Paneltech z nowym wzorem profilowania okładziny płyt warstwowych – CARBON

Paneltech z nowym wzorem profilowania okładziny płyt warstwowych – CARBON
Autor Aneta Woźniak
Aneta Woźniak18 września 2024 | 5 min

Płyta warstwowa to materiał o wyjątkowo wszechstronnym zastosowaniu, który wykorzystywany jest zarówno w dużych inwestycjach komercyjnych, jak i w mniejszych indywidualnych przedsięwzięciach. Popularność tego rozwiązania jest więc z jednej strony konsekwencją, a z drugiej przyczyną licznych prac rozwojowych w tym obszarze. W efekcie na rynku pojawia się wiele nowości, które chętnie są weryfikowane i wykorzystywane przez branżę budowlaną.

Paneltech – jeden z czołowych producentów płyt warstwowych w naszym kraju – wyszedł naprzeciw oczekiwaniom inwestorów oraz architektów, wprowadzając do katalogu swoich produktów nowy wzór profilowania pod nazwą CARBON. To innowacyjne rozwiązanie - stosowane w okładzinach elewacyjnych płyt warstwowych — może okazać się przełomem dla wielu inwestycji – i nie chodzi w tym przypadku wyłącznie o niebanalną, nowoczesną estetykę.

Profilowanie CARBON - nowe rozwiązanie od Paneltech

Paneltech - płyty warstwowe

Paneltech jest polskim producentem materiałów budowlanych z kilkudziestoletnim doświadczeniem w branży. Kluczowym produktem firmy z Chorzowa są płyty warstwowe, jednak jej oferta jest znacznie obszerniejsza i obejmuje m.in. drzwi przemysłowe, styropian, kasetony elewacyjne, stolarkę aluminiową, obróbkę blacharską, a także komory chłodnicze. Opracowane przez tego producenta rozwiązania w obszarze płyt warstwowych, umożliwiły wprowadzenie na rynek szerokiej gamy materiałów, które znajdują zastosowanie w różnorodnych przedsięwzięciach. Wykonuje się z nich m.in. lekkie pokrycia dachowe oraz obudowy ścian w obiektach halowych, także o przeznaczeniu chłodniczym i mroźniczym. Ścienne i dachowe płyty warstwowe Paneltech dostępne są z termoizolacyjnymi rdzeniami PUR, PIR, z wełny mineralnej oraz styropianu. Stanowią dzięki temu kompletny, wielowarstwowy materiał osłonowy ścian i dachów obiektów budowanych w systemie lekkiej obudowy konstrukcji szkieletowej.

Realizowane przez Paneltech, oparte na bogatym doświadczeniu prace rozwojowe, zaowocowały wprowadzeniem w ostatnim czasie na rynek nowego rozwiązania, jakim jest profilacja CARBON. Nowy wzór wykorzystuje liczne małe tłoczenia o szerokości 8 mm w nieregularnych czworokątnych kształtach.

Płyta warstwowa Paneltech PW PIR-SU profilowanie Carbon
Płyta warstwowa Paneltech PW PIR-SU profilowanie Carbon

Zgodnie z informacją przekazaną przez Twórców – to innowacyjne profilowanie charakteryzuje się nie tylko unikalnym wyglądem, lecz także zwiększoną sztywnością okładziny zewnętrznej. W efekcie może stanowić rewolucję w designie płyt warstwowych, otwierając zarazem przed projektantami oraz inwestorami nowe możliwości.

Innowacyjny wzór tłoczenia w płytach warstwowych – dlaczego może stanowić rewolucję w branży?

Profilacja okładziny w płycie warstwowej ma znaczenie przede wszystkim w dwóch obszarach. Pierwszym z nich są względy estetyczne. Jest to istotny aspekt, który pełni szczególną rolę w przypadku płyt wykorzystywanych przy elewacjach budynków. To m.in. dlatego ten rodzaj materiału — w przeciwieństwie do wielu innych, z których wznosi się konstrukcje ścian — dostępny jest w szerokiej palecie barw.

Drugim obszarem jest natomiast wpływ na sztywność produktu. Dzięki profilowaniu, blacha okładzinowa płyty warstwowej staje się bardziej odporna na zginanie i odkształcenia, co pozwala na lepsze przenoszenie obciążeń wzdłużnych i poprzecznych, zwiększając stabilność całej konstrukcji. Profilowane blachy pozwalają także na równomierne rozłożenie sił działających na płytę, co minimalizuje ryzyko lokalnych uszkodzeń i przedłuża trwałość materiału.

Czynniki te sprawiają zatem, iż nowe rozwiązanie od Paneltech może wypełnić istotną lukę w projektowaniu i wznoszeniu konstrukcji przy pomocy określonego rodzaju płyt warstwowych.

Czym wyróżnia się profilowanie CARBON w płytach warstwowych Paneltech?

Nowa profilacja CARBON opracowana przez Paneltech może być zastosowana w zakresie zewnętrznej okładziny płyt ściennych i chłodniczych z rdzeniem poliizocyjanurowym (PIR). Rozwiązanie to jest dostępne dla okładziny o grubościach blachy wynoszących 0,5 oraz 0,6 mm. Dodatkowo warto podkreślić, że producent oferuje nowy rodzaj profilowania w licznej palecie kolorów RAL, która dostępna jest na stronie internetowej producenta.

Carbon — nowe profilowanie płyt warstwowych Paneltech
Carbon — nowe profilowanie płyt warstwowych Paneltech

Profilacja CARBON to opcja przewidziana dla trzech typów płyt warstwowych Paneltech:

  • Płyty warstwowej PIR-S;
  • Płyty warstwowej PIR-SU;
  • Płyty warstwowej PIR-CH.

Pierwszy z nich, czyli ścienna płyta warstwowa PIR-S charakteryzuje się bardzo dobrą termoizolacyjnością, a także podwyższonymi parametrami ogniowymi. Według producenta może być wykorzystywana zarówno przy budowie ścian elewacyjnych, jak i wewnętrznych ścian działowych na konstrukcji szkieletowej.

Kolejny typ w którym dostępne jest profilowanie CARBON, to płyta warstwowa ścienna z ukrytym łącznikiem PIR-SU. Jej zastosowanie i parametry są zbliżone do płyty PIR-S, jednak wyróżnia ją specjalny łącznik ukryty w odpowiednio wyprofilowanej, wzdłużnej krawędzi panelu. Tworzy on charakterystyczny zamek, który pozwala zachować estetyczny wygląd elewacji.

Ostatnim typem z tej gamy jest płyta PIR-CH. To materiał o specjalistycznym zastosowaniu, przeznaczony do budowy obiektów magazynowych o temperaturze wewnętrznej do -25 st. Celsjusza, a więc różnego rodzaju chłodni, mroźni oraz przechowali produktów — głównie spożywczych. Charakterystyczny w tym typie jest zamek labiryntowy przycięty do kształtu, który zapewnia bardzo niski współczynnik zmiany przewodności cieplnej na krawędziach płyt, gwarantując zarazem wysoką szczelność na wodę i parę.

We wszystkich opisanych płytach tłoczenie typu CARBON jest jednym z sześciu dostępnych wzorów profilowania dla okładziny zewnętrznej. Ponadto producent oferuje trzy wzory dostępne dla okładziny wewnętrznej.

Profilowania okładzin płyt warstwowych Paneltech
Profilowania okładzin płyt warstwowych Paneltech

Ze względu na wszechstronność płyt z rdzeniem PIR od Paneltech, profilacja CARBON – pomimo że dostępna jest na chwilę obecną tylko w trzech typach – może zostać wykorzystana przy szerokiej gamie różnorodnych inwestycji. Wśród nich mogą znajdować się obiekty wielkopowierzchniowe o przeznaczeniu magazynowym, handlowym i produkcyjnym, obiekty reprezentacyjne oraz mniejsze inwestycje, jak domy modułowe czy pawilony gastronomiczne. Na szczególną uwagę zasługuje jednak możliwość zastosowania nowej profilacji w przypadku chłodni. W tego rodzaju projektach niezbędne są bowiem materiały o specyficznych parametrach, m.in.: w zakresie izolacyjności oraz wykonywania łączeń.

Nowy wzór tłoczenia na okładzinach zewnętrznych płyt warstwowych może być więc ważnym krokiem w przyszłość, który znacząco urozmaica dostępną na rynku ofertę. Wyjątkowy i przyciągający uwagę design sprawia, że wszyscy zainteresowani branżą będą mogli samodzielnie zaobserwować to, czy rozwiązanie od Paneltech zdobędzie popularność.

Każdy, kto jest zainteresowany profilacją CARBON może otrzymać darmową próbkę. W tym celu wystarczy wypełnić krótki formularz dostępny na stronie internetowej producenta pod adresem www.paneltech.pl/profilacja-carbon-formularz-kontaktowy.

5 Podobnych Artykułów

  1. Ukryte Zawiasy w Oknach - Opinie, Ceny, Montaż
  2. Ile betonu na wieniec: Praktyczny poradnik obliczeniowy dla budowlańców
  3. Prysznic bez brodzika: 7 kroków do idealnego montażu w łazience
  4. Jak efektywnie korzystać z okna podawczego w clean roomie
  5. Badanie kruszyw - jakie są rodzaje i gdzie je wykonać?
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Aneta Woźniak
Aneta Woźniak

Specjalizuje się w szeroko pojętych zagadnieniach związanych z projektowaniem, budową i remontami. Na swoim blogu dzieli się praktycznymi poradami dotyczącymi wyboru materiałów budowlanych, nowoczesnych technologii oraz ekologicznych rozwiązań w budownictwie.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły

BudownictwoJakie warunku muszą być spełnione, aby wzmocnienie gruntu było prawidłowe?

Aby proces wzmacniania gruntu przyniósł oczekiwane rezultaty i był skuteczny, konieczne jest spełnienie kilku kluczowych warunków. Odpowiednie przygotowanie gruntu, dobór właściwej metody wzmocnienia oraz monitorowanie postępów prac są niezbędne dla zapewnienia stabilności podłoża i bezpieczeństwa przyszłej konstrukcji. Dowiedz się, jakie warunki muszą być spełnione, aby proces wzmacniania gruntu był prawidłowy i trwały.

BudownictwoMateriały Budowlane: Klucz do Nowoczesnego Budownictwa

Współczesne budownictwo nieustannie się rozwija, a jednym z kluczowych elementów tego rozwoju są materiały budowlane. Wybór odpowiednich materiałów ma ogromne znaczenie dla trwałości, efektywności energetycznej oraz estetyki budynków. W dzisiejszych czasach, kiedy zrównoważony rozwój i ekologia stają się priorytetami, materiały budowlane muszą spełniać coraz wyższe standardy.

BudownictwoBadanie kruszyw - jakie są rodzaje i gdzie je wykonać?

W świecie budownictwa, jakość materiałów ma kluczowe znaczenie dla trwałości i bezpieczeństwa konstrukcji. Badanie kruszyw to proces, który pozwala ocenić ich właściwości oraz przydatność do konkretnych zastosowań. Jakie są różne rodzaje badań kruszyw i gdzie można je wykonać? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule.