budownictwo
Obrazek
Wyszukaj w serwisie:
Aktualności Ogrzewanie Klimatyzacja Ogrody Kuchnia
Strona główna Poradnik Poradnik - Ogrzewanie Poradnik - Klimatyzacja Poradnik - Ogrody Poradnik - Kuchnia Reklama w serwisie Kontakt
Kategorie artykułów

Pokrycia dachowe i rynny ze Szwecji

Informacja prasowa / Data: 2011-06-16

W maju 2011r. firma Plannja – producent nowoczesnych pokryć dachowych, powiększył gamę kolorystyczną stalowych blachodachówek i systemów orynnowania. Oferta blach dachowych z serii: Plannja Scandic, Plannja Rapid, Plannja Smart oraz rynny Plannja Siba zyskały nowy kolor – grafitowy metalik. Grafitowe nowości pokryte są trwałą powłoką Plannja Hard Coat 25 Satyna (blachodachówka) i Plannja Hard Coat Glossy (rynny).

Siła systemowego rozwiązania

Grafitowy metalik to już dziewiąta propozycja kolorystyczna oferowana w obszarze stalowych pokryć dachowych.

Plannja Scandic, Plannja Rapid i Plannja Smart dostępne dotychczas w kolorach:

czarnym, ceglastym, zielonym, grafitowym, wiśniowym, ceglastoczerwonym, brązowym, ciemnobrązowym oraz grafitowo szarym, zyskały nowy odcień – grafitowy metalik.

Taką samą barwę zyskał również system orynnowania Plannja Siba Stal oraz wszystkie akcesoria dachowe.

Walory estetczne

Blachodachówka Plannja Rapid
Fot. Plannja

Połączenie pokrycia dachowego z systemem odprowadzania wody w jednolitym – nowym kolorze grafitowy metalik podkreśli walory wizualne budowanych i remontowanych domów.

Spójne rozwiązanie kolorystyczne i jakościowe pozwoli dopasować elementy pokrycia dachu do aranżacji budynków mieszkalnych i tzw. dużej architektury.

Metaliczny, grafitowy kolor doskonale zaprezentuje się zarówno w odważnych zestawieniach z nasyconymi kolorami elewacji, jak i z klasyczną, białą fasadą.

Ciekawie sprawdzi się również z różnorodnymi materiałami wykończeniowymi np. drewnem i aluminium.

Dachy w wydaniu grafitowy metalik

System orynnowania Plannja Siba Stal
Fot. Plannja

Profile dachowe z serii Plannja Scandic o wyszukanym kształcie i wysokim tłoczeniu dzięki nowemu kolorowi – grafitowy metalik - zyskały na ekskluzywności.

Łagodnie zaokrąglony profil z metalicznym połyskiem korzystnie wpłynie na efekt wizualny dachów, również tych o większym kącie nachylenia.

Blachodachówka Plannja Rapid w wydaniu grafitowy metalik doskonale zaprezentuje się na niewielkich budynkach, szczególnie w kombinacji z pastelowym kolorem elewacji.

Uniwersalny model Plannja Smart wzbogacony o wyrafinowany kolor będzie się ciekawie komponować z różnorodnymi typami dachów.

Metaliczny połysk i grafitowe zabarwienie pokryć dachowych w zestawieniu z systemem rynien, o tej samej kolorystyce pozwolą stworzyć wyraźny i spójny zewnętrzny wizerunek domów.

Konsekwentny wybór metaliczno-grafitowych blachodachówek i systemu odprowadzania wody, harmonijnie współgrający z kolorem fasady podkreśli estetykę budynku i najbliższego otoczenia.

Najwyższej jakości stal w modnym kolorze i subtelna symetria profili uwydatnią atuty architektoniczne odnawianych i nowopowstających budowli.

Zabezpieczenie antykorozyjne

Długoletnią trwałość koloru i odporność na warunki atmosferyczne zagwarantują innowacyjne powłoki: Plannja Hard Coat 25 Satyna (blachodachówka) i Plannja Hard Coat Glossy (orynnowanie).

Dodatkowo blachodachówki i rynny posiadają pełną gwarancję jakości sięgającą:

  • pokrycia dachowe – 12 lat,
  • orynnowanie – 30 lat.

Więcej informacji na stronie: www.plannja.com.pl

Firma Plannja oferuje najszerszy na rynku asortyment elementów do odprowadzania wody z dachów już od 1923 roku. We wrześniu 2010 r. firma Plannja poszerzyła dostępną na polskim rynku ofertę systemów orynnowania o wykonane z miedzi systemy pod nazwą Plannja Siba Miedź oraz z aluminium – Plannja Siba Aluminium. Do standardowych stalowych systemów wprowadzono wersję Plannja Siba Square o kwadratowym przekroju. Wszystkie elementy systemów z blachy i aluminium wykończone są unikalną, najnowocześniejszą i najbardziej odporną powłoką Plannja Hard Coat Glossy, która sprzyja szybszemu odprowadzaniu wody. Systemy orynnowania dostępne w 9 kolorach zapewniają budynkom zarówno elegancki wygląd, jak i wyjątkową trwałość oraz bezpieczeństwo. Bez problemu wytrzymują duży napór wody czy śniegu nie ulegając wygięciu ani pęknięciom. System Plannja to system w pełni ekologiczny. Powłoki ochronne nie zawierają żadnych metali ciężkich, a ewentualne odpady montażowe mogą być w 100% wykorzystane do ponownego wytworzenia elementów stalowych. Oprócz kompletnych systemów orynnowania, w ofercie producenta znajdują się wysokiej jakości blachodachówki mające zastosowanie w budownictwie jednorodzinnym, jak i blachy konstrukcyjne, elewacyjne i dachowe, wykorzystywane do budowy obiektów o dużej kubaturze. Plannja Sp. z o.o. należy do wiodącego na rynku europejskim, szwedzkiego producenta wyrobów stalowych dla budownictwa Plannja AB, wchodzącego w skład światowego koncernu stalowego SSAB. Na rynku polskim z powodzeniem działa od 1994 roku.

Źródło: www.echoPR.pl

Artykuły sponsorowane
Newsletter - bądź na bieżąco
Co tydzień znajdziesz w naszym portalu
nowe, ciekawe artykuły.

Zapisz się na nasz bezpłatny Newsletter,
a co tydzień prześlemy Ci informację
o nowościach na naszej stronie.
Mój adres email:
Zgadzam się z Polityką Prywatności.
Pamiętaj - nigdy, nikomu nie udostępniamy Twojego adresu email!
Polecamy artykuły
Nowe rynny Galeco - estetyczne i wytrzymałe

Nowe rynny Galeco - estetyczne i wytrzymałe

Lider rynku systemów rynnowych – polska firma Galec... » ...więcej
System przeciwoblodzeniowy ochroni przed śniegiem i lodem

System przeciwoblodzeniowy ochroni przed śniegiem i lodem

Zima to bardzo wymagająca pora roku, szczególnie dla mies... » ...więcej
Przestronny taras i balkon - inaczej

Przestronny taras i balkon - inaczej

Przestronne tarasy stają się podstawowym elementem archit... » ...więcej
Niewidoczny dla oka bezokapowy system rynnowy

Niewidoczny dla oka bezokapowy system rynnowy

Współczesne trendy architektoniczne, odchodząc od oryn... » ...więcej
Jak dobrać system rynnowy

Jak dobrać system rynnowy

Dobrze dobrany system rynnowy to niezbędne wykończenie każdego domu. Odpowiednio dobrany podkreśl... » ...więcej
Skuteczne uszczelnianie dachu i rynien

Skuteczne uszczelnianie dachu i rynien

Jesień to czas intensywnych opadów atmosferycznych, które... » ...więcej
Strona główna - Mapa strony - Tagi - Polityka prywatności i cookies
Przepisy czytelników Samochody Budownictwo Ogrzewanie Ogrody Kuchnia Komputery