i śwież... » ...więcej
Klasy betonu

Klasy betonu

Beton to sztuczny materiał, który otrzymywany jest wyniku twardnienia mieszanki betonowej w skład... » ...więcej
Pierwsza w Polsce szkoła w technologii drewnianego szkieletu

Pierwsza w Polsce szkoła w technologii drewnianego szkieletu

Pierwsza w Polsce szkoła w energoooszczędnej technologii ... » ...więcej
Średnie temperatury powietrza oraz analiza zużycia energii na ogrzanie budynków w 2010 roku w Polsce

Średnie temperatury powietrza oraz analiza zużycia energii na ogrzanie budynków w 2010 roku w Polsce

W artykule zostały omówione średnie miesięczne i roczne temperatury powietrza w 2010 r. dla 26... » ...więcej
Jak wykonać fundamenty z betonu samozagęszczalnego?

Jak wykonać fundamenty z betonu samozagęszczalnego?

Beton samozagęszczalny to nowoczesne rozwiązanie, które r... » ...więcej
Strona główna - Mapa strony - Tagi - Polityka prywatności i cookies
Przepisy czytelników Samochody Budownictwo Ogrzewanie Ogrody Kuchnia Komputery