budownictwo
Obrazek
Wyszukaj w serwisie:
Aktualności Ogrzewanie Klimatyzacja Ogrody Kuchnia
Strona główna Poradnik Poradnik - Ogrzewanie Poradnik - Klimatyzacja Poradnik - Ogrody Poradnik - Kuchnia Reklama w serwisie Kontakt
Kategorie artykułów

Systemy podłogowe Baumit – pewność… na każdym kroku

Informacja prasowa / Data: 2014-09-10

Podłoga stanowi podstawę wykończenia wnętrza. Od tej powierzchni zależy bowiem czy panele, deski czy też płytki będą mogły zostać równo, a przez to estetycznie położone. Warto zatem już na etapie przygotowania podkładu lub wylewki samopoziomującej pomyśleć o wyborze innowacyjnej technologii, która wykonawcom ułatwi pracę, a inwestorom pozwoli wykreować idealnie równą posadzkę. Wybór mas i podkładów Baumit daje szeroki zakres zastosowania i zapewnia odporność na duże obciążenia. Warto zwrócić uwagę na skuteczną przewodność cieplną ogrzewania podłogowego oraz ochronę ogniową i akustyczną.

Trzymają poziom i przewodzą ciepło

Samopoziomujące podkłady podłogowe charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami wytrzymałościowymi i są produktami łatwym i wygodnym w użyciu. Zastosowanie tego rozwiązania pozwala w krótkim czasie wykonać równe i gładkie podłoże pod wszelkiego rodzaju okładziny podłogowe.

Wybór odpowiedniego podkładu zależy od grubości wylewki:

  • Baumit Alpha 2000 przeznaczony jest do stosowania w zakresie grubości 25 – 60 mm,
  • Baumit Alpha 2500 stosowany do wykonania wylewki o grubości 15 – 60 mm.

Jak wykonać wylewkę

Fot. Baumit

Jastrychy płynne są niezwykłe proste w wykonaniu.

Gotową mieszankę wystarczy zarobić z wodą i rozlewać na przygotowaną do aplikacji powierzchnię, a następnie poruszyć wylaną masę za pomocą metalowej sztangi, celem odprowadzenia pęcherzyków powietrza i ułatwienia idealnego poziomowania powierzchni. Produkty te przewyższają znacznie parametry przygotowanej na budowie posadzki cementowej.

W przypadku jastrychów płynnych nie zachodzi potrzeba  wyrównywania i zacierania każdego aplikowanego metra kwadratowego.

Co ważne, produkty te umożliwiają chodzenie po wylewce już na drugi dzień po aplikacji, a wiązanie i wysychanie trwa w zależności od grubości podkładu już od 2 do 4 tygodni.

Powierzchnia wykonana produktami Baumit pozbawiona jest rys, a powierzchnia nie wymaga szlifowania, co znacznie skraca czas przygotowania podłoża pod panele czy płytki.

Wykonawcy docenią fakt, że Baumit Alpha 2000 i Baumit Alpha 2500 pozwalają wykonać aż 100 m2 jastrychu w ciągu godziny przy użyciu pomp mieszająco - pompujących. Co więcej, nawet na dużych powierzchniach o nieskomplikowanych kształtach nie ma potrzeby stosowania dylatacji, bez obawy o występowanie pęknięć z uwagi na skurcz podczas wiązania lub podnoszenie się podkładu, tzw. efekt miski.

Warto także podkreślić, że wybór systemu podłogowego Baumit obniża zużycie kleju do płytek ceramicznych nawet o 25% z uwagi na idealnie równe i wypoziomowane podłoże do klejenia.

Zaletą płynnych jastrychów Alpha jest bardzo dobre przewodzenie ciepła (równomiernie i ok 30% szybciej przewodzi ciepło niż podkład cementowy), co powoduje, że produkty te w szczególności sprawdzają się wraz ze stosowanym coraz częściej ogrzewaniem podłogowym.

Aplikacji można dokonać ręcznie lub maszynowo.

Wysoka wytrzymałość warstwy pozwala na wykonanie podkładu w pomieszczeniach mieszkalnych, jak również biurach, szkołach, hotelach, czy innych obiektach użyteczności publicznej.

Niwelują nierówności

Przygotowanie warstwy na już istniejącym podłożu, wyrównującej je pod płytki, parkiet, panele czy okładziny o wysokich wymaganiach warto rozpocząć od wyboru odpowiedniej mieszanki, która nie tylko ułatwi prace fachowcom, ale także gwarantuje doskonały efekt końcowy.

Idealne do tego są masy samopoziomujące, np. Baumit Nivello Centro, która wyrównuje posadzkę w szerokim zakresie od 5 do 30 mm. Taka grubość warstwy umożliwia również podniesienie poziomu podłogi.

Fot. Baumit

Z kolei Baumit Nivello Quattro pozwala na cienkowarstwową naprawę nierówności w zakresie od 1 mm do 20 mm. Oba produkty cechuje bardzo dobry rozpływ i wysoka wytrzymałość. Posadzka wykonana w technologii Baumit jest również odporna na obciążenia skupione, np. ruch foteli na kółkach.

Z punktu widzenia wykonawcy ważnym parametrem jest możliwość wchodzenia na posadzkę już po ok. 2-3 godzinach od wylania masy.

Równie istotne jest to, że powierzchnia jest gładka i twarda i czysta a co za tym idzie nie wymaga dodatkowych prac, co skraca czas pracy wykonawcy.

Co ważne, wybór systemu podłogowego Baumit nie wymaga zastosowania dylatacji przeciwskurczowych ponieważ produkt nie ma charakterystycznej dla mas cementowych tendencji do naprężeń podczas wiązania.

Posadzki wykonane masami samopoziomującymi Baumit Nivello Centro i Baumit Nivello Quattro szybko przewodzą ciepło, dzięki czemu mogą być stosowane na podłodze z ogrzewaniem podłogowym.

Zarobioną z wodą gotową mieszankę można nanosić na posadzkę ręcznie lub maszynowo.

Producent zaleca stosowanie jej wewnątrz budynków w pomieszczeniach mieszkalnych, jak również użyteczności publicznej.

Baumit jest wspólną marką dwóch austriackich, rodzinnych koncernów z branży budowlanej – Schmid Industrieholding oraz Wietersdorfer Gruppe. Łączy je ponad 110-letnia tradycja i bogate doświadczenia w dziedzinie produkcji materiałów budowlanych. Już teraz przedstawicielstwa handlowe, filie lub zakłady produkcyjne Baumit znajdują się w 30 krajach Europy oraz w Chinach. Firma obecna jest w Polsce od 20 lat, gdzie posiada trzy zakłady produkcyjne: w  Pobiedziskach k. Poznania, Łowiczu oraz Bełchatowie. Szczególnie silną pozycję na polskim rynku materiałów budowlanych, Baumit zdobył w zakresie sprzedaży kompletnych systemów ociepleń budynków, tynków maszynowych, (cementowo-wapiennych i gipsowych). Ponadto oferta produktowa Baumit obejmuje m.in. produkty do: układania płytek ceramicznych (linia Baumacol) materiały do renowacji zabytków (Linia Sanova), a także jastrychy, wyprawy wierzchnie oraz zaprawy murarskie. 

Źródło: www.baumit.com   

Artykuły sponsorowane
Newsletter - bądź na bieżąco
Co tydzień znajdziesz w naszym portalu
nowe, ciekawe artykuły.

Zapisz się na nasz bezpłatny Newsletter,
a co tydzień prześlemy Ci informację
o nowościach na naszej stronie.
Mój adres email:
Zgadzam się z Polityką Prywatności.
Pamiętaj - nigdy, nikomu nie udostępniamy Twojego adresu email!
Polecamy artykuły
Baumit ProPlus – specjalista do gresu i terakoty

Baumit ProPlus – specjalista do gresu i terakoty

Wykończenie podłogi płytkami ceramicznymi pozwala na uzys... » ...więcej
Nowy wymiar podłogi – laminowane panele podłogowe

Nowy wymiar podłogi – laminowane panele podłogowe

Szlachetne drewno od lat jest inspiracją dla dekoratorów ... » ...więcej
Najpopularniejsze systemy kominowe MK w niższej cenie

Najpopularniejsze systemy kominowe MK w niższej cenie

Firma MK Systemy Kominowe poszerza ofertę o produkty adre... » ...więcej
Elastyczne systemy kominowe

Elastyczne systemy kominowe

W ostatnich latach zmiana systemu ogrzewania znajduje się na czele listy modernizacji wykonywanyc... » ...więcej
Systemy kominowe do kominków i kotłów opalanych drewnem

Systemy kominowe do kominków i kotłów opalanych drewnem

Firma MK wraz z grupą Isotip-Joncoux i jedną z jej firm -... » ...więcej
Strona główna - Mapa strony - Tagi - Polityka prywatności i cookies
Przepisy czytelników Samochody Budownictwo Ogrzewanie Ogrody Kuchnia Komputery