budownictwo
Obrazek
Wyszukaj w serwisie:
Aktualności Ogrzewanie Klimatyzacja Ogrody Kuchnia
Strona główna Poradnik Poradnik - Ogrzewanie Poradnik - Klimatyzacja Poradnik - Ogrody Poradnik - Kuchnia Reklama w serwisie Kontakt
Kategorie artykułów

Jakimi parametrami i wskaźnikami powinien charakteryzować się dom energooszczędny?

Informacja prasowa / Data: 2011-08-05

Murowane budynki mieszkalne muszą przejść szereg modyfikacji, by spełnić wymogi budownictwa energooszczędnego. Dominik Kosmala, ekspert firmy Wolf System Sp. z o.o.  wyjaśni jak sprawa energooszczędności wygląda w domach drewnianych, wykonanych w technologii prefabrykacji.

Właściwości drewna, jako materiału budowlanego

Domy prefabrykowane zapewniają energooszczędność fot. Wolf System Sp. z o.o.

Domy prefabrykowane mają energooszczędność w standardzie. Podstawową zaletą budownictwa prefabrykowanego jest wybór drewna jako głównego surowca. Materiał ten cechuje się bowiem doskonałymi właściwościami technicznymi, takimi jak: optymalna izolacja cieplna i akustyczna, lekkość, a także wysoka trwałość. Co więcej, drewno jest surowcem w 100% naturalnym i ekologicznym, dzięki czemu w domach prefabrykowanych mogą bez obaw mieszkać nawet alergicy" mówi Dominik Kosmala.

Konstrukcja budynku, a straty energii

"Warto podkreślić, że poszczególne elementy w domach energooszczędnych są bardzo dobrze ocieplone. Wszystkie detale począwszy od fundamentów, poprzez ściany i na dachu kończąc posiadają odpowiednie docieplenie zapewniające szczelność przegród. Oznacza to, że cały budynek posiada doskonałe parametry termiczne.

Co istotne, zminimalizowanie ilości ciepła uciekającego na zewnątrz budynku, pozwoliło obniżyć koszty eksploatacji takich domów o 40-60% w stosunku do budynków o tradycyjnej konstrukcji. Obniżka ta dotyczy przede wszystkim rachunków za ogrzewanie. Warto także zaznaczyć, że wszystkie przegrody zewnętrzne powinny mieć odpowiedni współczynnik przenikania ciepła - im niższy tym lepiej” wyjaśnia ekspert.

Nowoczesne rozwiązania, to oszczędność energii

Sposobem firmy Wolf System na poprawę komfortu cieplnego w budynku jest ciągłe obniżanie współczynnika przenikalności cieplnej ścian (U).


Przekrój przez ścianę Ultra-Thermo-Mega-Wand firmy Wolf system Sp. z o.o. Fot. Wolf System Sp. z o.o.

Ściana Ultra-Thermo-Mega-Wand poszczycić się może wartością parametru U na poziomie 0,14 W/m²K.

W domach energooszczędnych wykorzystuje się także odnawialne źródła energii, które służą nie tylko do przygotowania ciepłej wody użytkowej, ale także ogrzewania budynku przez zastosowanie pompy ciepła.

Niezbędnym elementem wyposażenia budynku energooszczędnego jest rekuperator (wentylacja mechaniczna). Służy on do ciągłej wymiany powietrza zapewniając komfort użytkowania budynku oraz w okresie grzewczym znacznie wpływa na obniżenie rachunków za ogrzewanie.

Budownictwo energooszczędne zdobywa coraz większe rzesze fanów. Jest to przede wszystkim związane z możliwością posiadania własnego domu, który jest ciepły i tani w eksploatacji, co więcej można w nim zamieszkać już po 3 miesiącach od rozpoczęcia budowy.”- powiedział Dominik Kosmała, ekspert z firmy Wolf System Sp. z o.o.

Więcej informacji na www.wolfsystem.pl.

Firma Wolf System Sp. z o.o. zajmuje się projektowaniem i budową nowoczesnych, ekologiczny domów modułowych, a także betonowych silosów oraz budynków gospodarczych. Wolf System Sp. z o.o. została założona 26 lipca 1990r. Początkowo siedziba spółki mieściła się w Tychach, ale wkrótce rozpoczęto budowę zakładu w Siemianowicach, gdzie od 1992 roku firma prowadzi swoją działalność produkcyjną. Dzisiaj firma Wolf System w Polsce zatrudnia ponad 100 pracowników, których kwalifikacje, kreatywność i zaangażowanie w wykonywaną pracę gwarantują sukces i dynamiczny rozwój spółki.

Źródło: www.gutpr.pl

Artykuły sponsorowane
Newsletter - bądź na bieżąco
Co tydzień znajdziesz w naszym portalu
nowe, ciekawe artykuły.

Zapisz się na nasz bezpłatny Newsletter,
a co tydzień prześlemy Ci informację
o nowościach na naszej stronie.
Mój adres email:
Zgadzam się z Polityką Prywatności.
Pamiętaj - nigdy, nikomu nie udostępniamy Twojego adresu email!
Polecamy artykuły
Dlaczego warto wybrać dom energooszczędny?

Dlaczego warto wybrać dom energooszczędny?

Rosnąca świadomość ekologiczna oraz dostępność odnawialny... » ...więcej
Jak zbudować DOM ENERGOOSZCZĘDNY?

Jak zbudować DOM ENERGOOSZCZĘDNY?

Według danych statystycznych, najbardziej kosztowną pozyc... » ...więcej
Trwały i energooszczedny dom marzeń

Trwały i energooszczedny dom marzeń

Od stuleci człowiek zabiega o to, by cywilizacja nie nisz... » ...więcej
Światowy Dzień Wody: oszczędzać powinien każdy

Światowy Dzień Wody: oszczędzać powinien każdy

W najbliższą sobotę 22 marca już po raz dwudziesty obchod... » ...więcej
Strona główna - Mapa strony - Tagi - Polityka prywatności i cookies
Przepisy czytelników Samochody Budownictwo Ogrzewanie Ogrody Kuchnia Komputery