budownictwo
Obrazek
Wyszukaj w serwisie:
Aktualności Ogrzewanie Klimatyzacja Ogrody Kuchnia
Strona główna Poradnik Poradnik - Ogrzewanie Poradnik - Klimatyzacja Poradnik - Ogrody Poradnik - Kuchnia Reklama w serwisie Kontakt
Kategorie artykułów

Dom z prefabrykatów w trzy miesiące

Informacja prasowa / Data: 2011-01-14

Czy to możliwe? Elegancki i komfortowy dom, gotowy do zamieszkania po 3 miesiącach od rozpoczęcia budowy? Chociaż brzmi niczym bajka, jest to propozycja jak najbardziej realna. Wszystko za sprawą budownictwa prefabrykowanego. Dominik Kosmała, ekspert firmy Wolf System sp. z o.o., wyjaśnia na czym polega idea domów z prefabrykatów i czym tego typu budownictwo różni się tradycyjnego, murowanego.

Mieszkaj zdrowo i przyjemnie

A na czym polega różnica w budowie oraz eksploatacji domów powstałych w tak różnych technologiach. Otóż podstawową różnicą między domami budowanymi konwencjonalnie, a projektami z prefabrykatów jest rodzaj użytych materiałów. W technologii tradycyjnej używa się przede wszystkim cegieł lub bloczków i betonu, a w domach prefabrykowanych – drewna.

Wybór drewna jako głównego surowca wykorzystywanego przy budowie domów prefabrykowanych nie jest decyzją przypadkową. Drewno cechuje się bowiem doskonałymi właściwościami technicznymi, takimi jak: optymalna izolacja cieplna i akustyczna, lekkość, a także wysoka trwałość. Co więcej, drewno jest surowcem w 100% naturalnym i ekologicznym, dzięki czemu w domach firmy Wolf System mogą bez obaw mieszkać nawet alergicy”, mówi Dominik Kosmała, ekspert firmy Wolf System Sp. z o.o.

Lekka drewniana konstrukcja, ma jeszcze inne zalety – przede wszystkim taki dom można postawić nawet na miękkim gruncie, a także - w ekstremalnych przypadkach i po uwzględnieniu takiej opcji na etapie projektowania - można go przenieść w inne miejsce. Dzięki temu przeprowadzka do innej miejscowości nie musi oznaczać konieczności porzucenia ulubionego domu, jak ma to w przypadku budynku postawionego z cegieł i betonu.

Szybka budowa

Większości z nas budowa domu kojarzy się z długimi miesiącami oczekiwania na zakończenie prac przez kolejne ekipy specjalistów. Wylewanie fundamentów, stawianie ścian, montaż stolarki – to niezbędny zakres prac, który trzeba wykonać aby powstał dom. Są to roboty pracochłonne, a ponadto z przyczyn technologicznych często wymagają odpowiednio długiego okresu czasu i nierzadko przeciągają się w nieskończoność. Tego typu problemy, charakterystyczne dla budownictwa tradycyjnego, w przypadku domów prefabrykowanych zostały wyeliminowane.

Nasz ekspert, Dominik Kosmała mówi: „Domy prefabrykowane opierają się na lekkiej, drewnianej konstrukcji, dzięki czemu można je budować szybko i sprawnie. Na plac budowy ściany dostarczane są w całości, już z wmontowaną stolarką, co sprawia, że budynek składa się niczym idealnie dopasowane puzzle. Dzięki zastosowania takiego rozwiązania, dom w stanie surowym zamkniętym gotowy jest już po 4-6 tygodniach, a w stanie deweloperskim po 2-3 miesiącach od rozpoczęcia prac”.

Inaczej mówiąc: czas budowy domu prefabrykowanego jest o 75% krótszy od tradycyjnego, murowanego budynku, dzięki czemu szybciej można się do niego wprowadzić.

Warto dodać, że budowa domu z betonu jest nie tylko bardziej czasochłonna, ale również wymaga większego zaangażowania – dotyczącego chociażby pilnowania kolejnych grup budowlanych. Realizacja budynku prefabrykowanego od początku do końca znajduje się w rękach jednej ekipy, dzięki czemu wszystko przebiega sprawnie i bez niepotrzebnych kłopotów czy przestojów ”, dodaje Dominik Kosmała.

Energooszczędne i tańsze w eksploatacji

Kolejną z kwestii, na którą zwracamy uwagę podczas budowy domu jest energooszczędność. Wpływa na to kilka czynników: wzrost świadomości ekologicznej, drożejący prąd i gaz, a także obowiązek posiadania certyfikatu energetycznego dla nowego domu. Co ciekawe, o ile murowane budynki mieszkalne muszą przejść szereg modyfikacji, by spełnić wymogi budownictwa energooszczędnego, o tyle domy prefabrykowane mają energooszczędność w standardzie.

Charakterystyczną cechą domów z prefabrykatów są doskonałe parametry termiczne. Co istotne, zminimalizowanie ilości ciepła uciekającego na zewnątrz budynku, powoduje, że koszty eksploatacji takich domów są niższe o 40-60% w stosunku do budynków o tradycyjnej konstrukcji. Obniżka ta dotyczy przede wszystkim rachunków za ogrzewanie”, mówi Dominik Kosmała  i dodaje: „Sposobem na poprawę komfortu cieplnego w budynku jest ciągłe obniżanie współczynnika przenikalności cieplnej ścian (U). Ściana Ultra-Thermo-Mega-Wand poszczycić się może wartością parametru U na poziomie 0,14 W/m2K, dzięki czemu w całym domu panować będzie miłe i przytulne ciepło”.

Elegancja i indywidualne wymagania

Budowany przez nas dom musi być nie tylko ciepły i funkcjonalny, ale również elegancki. Z tego też względu argumentem, na który bardzo często powołują się zwolennicy tradycyjnego budownictwa jest możliwość stworzenia dowolnego projektu architektonicznego, co według niektórych może być trudne w przypadku prefabrykatów.

Co na to ekspert? Dominik Kosmała obala ten mit: „Fakt, że budownictwo prefabrykowane bazuje na gotowych elementach wcale nie ogranicza fantazji projektanta. Oczywiście istnieją domy typowe, gotowe projekty, ale każdy z nich można dostosować do indywidualnych preferencji. Co więcej, nasza firma oferuje również możliwość stworzenia projektu domu całkowicie do podstaw, zgodnie ze wskazówkami przyszłych mieszkańców”.

Bez względu na to, czy zdecydujemy się na budowę domu w technologii tradycyjnej czy też lekkiej, mamy szansę nadać mu taki wygląd, jaki tylko sobie wymarzymy.

Prefabrykaty coraz popularniejsze

Domy prefabrykowane zyskują z roku na rok coraz większe rzesze zwolenników na całym świecie. Wszystko wskazuje na to, że tego typu rozwiązania będą również stanowić przyszłość polskiego budownictwa. Skąd ta pewność?

W końcu każdy z nas chciałby mieć dom elegancki, ciepły i tani w eksploatacji, a przy tym możliwy do zamieszkania już po 3 miesiącach do rozpoczęcia budowy. A takie właśnie są domy oferowane przez firmę Wolf System Sp. z o.o.

Więcej informacji na stronie www.wolfhaus.pl

Koncern Wolf System zajmuje się projektowaniem i budową nowoczesnych, ekologiczny domów modułowych, a także betonowych silosów oraz budynków gospodarczych. Wolf System Sp. z o.o. została założona 26 lipca 1990r. Początkowo siedziba spółki mieściła się w Tychach, ale wkrótce rozpoczęto budowę zakładu w Siemianowicach, gdzie od 1992 roku firma prowadzi swoją działalność produkcyjną. Dzisiaj firma Wolf System w Polsce zatrudnia ponad 100 pracowników, których kwalifikacje, kreatywność i zaangażowanie w wykonywaną pracę gwarantują sukces i dynamiczny rozwój spółki.

Źródło: www.gutpr.pl
 

Artykuły sponsorowane
Newsletter - bądź na bieżąco
Co tydzień znajdziesz w naszym portalu
nowe, ciekawe artykuły.

Zapisz się na nasz bezpłatny Newsletter,
a co tydzień prześlemy Ci informację
o nowościach na naszej stronie.
Mój adres email:
Zgadzam się z Polityką Prywatności.
Pamiętaj - nigdy, nikomu nie udostępniamy Twojego adresu email!
Polecamy artykuły
Trwały i energooszczedny dom marzeń

Trwały i energooszczedny dom marzeń

Od stuleci człowiek zabiega o to, by cywilizacja nie nisz... » ...więcej
Nowa strona internetowa dla osób budujących dom

Nowa strona internetowa dla osób budujących dom

Lafarge, wiodący producent materiałów budowlanych w Polsc... » ...więcej
Dlaczego warto wybrać dom energooszczędny?

Dlaczego warto wybrać dom energooszczędny?

Rosnąca świadomość ekologiczna oraz dostępność odnawialny... » ...więcej
Na energooszczędność nigdy nie jest za późno –  jak przeprojektować dom z technologii tradycyjnej na prefabrykowaną?

Na energooszczędność nigdy nie jest za późno – jak przeprojektować dom z technologii tradycyjnej na prefabrykowaną?

Jeśli po zakupie projektu lub w trakcie budowy domu w technologii tradycyjnej zapragniemy zostać posiadaczami domu energooszczędnego - nie musimy martwić się, że jest już na to za późno. Jak i kiedy można przeprojektować tradycyjny dom na dom prefabrykowany? Jakie są korzyści, a jakie ograniczenia tego przedsięwzięcia? Na te pyt... » ...więcej
Dom czy mieszkanie?

Dom czy mieszkanie?

Dom czy mieszkanie? Takie pytanie nasuwa się wtedy gdy planujemy zainwestować pieniądze. Prawdą, ... » ...więcej
Strona główna - Mapa strony - Tagi - Polityka prywatności i cookies
Przepisy czytelników Samochody Budownictwo Ogrzewanie Ogrody Kuchnia Komputery