budownictwo
Obrazek
Wyszukaj w serwisie:
Aktualności Ogrzewanie Klimatyzacja Ogrody Kuchnia
Strona główna Poradnik Poradnik - Ogrzewanie Poradnik - Klimatyzacja Poradnik - Ogrody Poradnik - Kuchnia Reklama w serwisie Kontakt
Kategorie artykułów

Sposób na szybką budowę siedziby firmy

Informacja prasowa / Data: 2011-04-20

Każdy przedsiębiorca wie, że znalezienie odpowiedniego miejsca do prowadzenia biura, prywatnej praktyki lekarskiej czy salonu SPA nie jest sprawą prostą. Idealna siedziba musi być bowiem nie tylko funkcjonalna i wygodna, ale powinna stanowić również wizytówkę firmy. Z pomocą osobom prowadzącym działalność gospodarczą przychodzi koncern Wolf System, który proponuje firmom i instytucjom biurowe obiekty prefabrykowane, oparte na najnowocześniejszych rozwiązaniach technologicznych.

Biuro z prefabrykatów? Oczywiście!

Technologia budownictwa prefabrykowanego od wielu lat święci tryumfy na całym świecie.

Również w naszym kraju inwestorzy coraz częściej decydują się na postawienie domu gotowego opartego o lekką, drewnianą konstrukcję.

Co jednak ciekawe, o ile w Polsce prefabrykatów buduje się głównie budynki mieszkalne, o tyle w Europie Zachodniej w takiej technologii stawiane są również siedziby prywatnych firm, przedszkola, gabinety lekarskie, salony kosmetyczne czy też kliniki weterynaryjne.

A co przemawia za budowaniem tego typu budynków i komu opłaca się budować prefabrykowane obiekty biurowe?

Tego typu rozwiązania polecane są wszystkim tym przedsiębiorcom, którym zależy na czasie i niskich kosztach eksploatacji budynku. Wykorzystanie drewnianych prefabrykatów umożliwia również dostosowanie projektu do indywidualnych potrzeb oraz daje możliwość niemal natychmiastowego użytkowania obiektu, co minimalizuje straty związane z przestojem w pracy”, mówi Dominik Kosmała z firmy Wolf System.

Ekspert dodaje również: „Prefabrykowane budynki szczególne uznanie zyskują zwłaszcza w oczach przedstawicieli branży medycznej i prozdrowotnej – dentystów, psychologów, terapeutów. Sprawdzają się one bowiem zarówno jako miejsce prowadzenia samodzielnej praktyki, jak i kombinacja gabinetu i domu mieszkalnego”.

 

Biuro w Białkowie

Specjalizujący się w budownictwie prefabrykowanym koncern Wolf System stawia rocznie na całym świecie kilkanaście budynków biurowych w tej technologii. W Polsce tego typu obiekt powstał ostatnio w Białkowie koło Wrocławia.

 

Technologia w służbie biznesu

Znaczna część przedsiębiorców ze startem działalności czeka do momentu otrzymania kluczy do gotowego obiektu biurowego, magazynowego czy też gabinetu.

Trudno bowiem wyobrazić sobie sprawnie funkcjonującą firmę bez siedziby z prawdziwego zdarzenia.

Wykorzystanie technologii prefabrykowanej pozwala w dużym stopniu skrócić czas budowy, dzięki czemu już po 2-3 miesiącach od rozpoczęcia prac można w pełni korzystać z biura.

Jak wyjaśnia Dominik Kosmała: „Szybka i „sucha” budowa daje możliwość niezwłocznego użytkowania siedziby, co z punktu widzenia przedsiębiorcy jest argumentem nie do przecenienia. Inwestorzy docenią również fakt, że całość prac – projekt, wykonanie i obsługa – prowadzona jest przez jedną ekipę specjalistów. Pozwala to wyeliminować niepotrzebne przestoje na placu budowy i daje gwarancję dopracowania obiektu w każdym szczególe”.

Koszty bieżącej eksploatacji

Co ciekawe, w przypadku technologii prefabrykowanej oszczędność czasu idzie w parze z oszczędnością pieniędzy. Z uwagi na fakt, że obiekty prefabrykowane spełniają wymogi budownictwa energooszczędnego, zmniejszeniu ulegają koszty eksploatacji biura.

Doskonała izolacja ścian i innych newralgicznych miejsc w budynku z prefabrykatów pozwala zredukować wysokość rachunków za ogrzewanie nawet o 40-60%, co w skali roku może przełożyć się na sporą sumę pieniędzy”, tłumaczy Dominik Kosmała.

Co więcej, z uwagi właśnie na energooszczędność oraz wykorzystanie drewna jako głównego surowca przy budowie obiektów biurowych, budownictwo prefabrykowane jest uznawane ze wyjątkowo ekologiczne.

Obiekty szyte na miarę potrzeb

Budownictwo prefabrykowane daje przedsiębiorcom możliwość postawienia siedziby firmy w sposób szybki, ekologiczny i kompleksowy, a przy tym dostosowany do indywidualnych potrzeb prowadzonej działalności.

Co ciekawe, nie ma również specjalnych ograniczeń w kwestii wielkości takiego obiektu - najczęściej jednak mają one 600 - 700 metrów kwadratowych.

Decydując się na postawienie budynku w technologii prefabrykowanej należy brać oczywiście pod uwagę specyficzne wymogi wynikające z przepisów przeciwpożarowych czy wskazań Sanepidu, jednak kwestie te są uwzględnianie już na etapie indywidualnego projektu. Dzięki temu każdy obiekt budowany jest już w zgodzie z wymaganiami formalnym i stąd też bezpośrednio po zakończeniu prac inwestor może zacząć działalność”, wyjaśnia nasz ekspert.

Indywidualne wymagania

Warto zaznaczyć, że projekty budynków biurowych dostosowywane są nie tylko do wymagań określonej branży, ale również do indywidualnych preferencji estetycznych inwestora.

Budownictwo prefabrykowane daje niemal nieograniczone możliwości, jeśli chodzi o bryłę i formę obiektu. Pewna dowolność widoczna jest również w wyborze materiału – chociaż bazą zawsze pozostaje drewno to można bez problemu łączyć je z innymi materiałami, np. szkłem czy stalą. Co ciekawe, zdarzają się również projekty, w których technologia prefabrykowana łączona jest z technologią tradycyjną, murowaną”, mówi Dominik Kosmała.

Siedziba firmy stanowi jej wizytówkę w oczach klientów i kontrahentów firmy. Nie dziwi więc, że przedsiębiorcy robią wszystko, by ich obiekt biurowy był nie tylko funkcjonalny, ale i elegancki. Przy pomocy firmy Wolf System i wykorzystaniu technologii prefabrykowanej zadanie to będzie niezwykle proste do zrealizowania.

Więcej informacji na stronie: www.wolfhaus.pl

Koncern Wolf System zajmuje się projektowaniem i budową nowoczesnych, ekologiczny domów modułowych, a także betonowych silosów oraz budynków gospodarczych. Wolf System Sp. z o.o. została założona 26 lipca 1990r. Początkowo siedziba spółki mieściła się w Tychach, ale wkrótce rozpoczęto budowę zakładu w Siemianowicach, gdzie od 1992 roku firma prowadzi swoją działalność produkcyjną. Dzisiaj firma Wolf System w Polsce zatrudnia ponad 100 pracowników, których kwalifikacje, kreatywność i zaangażowanie w wykonywaną pracę gwarantują sukces i dynamiczny rozwój spółki.

Źródło: www.gutpr.pl

Artykuły sponsorowane
Newsletter - bądź na bieżąco
Co tydzień znajdziesz w naszym portalu
nowe, ciekawe artykuły.

Zapisz się na nasz bezpłatny Newsletter,
a co tydzień prześlemy Ci informację
o nowościach na naszej stronie.
Mój adres email:
Zgadzam się z Polityką Prywatności.
Pamiętaj - nigdy, nikomu nie udostępniamy Twojego adresu email!
Polecamy artykuły
Zgłoszenie zamiast pozwolenia na budowę

Zgłoszenie zamiast pozwolenia na budowę

Jak podaje Raport Doing Business 2014  uzyskanie war... » ...więcej
Czy pozwolenie na budowę przestanie obowiązywać?

Czy pozwolenie na budowę przestanie obowiązywać?

Decyzja o budowie domu oznacza podjęcie wszelkich procedu... » ...więcej
Czy warto rozpoczynać budowę domu jesienią?

Czy warto rozpoczynać budowę domu jesienią?

Decyzja o budowie domu powoduje, że każdy inwestor chce j... » ...więcej
Sposób na zatkany zlew – radzi ekspert

Sposób na zatkany zlew – radzi ekspert

Współczesne zlewozmywaki wyposażone są w rozwiązania zabe... » ...więcej
Cement odpowiedni na każdą budowę

Cement odpowiedni na każdą budowę

Dla wszystkich, którzy oczekują uniwersalnych rozwiązań n... » ...więcej
Nie daj się zaskoczyć, zabezpiecz budowę przed zimą!

Nie daj się zaskoczyć, zabezpiecz budowę przed zimą!

Warto zastanowić się nad przygotowaniem budowy na nadejśc... » ...więcej
Sposób na czysty piekarnik.

Sposób na czysty piekarnik.

Czy ktoś, kto korzysta z piekarnika lubi go czyścić? Chyba nie. Czynność ta zwykle wymaga użycia ... » ...więcej
Strona główna - Mapa strony - Tagi - Polityka prywatności i cookies
Przepisy czytelników Samochody Budownictwo Ogrzewanie Ogrody Kuchnia Komputery