budownictwo
Obrazek
Wyszukaj w serwisie:
Aktualności Ogrzewanie Klimatyzacja Ogrody Kuchnia
Strona główna Poradnik Poradnik - Ogrzewanie Poradnik - Klimatyzacja Poradnik - Ogrody Poradnik - Kuchnia Reklama w serwisie Kontakt
Kategorie artykułów

Panele podłogowe nie muszą być głośne

Informacja prasowa / Data: 2010-03-12

Większości z nas dom jawi się jako oaza ciszy i spokoju. To w nim bowiem, z dala od zgiełku i szumu miasta, relaksujemy się po ciężkim dniu w pracy oraz nabieramy nowych sił na kolejne życiowe i zawodowe wyzwania. Z myślą o naszym komforcie firma WITEX, niemiecki producent wysokiej klasy laminowanych paneli podłogowych, stworzyła specjalne wyciszające maty podkładowe, które skutecznie niwelują nieprzyjemny i uciążliwy odgłos kroków. Dzięki nim już nic nie zakłóci nam przyjemnych chwil spędzonych we własnych czterech ścianach…

Laminowane panele podłogowe zdążyły zaskarbić sobie naszą sympatię. Te od najlepszych producentów są bowiem niezwykle eleganckie, wytrzymałe i łatwe do utrzymania w czystości. Jest jednak coś, co wielu z nas nieodzownie kojarzy się z panelami – nieprzyjemny dźwięk pustego plastiku towarzyszący spacerom po takiej nawierzchni. Problem ten wyeliminowali niemieccy inżynierowie firmy WITEX, którzy stworzyli jedyne w swoim rodzaju maty wyciszające: Sound-Protect Eco Plus i Sound-Protect Eco Profi, a także podkład Combi, płytę wyciszającą i wyrównującą Witex Damplatte, matę Witex Combi i standardową piankę PE, przeznaczoną pod podłogi laminowane WITEX. Każdy z tych materiałów podkładowych można zamontować pod dowolnymi panelami ze wszystkich kolekcji firmy WITEX, dodatkowo zaś kolekcje Liseo, Marena i Piazza opcjonalnie wyposażone są w system Sound-Protect Eco Plus, czyli posiadają fabrycznie podklejoną matę wyciszającą. Taka technologia zwiększa komfort użytkowania paneli, a także poprawia akustykę wnętrza.

Cicho… ciszej… WITEX

Maty wyciszające Sound-Protect Eco Plus i Sound-Protect Eco Profi, nowości w ofercie firmy WITEX, to udoskonalone wersje cieszącego się dużą popularnością na rynku podkładu Sound-Protect. Oba produkty to elastyczne maty podkładowe jednostronnie podklejone włókniną, idealnie nadające się do montażu nawet na ogrzewaniu podłogowym. Najważniejszą zaletą materiałów podkładowych Sound-Protect Eco Plus i Sound-Protect Eco Profi firmy WITEX jest fakt, że posiadają one dobre właściwości akustyczne. Pierwsza z mat, o grubości 2 mm, redukuje dźwięk kroków słyszalny na zewnątrz pomieszczenia o 21 dB a ten słyszalny wewnątrz pomieszczenia tłumi aż o 20 sone (son jednostka głośności dźwięku). W przypadku maty Sound-Protect Eco Profi, o grubości 2,8 mm, parametry te są jeszcze lepsze i wynoszą, odpowiednio, 23 dB i 23 sone i są najwyższe ze spotykanych obecnie na rynku.

Kolejny produkt firmy to płyta wyciszająca oraz wyrównująca WITEX Damplatte. Jej zastosowanie poprawia wygodę chodzenia i powoduje wyciszenie kroków o wartość do 19 dB, a także umożliwia wyrównanie nierówności poziomu podłogi do ok. 3 mm. Co więcej – płyta WITEX Damplatte o grubości 5 mm jest również bardzo dobrym izolatorem ciepła, a także poszczycić się może ekologicznym atestem FSC.

Mata podkładowa Witex Combi, wykonana ze styropianu i podklejona warstwą aluminium oraz podkład Combi, będący połączeniem pianki ze specjalną folią para izolacyjną - to następne produkty firmy WITEX o znakomitych właściwościach montażowych. Oba podkłady tłumią również dźwięk kroków słyszalny na zewnątrz pomieszczenia o 18 dB. Warto dodać, że mata Witex Combi jest do tego przyjazna dla środowiska, gdyż nie zawiera freonu.

Z myślą o środowisku…

Maty wyciszające Sound-Protect Eco Plus i Sound-Protect Eco Profi, zostały zaprojektowane nie tylko z myślą o naszym komforcie, ale także z troską o środowisko naturalne. Maty firmy WITEX produkowane są w kolorze zielonym, co symbolizuje troskę o naturę. Produkty są bowiem w 93% wykonane z ekologicznych surowców. Oprócz mineralnych materiałów wypełniających zastosowano w matach Sound-Protect Eco Plus i Sound-Protect Eco Profi olej rzepakowy i rycynowy. Takie rozwiązanie zadowoli nawet największych zwolenników ekologii.

Żyjemy w świecie pełnym hałasu - zewsząd atakowani jesteśmy odgłosami samochodów czy urządzeń elektrycznych. W domu jednak pragniemy w spokoju odpocząć i nabrać nowych sił. Odgłos kroków tak charakterystyczny dla laminowanych paneli podłogowych zawsze jednak zakłócał chwile relaksu. Teraz, dzięki podkładom wyciszającym firmy WITEX, nasz dom wreszcie stanie się prawdziwym, cichym azylem…

WITEX to firma z ponad 30-letnim doświadczeniem w produkcji wysokogatunkowych podłóg. O jej niewątpliwym wkładzie w rozwój tej dziedziny przemysłu świadczy m.in. fakt, iż należy do grona współwyznalazców podłogi laminowanej. Dzięki dostosowaniu usług do potrzeb Klientów i partnerskiej współpracy handlowej WITEX cieszy się dużym uznaniem wśród odbiorców na całym świecie.

 

Źródło:http://www.gutpr.pl

Artykuły sponsorowane
Newsletter - bądź na bieżąco
Co tydzień znajdziesz w naszym portalu
nowe, ciekawe artykuły.

Zapisz się na nasz bezpłatny Newsletter,
a co tydzień prześlemy Ci informację
o nowościach na naszej stronie.
Mój adres email:
Zgadzam się z Polityką Prywatności.
Pamiętaj - nigdy, nikomu nie udostępniamy Twojego adresu email!
Polecamy artykuły
Nowy wymiar podłogi – laminowane panele podłogowe

Nowy wymiar podłogi – laminowane panele podłogowe

Szlachetne drewno od lat jest inspiracją dla dekoratorów ... » ...więcej
Jak poprawnie eksploatować ogrzewanie podłogowe?

Jak poprawnie eksploatować ogrzewanie podłogowe?

W wielu domach miejsce tradycyjnych grzejników coraz częś... » ...więcej
Ogrzewanie podłogowe - rady eksperta

Ogrzewanie podłogowe - rady eksperta

Ogrzewanie podłogowe ma bardzo dużo zalet, ale na inwesto... » ...więcej
Panele dekoracyjne Wave, Choppy, Curled marki Dunes

Panele dekoracyjne Wave, Choppy, Curled marki Dunes

Wnętrze urządzone ze smakiem i nutą nowatorstwa to cel ka... » ...więcej
Ogrzewanie podłogowe - same zalety?

Ogrzewanie podłogowe - same zalety?

Coraz większą popularność zdobywa ogrzewanie podłogowe. G... » ...więcej
Ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe może być elektryczne lub wodne. W tym pierwszym przypadku w podłodze zostają... » ...więcej
Strona główna - Mapa strony - Tagi - Polityka prywatności i cookies
Przepisy czytelników Samochody Budownictwo Ogrzewanie Ogrody Kuchnia Komputery