Celuloza na dach - zalety rozwiązania

Celuloza na dach - zalety rozwiązania
Autor Aneta Woźniak
Aneta Woźniak24 lipca 2024 | 2 min

Decydując się na budowę domu, inwestor musi rozwiązać wiele istotnych kwestii, choćby ocieplenia dachu, przez który ucieka najwięcej ciepła. Materiałów izolacyjnych jest sporo, a każdy z nich ma swoje wady i zalety. Jednym z materiałów, na który warto zwrócić uwagę jest celuloza.

Naturalna i ekologiczna

Celuloza, nazywana inaczej włókniną drzewną lub wełną celulozową to materiał powstały recyclingu makulatury. Poddany obróbce papier gazetowy jest zaimpregnowany borem o niskim stężeniu, w celu nadania materiałowi pewnej właściwości, o czym wspomnimy za chwilę.

Dla zdrowia, dla środowiska

I papier, i pierwiastek użyty do impregnacji są bezpieczne dla zdrowia człowieka (poświadcza to certyfikat M1). Przewiewny materiał, nawet lekko zawilgocony, nie będzie idealnym środowiskiem dla rozwoju szkodliwych dla dróg oddechowych (nie tylko) grzybów i pleśni. Ze względu na obecność boru nie zagnieżdżą się w niej gryzonie m.in. kuny, które uwielbiają wręcz gniazdować w wełnie mineralnej. Ponowne wykorzystanie makulatury jest wartym uwagi i godnym pochwały rozwiązaniem, ponieważ jest przyjazne planecie.

Efektywność

Celuloza może pełnić swoją rolę przez długi okres czasu. Mówi się o 20-30 latach, ale zdaniem niektórych producentów zachowuje ona swoje właściwości znacznie dłużej. Raz położona, pozwoli cieszyć się komfortem nawet przez pół wieku.

Ekonomia

Mniejsze rachunki za prąd? Tak! Mniejsze ryzyko zawilgocenia poddasza? Tak! Skuteczna bariera dla hałasów i dźwięków? Tak! Właściciele domów, którzy zdecydowali się na ocieplenie skosów poddasza stropów, stropodachów i ścianek działowych zgodnie potwierdzają, że ich domy są bardzo dobrze zabezpieczone, zimą ciepłe, a latem chłodne.

Izolacja dachu celulozą Łódź jest rozwiązaniem, które cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W czasach, gdy musimy domy ocieplać, ponieważ ceny za opał potrafią zbić z nóg, gdy jednocześnie koszty budowy domu również potrafią niemile zaskoczyć, poszukiwane są rozwiązania trwałe, bezpieczne dla zdrowia i przy tym niezbyt drogie. Czy celuloza jest droga? Zależy z czym ją porównać. Na jej cenę z pewnością wpływ ma to, że musi być aplikowana przez wyspecjalizowaną ekipę dysponującą dmuchawami. Wszystkie jej właściwości sprawiają, że doskonale nadaje się ona do ociepleń jako podstawowa warstwa izolacyjna, dodatkowa, jeśli pierwotnie zastosowany materiał nie do końca spełnia swoją rolę i do naprawy wszelkiego rodzaju usterek dekarskich. Wdmuchana celuloza wypełnia absolutnie każdą przestrzeń i wnika do najgłębiej położonych zakamarków. A to ważna rzecz.

5 Podobnych Artykułów

  1. Ukryte Zawiasy w Oknach - Opinie, Ceny, Montaż
  2. Jak obliczyć beton na strop: kluczowe wskazówki i najczęstsze błędy
  3. Chudziak: ile centymetrów powinien mieć, aby spełniał normy?
  4. Ile pustaków na dom 100m2: Jak obliczyć potrzebną ilość materiału?
  5. Kalkulator: ile drutu na strop potrzebujesz do zbrojenia - praktyczny przelicznik
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Aneta Woźniak
Aneta Woźniak

Specjalizuje się w szeroko pojętych zagadnieniach związanych z projektowaniem, budową i remontami. Na swoim blogu dzieli się praktycznymi poradami dotyczącymi wyboru materiałów budowlanych, nowoczesnych technologii oraz ekologicznych rozwiązań w budownictwie.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 4.50 Liczba głosów: 2

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły