budownictwo
Obrazek
Wyszukaj w serwisie:
Aktualności Ogrzewanie Klimatyzacja Ogrody Kuchnia
Strona główna Poradnik Poradnik - Ogrzewanie Poradnik - Klimatyzacja Poradnik - Ogrody Poradnik - Kuchnia Reklama w serwisie Kontakt
Kategorie artykułów

Domy szkieletowe - szybka technologia budowy

Informacja prasowa / Data: 2011-04-21

Budowa tradycyjnego domu murowanego to zadanie wymagające wiele czasu, poświęceń i cierpliwości. Nie dziwi więc, że Polacy zaczynają doceniać technologię lekką i coraz częściej decydują się na postawienie domu szkieletowego. Dominik Kosmała z firmy Wolf System wyjaśnia, co właściwie kryje się pod pojęciem „domu szkieletowego” i przedstawia podstawowe różnice między trzema rodzajami takich budynków.

Czym jest dom szkieletowy?

Terminem „dom szkieletowy” określane są wszystkie domy oparte na drewnianej konstrukcji nośnej budynku. Dzięki temu można budować je bardzo szybko, czego najlepszym dowodem są krótkie terminy realizacji - dom w stanie surowym zamkniętym gotowy jest już po 4-6 tygodniach, a w stanie deweloperskim po 2-3 miesiącach od rozpoczęcia budowy. Z uwagi, że domy szkieletowe wykonywane są z ekologicznych materiałów, są przyjazne dla swoich mieszkańców i bywają nawet nazywane domami dla alergików”, mówi Dominik Kosmała, ekspert firmy Wolf System.

Rodzaje domów szkieletowych

W zależności od sposobu budowy wśród domów szkieletowych wyróżnia się takie domy jak Kanadyjczyk, dom szwedzki czy dom gotowy.

W przypadku tzw. „Kanadyjczyka” cała konstrukcja montowana bezpośrednio, krok po kroku, na placu budowy. Niestety takie rozwiązanie sprawia, że konstrukcja narażona jest na działanie czynników atmosferycznych, co może niekorzystnie odbić się na jej wytrzymałości.

W „domu szwedzkim” część konstrukcji nośnej dostarczana jest w postaci prefabrykatów (ściany z oknami), natomiast elewację wykonuje się już na budowie.

Domy gotowe” – między innymi te dostępne w firmie Wolf System - składa się natomiast niczym klocki, gdyż w najszerszym zakresie budowany jest z prefabrykatów.

Na plac budowy dostarczane są gotowe ściany z wmontowanymi oknami i gotową elewacją, dzięki czemu proces konstrukcji jest bardzo szybki. Fakt, że ściany są prefabrykowane na hali, czyli pod dachem, sprawia, że nie są one poddawane szkodliwemu wpływowi warunków atmosferycznych, a specjalne stoły montażowe gwarantują precyzję wykonania”, wyjaśnia Dominik Kosmała, dyrektor Działu Domów Gotowych firmy Wolf System.

Trwałość konstrukcji domu

Domy szkieletowe, poza niewątpliwymi zaletami w postaci krótkiego czasu montażu i rozwiązań przyjaznych środowisku, są również bardzo trwałe. Budynki mieszkalne z oferty Wolf System posiadają 30-letni okres gwarancji, jednak ich wytrzymałość szacuje się na około 120 lat. Oznacza to, że w tej technologii możemy postawić dom, który przetrwa pokolenia.

Więcej informacji na stronie: www.wolfhaus.pl

Koncern Wolf System zajmuje się projektowaniem i budową nowoczesnych, ekologiczny domów modułowych, a także betonowych silosów oraz budynków gospodarczych. Wolf System Sp. z o.o. została założona 26 lipca 1990r. Początkowo siedziba spółki mieściła się w Tychach, ale wkrótce rozpoczęto budowę zakładu w Siemianowicach, gdzie od 1992 roku firma prowadzi swoją działalność produkcyjną. Dzisiaj firma Wolf System w Polsce zatrudnia ponad 100 pracowników, których kwalifikacje, kreatywność i zaangażowanie w wykonywaną pracę gwarantują sukces i dynamiczny rozwój spółki.

Źródło: www.gutpr.pl

Artykuły sponsorowane
Newsletter - bądź na bieżąco
Co tydzień znajdziesz w naszym portalu
nowe, ciekawe artykuły.

Zapisz się na nasz bezpłatny Newsletter,
a co tydzień prześlemy Ci informację
o nowościach na naszej stronie.
Mój adres email:
Zgadzam się z Polityką Prywatności.
Pamiętaj - nigdy, nikomu nie udostępniamy Twojego adresu email!
Polecamy artykuły
Tymczasowe ogrodzenie placu budowy

Tymczasowe ogrodzenie placu budowy

Zabezpieczenie terenu budowy w czasie gdy prowadzone są r... » ...więcej
Domy energooszczędne ArtLine

Domy energooszczędne ArtLine

Budownictwo energooszczędne jest coraz bardziej popularne i ma coraz większą rzeszę zwolenników w... » ...więcej
Technologia produkcji cementu

Technologia produkcji cementu

Cement, podstawowy materiał wiążący, stosowany we wszystkich rodzajach budownictwa, po raz pierws... » ...więcej
Domy pasywne tańsze niż tradycyjne!

Domy pasywne tańsze niż tradycyjne!

Dom stawiany w tradycyjnej technologii murowanej to nie t... » ...więcej
Budowa ścianek działowych - technologia i materiały

Budowa ścianek działowych - technologia i materiały

Ściany działowe to jeden z ważniejszych elementów konstru... » ...więcej
Strona główna - Mapa strony - Tagi - Polityka prywatności i cookies
Przepisy czytelników Samochody Budownictwo Ogrzewanie Ogrody Kuchnia Komputery