budownictwo
Obrazek
Wyszukaj w serwisie:
Aktualności Ogrzewanie Klimatyzacja Ogrody Kuchnia
Strona główna Poradnik Poradnik - Ogrzewanie Poradnik - Klimatyzacja Poradnik - Ogrody Poradnik - Kuchnia Reklama w serwisie Kontakt
Kategorie artykułów

Elewacja klinkierowa - urok i trwałość

Informacja prasowa / Data: 2011-06-21

Trudno pozostać obojętnym na urok elewacji klinkierowej. Niezwykle trwała, nie wymagająca okresowego odświeżania, a przede wszystkim ponadczasowa, od wieków kojarzona jest ze stabilnością, precyzją i elegancją. Firma ArtBrick nawiązując do tych wartości, stworzyła system elewacji klinkierowej, który odkrywa kolejne oblicze współczesnej architektury.

Nowy system ArtBrick to innowacyjna technologia, która umożliwia szybkie i dokładne obłożenie domu luksusową warstwą okładziny klinkierowej, skutecznie łącząc w ten sposób funkcjonalność i estetykę projektu.

Budowa systemu

Technologia, która się opłaca

Montaż płyty

Spektakularny i przede wszystkim trwały efekt można osiągnąć bez pomocy wysoko wykwalifikowanej ekipy budowlanej zaledwie w kilka dni pracy.

Postępowe rozwiązania technologiczne, proste zasady montażu przy jednocześnie wysokiej jakości materiałów w znacznym stopniu weryfikują koszty budowy.

System ArtBrick został bowiem zaprojektowany po to, by maksymalnie uprościć i usprawnić sposób wykonania niebanalnej elewacji klinkierowej.

Wysoka jakość w komplecie

 

Funkcjonalność tej technologii tkwi w zsynchronizowaniu działań wielu elementów.

Dzięki połączeniu specjalnie opracowanego uniwersalnego kleju, płyty ociepleniowej z prowadnicami ułatwiającymi wykonanie fugi poziomej i pionowej, łączników mechanicznych wyposażonych w trzpień niwelujący mostki termiczne oraz zapewniającego idealną przyczepność klinkieru do styropianu gruntu kwarcowego w postaci tzw. mostka szczepnego, powstaje idealna baza pod najbardziej wymyślną elewację.

Elementem nadającym całości elegancki i skończony wygląd jest jedna z 50 okładzin klinkierowych oraz zaprawa fugowa dostępna w kilku uniwersalnych kolorach.

Połączenia z pomysłem.

Okładzina okna - system narożnikowy

W odróżnieniu od cegły, gdzie różnice grubości ścian powodują duże kłopoty konstrukcyjne, modułowa budowa systemu umożliwia swobodne łączenie z innymi technologiami.

System idealnie komponuje się zarówno z tynkiem, drewnem jak i kamieniem, dając w efekcie fantazyjne i funkcjonalne konstrukcje, które pozwalają przeobrazić elewację pozbawioną uroku w oazę spokoju lub elegancki nowoczesny apartamentowiec.

Bogata paleta ponad 50 standardowych kolorów z trzech kolekcji umożliwia stworzenie niepowtarzalnej elewacji. Łatwość dobrania dokładnie dopasowanych systemów narożnych umożliwia zastosowanie niestandardowych kształtów okien.

Okładzina klinkierowa- złoty środek wśród materiałów elewacyjnych

Montaż okładziny klinkierowej

Niekwestionowaną przewagą systemu elewacyjnego ArtBrick nad tradycyjną cegłą jest brak dodatkowych fundamentów podtrzymujących elewację oraz elementów zbrojenia nadproży.

Stanowi to oszczędność rzędu kilku tysięcy złotych oraz znacznie upraszcza sam proces montażu dzięki czemu elewację można układać na całej wysokości ściany, a nie jak dotychczas tylko od dołu.

Ponadto cieńsza o 28% ściana zewnętrzna pozwala na uzyskanie kilku dodatkowych metrów kwadratowych powierzchni mieszkalnej, przy zachowaniu takiego samego obrysu budynku.

Tynk czy system?

Fugowanie okładziny

Mimo iż tynk pozostaje tańszą alternatywą dla cegły klinkierowej, elewacja wykonana w tym systemie jest o 16% cieplejsza, przy zastosowaniu tej samej grubości ocieplenia.

Z uwagi na trwałość materiałów i odporność na zanieczyszczenia powietrza, nie wymaga ona też gruntownego odświeżania i w efekcie kosztuje niewiele więcej od elewacji wykonanej z tynku.

Do nowych i starych budynków

Gotowa ściana

System jest uniwersalnym rozwiązaniem, które można stosować zarówno w nowo powstałych budynkach, jak i tych, którym chcemy nadać nowy, bardziej spektakularny wyraz.

Każdy z elementów innowacyjnej technologii spełnia najwyższe wymogi jakościowe.

Aprobata ITB

Uzyskana aprobata Instytutu Technologii Budowlanej jest tego najlepszą gwarancją. Zarówno z ekonomicznego jak i estetycznego punktu widzenia, system  jest niewątpliwie idealnym połączeniem trwałości tradycji i rozmachu nowoczesności w budownictwie.


Producentem i dystrybutorem systemu jest firma ArtBrick Sp. z o. o.

Cena systemu : 159 do 199 zł /m2 brutto.

Więcej informacji na stronie: www.artbrick.pl

ArtBrick Sp. z o. o. aktywnie działa na rynku budowlanym od maja 2009 roku. W Polsce firma specjalizuje się w produkcji : styropianu, chemii do systemu i elementów montażowych. System elewacji klinkierowej oraz okładziny klinkierowe pochodzą od sprawdzonych dostawców z Polski i Unii Europejskiej. Produkty firmy ArtBrick posiadają aprobatę Instytutu Techniki Budowlanej.

Źródło: www.gutpr.pl

Artykuły sponsorowane
Newsletter - bądź na bieżąco
Co tydzień znajdziesz w naszym portalu
nowe, ciekawe artykuły.

Zapisz się na nasz bezpłatny Newsletter,
a co tydzień prześlemy Ci informację
o nowościach na naszej stronie.
Mój adres email:
Zgadzam się z Polityką Prywatności.
Pamiętaj - nigdy, nikomu nie udostępniamy Twojego adresu email!
Polecamy artykuły
Solidna i piękna elewacja własnoręcznie wykonana

Solidna i piękna elewacja własnoręcznie wykonana

Rynek materiałów budowlanych oferuje wiele sposobów wykoń... » ...więcej
Co wpływa na trwałość tynków?

Co wpływa na trwałość tynków?

Trwałość elewacji jak i tynków wewnętrznych zależy głównie od ich rodzaju, wykonania oraz podłoża... » ...więcej

Wpływ szczelności na trwałość instalacji c.o.

Jednym z warunków prawidłowej pracy instalacji centralnego o... » ...więcej
Subtelny urok czarnych pereł – linia Dark Pearl

Subtelny urok czarnych pereł – linia Dark Pearl

Czarne perły są na całym świecie symbolem elegancji i wyr... » ...więcej
Jak przedłużyć trwałość okien

Jak przedłużyć trwałość okien

Nowoczesne okna z PCW lub drewna – z okuciem obwiedniowym i szybą zespoloną – to w Po... » ...więcej
Montaż elewacji klinkierowej - krok po kroku

Montaż elewacji klinkierowej - krok po kroku

Jednym z elementów najwyraźniej określającym charakter bu... » ...więcej
Jak dobrać strukturę tynku elewacyjnego

Jak dobrać strukturę tynku elewacyjnego

Dekoracyjny tynk elewacyjny to wciąż najpopularniejszy ma... » ...więcej
Strona główna - Mapa strony - Tagi - Polityka prywatności i cookies
Przepisy czytelników Samochody Budownictwo Ogrzewanie Ogrody Kuchnia Komputery