budownictwo
Obrazek
Wyszukaj w serwisie:
Aktualności Ogrzewanie Klimatyzacja Ogrody Kuchnia
Strona główna Poradnik Poradnik - Ogrzewanie Poradnik - Klimatyzacja Poradnik - Ogrody Poradnik - Kuchnia Reklama w serwisie Kontakt
Kategorie artykułów

Dolcan wypłacił już pierwsze zyski właścicielom condo mieszkań

Informacja prasowa / Data: 2013-07-19

Firma Dolcan, która wprowadziła do swojej oferty nieruchomości inwestycyjne – condo mieszkania wypłaciła właścicielom już pierwsze zyski. Z początkiem lipca wypłaty dostały już po raz drugi osoby, które wybrały kwartalny system rozliczania zarobków – otrzymały one od 6 do 12 tys. zł. Deweloper sprzedał do tej pory w sumie 40 condo mieszkań.

Fot. Dolcan

Mieszkania w ramach Systemu Condo firmy Dolcan kupić można w dwóch inwestycjach w Warszawie, a od wiosny także w Szczecinie.  Wprowadzenie mieszkań z gwarancją najmu i wypłaty zysków było odpowiedzią na zwiększone zainteresowanie lokowaniem kapitału w nieruchomości, jako alternatywa dla klasycznych rozwiązań inwestycyjnych, jak lokaty czy fundusze, które nie przynoszą zadawalających poziomów zwrotu.

– W pierwszych dniach lipca wypłaciliśmy już po raz drugi  zyski dla właścicieli, którzy kupili mieszkania condo i wybrali kwartalny system rozliczania. Wartość zysków uzależniona jest od zainwestowanej kwoty brutto. Sumy wypłacone za jeden kwartał to kwoty średnio od 6 do nawet 12 tys. zł – informuje Robert Ziółek, dyrektor generalny firmy Dolcan.

Kupując mieszkanie condo klient podpisuje dwie umowy: jedną na nabycie nieruchomości, druga to umowa na zarządzanie najmem. W ofercie firmy Dolcan umowę związaną z przekazaniem obowiązków najmu i wypłaty zysków można podpisać na 5, 10 czy 15 lat, lub na czas nieokreślony.

– Klienci w większości decydowali się na okres 10 i 15 lat – informuje dyrektor Ziółek.

Różny może być także czas rozliczania zysków:

  • roczny,
  • kwartalny,
  • miesięczny.

Przy rocznym rozliczeniu Dolcan gwarantuje umową poziom zysków 8 proc. od wartości nieruchomości brutto wraz z garażem.

Jeśli wypłaty realizowane są kwartalnie gwarantowana stopa zwrotu wynosi 7 proc.

– Inwestorzy wybierali głównie kwartalne rozliczanie. Kilku zdecydowało się na wypłaty w cyklu rocznym – podaje Robert Ziółek.

Według wyliczeń Dolcan ci, którzy otrzymają wypłaty w rozliczeniu rocznym mogą liczyć na przychody w wysokości ok. 40 - 45 tys. zł.

Policz dobrze ile zarobisz

Jak zauważa Tomasz Bujnowski, analityk inwestycyjny firmy Dolcan propozycja firmy mocno wyróżnia się na rynku condo nieruchomości jakie dostępne są obecnie w Polsce.

– U nas inwestor ma poziom zysków gwarantowany umową, i nie jest on uzależniony od stopnia wynajmu apartamentu. Co ważne, zyski liczone są od całej kwoty brutto zainwestowanej, czyli od wartości mieszkania i garażu. Tymczasem na rynku wiele propozycji zarobku odnosi się jedynie do wartość samego apartamentu i to wyliczanego od kwoty netto – wyjaśnia  Bujnowski.

Jeszcze jeden element, który wyróżnia ofertę to minimalne koszty związane z wynajmem i utrzymaniem nieruchomości. Kupując condo mieszkanie w Dolcan, właściciel lokalu nie musi płacić za wyposażenie apartamentu w sprzęt AGD czy RTV, meble, pościel, dodatki, naczynia.

To sprzedający - jako firma zarządzająca - zapewnia urządzenie w elementy codziennego użytku, z których korzystać będą osoby wynajmujące apartament.

Po stronie Dolcan jest też koszt ubezpieczenia mieszkania oraz wydatki na media w danym lokalu (woda, prąd).

– Na nas spoczywają także wydatki związane z wymianą sprzętów czy naprawami. Prace te nie obciążają budżetu właściciela mieszkania – mówi Tomasz Bujnowski.

Z jakimi kosztami musi się więc liczyć właściciel condo mieszkania?

Jak we wszystkich inwestycjach mieszkaniowych będzie musiał opłacać comiesięczny czynsz, ale tylko w części związanej z zarządzaniem nieruchomością - czyli ok. 4,5 zł za m² mieszkania. Przy średniej wielkości apartamencie ok. 50 mkw. daje to miesięczne koszty 225 zł. Jak zawsze w przypadku posiadania nieruchomości trzeba będzie też zapłacić podatek od nieruchomości.

Condo mieszkanie czy condohotele?

Przedstawiciele Dolcan zauważają, iż mieszkania z gwarancją wynajmu i zarobku są propozycją zdecydowanie korzystniejszą, niż oferta condohoteli.

Dlaczego?

Ponieważ kupujący nabywają mieszkanie, a nie udział w nieruchomości, czy lokal bez możliwości zamieszkania lub zameldowania. To rozwiązanie także dla tych, którzy planują w przyszłości korzystać z mieszkania lub będą chcieli przekazać je np. swoim dzieciom. Lokal ma akt własności i może być wykorzystywany jako klasycznie mieszkanie.

– Jeśli nabywca w którymś momencie uzna, że nie chce dalej wynajmować apartamentu może zerwać umowę i się do niego wprowadzić – podkreśla Robert Ziółek.

Stąd część obecnych klientów z systemu condo to osoby, które np. nie dysponują gotówką, ale mają zdolność kredytową - rodzice inwestujący z myślą o dzieciach, bo zanim one dorosną lokal przynosi zysk i spłaca kredyt.

Ile można zarobić na mieszkaniu condo w Dolcan

Inwestycja Powierzchnia mieszkania m² Liczba pokoi Cena PLN za m² (standard lokalu: wykończony, gotowy do wynajmu) Cena brutto całości wykończonego lokalu (wraz z garażem dla inwestycji w Warszawie) Zysk po 3 latach (przy wypłatach w cyklu rocznym 8%) Zysk po 5 latach (przy wypłatach w cyklu rocznym 8 %)
Arkadia Szczecin

76,82

3

5.300

407.146

97.715 zł

162.885 zł

Arkadia Szczecin

43,37

2

5.500 

238.535

57.248,40 zł

95.414 zł

Skierniewicka City Warszawa 72 3

9.500

714.300

171.432 zł

285.720 zł

Skierniewicka City Warszawa 80 3

9.500

790.300 

189.672 zł

316.120 zł

Ogrody Ochota Warszawa 55 2

8.990

523.750 

125.700 zł 

209.500 zł

Dolcan to jeden z liderów rynku nieruchomości mieszkaniowych w Polsce. Firma jest spółką z wyłącznie polskim kapitałem. Do tej pory inwestor zrealizował 20 projektów oddając do użytku ok. 4.000 mieszkań. Głównie na terenie Warszawy, ale także Lublina, Szczecina, Bydgoszczy i Kozienic. Obecnie spółka zatrudnia 200 osób.

Inwestycje firmy dopasowane są do oczekiwań klientów z wszystkich segmentów budownictwa mieszkaniowego. Dolcan realizuje wysokiej jakości mieszkania w budownictwie wielorodzinnym, kameralne osiedla domów oraz apartamentowce. Obecnie są to m.in. kompleks Ogrody Ochota, w którym docelowo znajdzie się ponad 1.500 mieszkań oraz kolejne etapy osiedla Tęczowego. W budowie jest również 5 projektów mieszkań bezczynszowych czyli inwestycji, w których mieszkańcy nie będą zmuszeni ponosić kosztów wspólnych administrowania nieruchomością - czynszów.

Grupa Dolcan ma wieloletnie doświadczenie także w innych segmentach. Zarządza trzema hurtowniami materiałów budowlanych, salonem wyposażenia wnętrz, hotelem w Częstochowie, 100 ha łowiskiem ryb „Jegiel” oraz kopalnią kruszywa zlokalizowaną koło Serocka.

Od 18 lat nieprzerwanie sponsoruje także pierwszoligową drużynę piłki nożnej Dolcan Ząbki. Aktywnie angażuje się w działania społeczne m.in. w pomoc szpitalowi w Wołominie, dofinansowała remont Szpitala Dziecięcego  na ul. Niekłańskiej w Warszawie, wspiera Fundację „Dzieci Ulicy”.

Źródło: Dolcan

Artykuły sponsorowane
Newsletter - bądź na bieżąco
Co tydzień znajdziesz w naszym portalu
nowe, ciekawe artykuły.

Zapisz się na nasz bezpłatny Newsletter,
a co tydzień prześlemy Ci informację
o nowościach na naszej stronie.
Mój adres email:
Zgadzam się z Polityką Prywatności.
Pamiętaj - nigdy, nikomu nie udostępniamy Twojego adresu email!
Polecamy artykuły
Dolcan uatrakcyjnia warunki  w swoim Condo Systemie

Dolcan uatrakcyjnia warunki w swoim Condo Systemie

Firma Dolcan kilka tygodni temu wprowadziła nowe rozwiąza... » ...więcej
Pierwsze mieszkania bezczynszowe od kuchni

Pierwsze mieszkania bezczynszowe od kuchni

Osiedle Rudy Rydz w warszawskim Rembertowie, budowane prz... » ...więcej
Letnie promocje w Dolcan

Letnie promocje w Dolcan

Firma Dolcan na lato wprowadza kilka promocji. Co można dodatkowo zyskać? Urządzenie pod klucz w ... » ...więcej
Co daje nowa ustawa deweloperska nabywcom mieszkań?

Co daje nowa ustawa deweloperska nabywcom mieszkań?

Ponad miesiąc po wejściu w życie ustawy deweloperskiej na... » ...więcej
Po pierwsze: nie marnuj jedzenia!

Po pierwsze: nie marnuj jedzenia!

Co 6 sekund na świecie umiera z głodu jedno dziecko. Co 4... » ...więcej
Promocja 10 + 1 już trwa

Promocja 10 + 1 już trwa

Przyszło lato, a wraz z nim letnie promocje! Już dziś kup 10 regulatorów temperatury marki AURATO... » ...więcej
Już po targach w Jaworznie!!!

Już po targach w Jaworznie!!!

W dniach 22-23.03.2014 odbyły się w Jaworznie Targi „Twój Dom , Twoje Otoczenie”.&nbs... » ...więcej
Strona główna - Mapa strony - Tagi - Polityka prywatności i cookies
Przepisy czytelników Samochody Budownictwo Ogrzewanie Ogrody Kuchnia Komputery