budownictwo
Obrazek
Wyszukaj w serwisie:
Aktualności Ogrzewanie Klimatyzacja Ogrody Kuchnia
Strona główna Poradnik Poradnik - Ogrzewanie Poradnik - Klimatyzacja Poradnik - Ogrody Poradnik - Kuchnia Reklama w serwisie Kontakt
Kategorie artykułów

Fotokataliza - naturalna ochrona elewacji

Informacja prasowa / Data: 2014-05-13

Modny kolor i oryginalna struktura to cechy tynków elewacyjnych, na które najczęściej zwraca uwagę inwestor. Coraz częściej właściciele nieruchomości poszukują produktów, które będą chronić ściany zewnętrzne przed rozwojem alg i grzybów oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Producenci materiałów budowlanych wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom i stale podnoszą jakość swoich wyrobów. Wszystko po to, aby gotowe produkty do dekoracji elewacji, gwarantowały doskonały i długotrwały efekt końcowy. Firma Baumit, specjalizująca się w produkcji kompletnych systemów ociepleń, do dyspozycji inwestorów oddaje tynk i farbę elewacyjną Baumit Nanopor wzbogacone o fotokatalizę. Ten innowacyjny mechanizm samooczyszczania, aktywnie chroni elewację przed zanieczyszczeniami, grzybami oraz pleśniami. Dzięki temu fasada jeszcze dłużej zachowuje estetyczny wygląd i czystość.

Siła światła, wiatru i deszczu

Fotokataliza jest procesem opartym na szeregu reakcji fizykochemicznych, potrzebuje katalizatora oraz światła.

Fotokatalizator zawarty w tynku Baumit NanoporTop i farbie Baumit NanoporColor absorbuje światło, a następnie aktywny już dwutlenek tytanu (TiO2) rozkłada zgromadzone na powierzchni cząsteczki brudu, grzybów i pleśni, które są usuwane przez ruch powietrza. Dodatkowo, deszcz i wiatr eliminują drobiny kurzu i tym samym oczyszczają fasadę.

Tynk i farba Baumit Nanopor poprzez dodatek fotokatalizatora wykorzystującego siłę światła zyskują niezwykle skuteczną i naturalną ochronę przed grzybami oraz pleśnią. Ta innowacyjna technologia powoduje, że elewacja wykończona tymi produktami przez wiele lat zachowa pierwotny wygląd.

 Fot. Baumit         Farba i tynk Baumit Nanopor z fotokatalizą

„Porowata struktura wyprawy wierzchniej to idealne środowisko do rozwoju glonów i pleśni, jak również osadzania się brudu i sadzy. Inwestorzy nie chcą rezygnować z oryginalnej faktury elewacji, dlatego też poszukują produktów, które zagwarantują estetykę i naturalną ochronę ścian zewnętrznych.

Produkty Baumit Nanopor zostały opracowane w oparciu o najnowsze rozwiązania technologiczne. Dzięki specjalnie ukształtowanej strukturze na poziomie nanocząsteczek, powierzchnia wykończona tymi materiałami, jest odporna na zatrzymywanie się brudu. Cząsteczki wody i zanieczyszczeń nie mają możliwości wnikania w powierzchnię elewacji.

Nowa receptura z fotokatalizatorem dodatkowo chroni fasadę przed zanieczyszczeniami oraz mikroorganizmami.

Promienie słoneczne, podmuchy wiatru oraz opady deszczu pomagają w utrzymaniu długotrwałego i nieskazitelnego wyglądu elewacji. Zastosowanie tynku lub farby Baumit Nanopor ogranicza zatem wydatki na okresowe przeglądy, czyszczenie oraz modernizację fasady” – wyjaśnia Maciej Iwaniec z firmy Baumit.

Baumit jest wspólną marką dwóch austriackich, rodzinnych koncernów z branży budowlanej – Schmid Industrieholding oraz Wietersdorfer Gruppe. Łączy je ponad 110-letnia tradycja i bogate doświadczenia w dziedzinie produkcji materiałów budowlanych. Już teraz przedstawicielstwa handlowe, filie lub zakłady produkcyjne Baumit znajdują się w 30 krajach Europy oraz w Chinach. Firma obecna jest w Polsce od 20 lat, gdzie posiada trzy zakłady produkcyjne: w  Pobiedziskach k. Poznania, Łowiczu oraz Bełchatowie. Szczególnie silną pozycję na polskim rynku materiałów budowlanych, Baumit zdobył w zakresie produkcji i sprzedaży kompletnych systemów ociepleń budynków, tynków maszynowych, (cementowo-wapiennych i gipsowych). Ponadto oferta produktowa Baumit obejmuje także m.in. produkty do: układania płytek ceramicznych, materiały do renowacji zabytków, a także jastrychy, wyprawy wierzchnie oraz zaprawy murarskie. 

Źródło: www.baumit.com 

Artykuły sponsorowane
Newsletter - bądź na bieżąco
Co tydzień znajdziesz w naszym portalu
nowe, ciekawe artykuły.

Zapisz się na nasz bezpłatny Newsletter,
a co tydzień prześlemy Ci informację
o nowościach na naszej stronie.
Mój adres email:
Zgadzam się z Polityką Prywatności.
Pamiętaj - nigdy, nikomu nie udostępniamy Twojego adresu email!
Polecamy artykuły
Żywopłot jako naturalna ochrona domu i ogrodu

Żywopłot jako naturalna ochrona domu i ogrodu

Wiosna to czas, kiedy słońce i zapach kwitnących roślin z... » ...więcej
Montaż elewacji klinkierowej - krok po kroku

Montaż elewacji klinkierowej - krok po kroku

Jednym z elementów najwyraźniej określającym charakter bu... » ...więcej
Stop grzybom i pleśni na elewacji!

Stop grzybom i pleśni na elewacji!

Nieestetyczne wykwity grzybów i alg na elewacji to proble... » ...więcej
Ochrona pojemnościowego podgrzewacza cwu przed korozją

Ochrona pojemnościowego podgrzewacza cwu przed korozją

Pojemnościowe podgrzewacze ciepłej wody użytkowej (cwu), ... » ...więcej
Konserwacja i remont elewacji

Konserwacja i remont elewacji

Łatwość aplikacji, proste wykonanie i niewielki ciężar jednostkowy bezspoinowego systemu ociepleń... » ...więcej
Jak eliminować grzyby pleśniowe na elewacji?

Jak eliminować grzyby pleśniowe na elewacji?

Elewacja to wizytówka każdego budynku. Swoje funkcje repr... » ...więcej
Ochrona roślin przez opryskiwanie

Ochrona roślin przez opryskiwanie

Niestety w dzisiejszych czasach trudno się obejść bez opr... » ...więcej
Strona główna - Mapa strony - Tagi - Polityka prywatności i cookies
Przepisy czytelników Samochody Budownictwo Ogrzewanie Ogrody Kuchnia Komputery